Anasayfa / Köşe Yazıları / Emperyalizme ve piyonlarına karşı bir hamle daha: Pençe Kılıç Harekatı

Emperyalizme ve piyonlarına karşı bir hamle daha: Pençe Kılıç Harekatı

Pençe Kılıç Hava Harekatı’yla Mehmetçik, sınır ötesinde yürüttüğü teröre karşı mücadelesine yeni bir hamle daha ekledi.

Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyinde kümelenen ve sürekli yeni kuluçka yuvaları kurmaya çalışan PKK/PYD-YPG terör örgütüne yönelik amansız mücadele sürüyor. Asıl mücadele, arkasındaki emperyalist güce karşı veriliyor. Zira onun varlığı olmadan uzun soluklu olması mümkün olamayacak olan terör örgütünü ayakta tutan ABD emperyalizmidir.

“Benim kara gücüm” dediği PKK/PYD-YPG terör örgütüne kol kanat gererek, Suriye ve Irak’ın kuzeyi boyunca Doğu Akdeniz’e uzanan bir koridoru, iki ülkenin toprak bütünlüğünden kopararak, garnizon devletçiği haline getirmenin şer hevesini sürdürüyor.

Türkiye’nin askeri müdahaleleri olmasa şimdiye kadar çoktan başarmış olacağı bu şer hevesine, Pençe Kılıç Harekatı’yla bir karşı hamle daha yapılmış oldu. 1280 km’lik sınır hattı boyunca aynı anda iki ülkenin sınırları içinde ve 140 km derinliğe kadar inilerek, 89 terör hedefine yönelik son derece başarılı bir şekilde üstelik gece yapılan bu hava harekatı, bugüne kadar yapılan hava harekatlarının en kapsamlısıdır.

Bu denli kapsamlı ve meşakkatli hava harekatını dünya genelinde yapabilecek ordu sayısı çok azdır. Pençe Kılıç Harekatı’nın, İstiklal Caddesi’nde yapılan terör saldırısından hemen sonra icra edilmiş olması, doğrudan ve sadece bu terör saldırısına yönelik yapıldığı anlamına gelmez. Zira bu denli kapsamlı bir hava harekatının hazırlığı aylar öncesine dayanmaktadır. Ancak harekatın bombalarının üzerine; İstiklal Caddesi’nde kaybettiğimiz 9 yaşındaki Ecrin ve 15 yaşındaki Yağmur’un adlarının yazılmış olması, istiklalimize yapılan kahpe saldırıya da bir cevaptır.

Pençe Kılıç Harekatı’yla birlikte terör örgütü unsurları ve emperyalizmin 5.kol elemanları hemen çarpıtma çırpınışlarına giriştiler. Harekatın terör odaklarına değil de, sivil halka, Kürtlere yönelik yapıldığına dair çirkin iftirayı yaymaya çalıştılar.

Ağırlıklı olarak PKK ve onun siyasal kolu HDP çevrelerinden gelen bu çarpıtmanın ana kaynağı da emperyalist odaklardı. Yani terör örgütünün ve onun siyasi ayağının asıl ağa babaları.

Pençe Kilit Harekatı başlar başlamaz içimizdeki bazı çevrelerde; ABD’nin, Rusya’nın izni olmadan bu harekatın yapılamayacağının iddiasına sarıldılar. Özellikle de ABD’nin Erbil Başkonsolosluğu’nun birkaç gün önce vatandaşlarını uyarmasına dayanılarak; “ABD biliyordu ve terör örgütünü de uyarmıştı” denilerek, Pençe Kılıç Harekatı’nı önemsizleştirmeye çalıştılar.

PKK /PYD-YPG terör örgütünün; parasını, silahını, elemanını, aklını, stratejisini sağlayan, onu eğitip, donatıp sahaya süren ABD emperyalizmine laf edemeyenlerin bu çırpınışlarının gayesi, Mehmetçiğin harekatını önemsizleştirebilmek, siyasi iradenin kararlılığını gölgelemektir.

Daha önce de Mehmetçiğin kimyasal silah kullandığı çirkin iftirasını yaymaya çalışan aynı çevrelerdi. Yapmaya çalıştıkları; sınır ötesinde teröre karşı mücadelesinde Mehmetçiği, içeride sırtından kalleşçe vurmaya kalkışmaktı. İçerde de cephe açmaktı. Türkiye’nin iç cephesinde gedikler açabilme çabasıydı. Mehmetçiğin dış cephede bileğini bükemeyenlerin, iç cepheyi hedef almasıydı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın terör örgütlerine ve onların arkasındaki emperyalizme karşı ortaya koyduğu; “bir gece ansızın gelebiliriz” kararlılığına muhalefet edenler de aynı çevrelerdir.

Ne yaparsa yapsınlar, ne kadar çırpınırsa çırpınsınlar başaramayacaklar…

Önerilen Haber

Kılıçdaroğlu’nun milliyetçilik sınavı

Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2.turuna günler kala Kemal Kılıçdaroğlu’nun milliyetçi oylara yönelmek istediği için söylem değişikliğine gittiği …