Anasayfa / Köşe Yazıları / Türkiye’nin teröre karşı mücadelesi, ABD’yi üzmeye devam ediyor

Türkiye’nin teröre karşı mücadelesi, ABD’yi üzmeye devam ediyor

Türkiye’nin teröre karşı amansız mücadelesi sürüyor. Mehmetçiğin Irak’ın Kuzeyinde devam eden operasyonlarında PKK terör örgütü, darbe üstüne darbe alıyor. Giderek üst düzey elebaşlarına uzanan operasyonlarda çok sayıda terör örgütü mensubu etkisiz hale getiriliyor.

Bir yandan da MİT’in terör örgütünün özellikle elebaşlarına yönelik operasyonları da ses getirmeye devam ediyor. Son olarak Suriye’nin Kuzeyinde Kamışlı da MİT tarafından SİHA’larla gerçekleştirilen operasyonla terör örgütü PKK/SDG’nin elebaşı Ferhat Abdi Şahin’in sözde komutan yardımcısı Jiyan Efrin kod adlı Salwa Yusuf ile birlikte 3 kadın terörist öldürüldü.

Bu haberin şok etkisi ABD’den duyuldu. Teröristlere karşı yapılan operasyondan sonra ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), skandal bir taziye mesajı yayınladı.

DEAŞ’la mücadele bahanesiyle PKK terör örgütünün Suriye kolunu koruyup kollayan, parayla besleyen her türlü silahla donatan, aklını, stratejisini veren ABD, 22 Temmuz günü etkisiz hale getiren teröristler için yayınladığı taziye mesajında, “kritik savaşçılardı” tabirini kullandı.

Taziye mesajında; “Suriye Demokratik Güçleri (SDG) Komutan Yardımcısı Salwa Yusuf (Ciyan Afrin) 2 kadın savaşçı ile birlikte 22 Temmuz 2022’de Suriye’nin Kamışlı kentinde düzenlenen bir saldırıda öldürüldü. Salwa, 2017’den bu yana, IŞİD’e karşı savaşan güçleri yöneten eden kritik bir SDG lideriydi. CENTCOM olarak bu 3 SDG savaşçısının ailelerine, halkına başsağlığı diliyoruz” denildi.

Mesajı yayınlayan ABD Merkez Kuvvetlerin (CENTCOM) yeni Komutanı Michael Eric Corella göreve başladıktan 11 gün sonra Suriye’de PKK/YPG’nin terör örgütünün elebaşı ‘Mazlum Kobani’ kod adlı Ferhat Abdi Şahin’e koştu.

Terörist Kobani, Corella ile çekilen fotoğraflarını sosyal medya üzerinden paylaştı ve ABD’ye olan bağlılıklarını; “CENTCOM Komutanı Corella’yı kabul etmekten onur duyduk. Komutan Corella ile IŞİD’e karşı ortak operasyonlar, güvenlik ve bölgesel istikrar konusunda kapsamlı ve verimli bir şekilde fikir alışverişinde bulunduk. CENTCOM’un yeni yönetimi Kuzeydoğu Suriye’de istikrarı korumaya yönelik bağlılığını teyit etti” ifadeleriyle ortaya koydu.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı’nın (CENTCOM) Komutanı Michael Corella ve beraberindeki heyet, terör örgütü PKK/SDG sözde genel komutanı Mazlum Kobani kod adlı Ferhat Abdi Şahin 20 Temmuz’da ki buluşmasında; Türkiye’nin olası Suriye operasyonuna dair endişelerini ilettiği, terör elebaşının ayrıca operasyonun bölge istikrarını tehdit edeceğini ileri sürdüğü ve operasyonun DAEŞ ile mücadele çabalarını baltalayacağını iddia ettiği belirtilmişti. Türkiye’nin Suriye kuzeyine yönelik herhangi bir saldırısına karşı konum aldığını hatırlatan ABD CENTCOM Komutanı Orgeneral Corella ise “Söz konusu bir operasyona ABD’nin de karşı olduğunu” ifade ettiği duyurulmuştu.

Görüldüğü gibi teröre ve terör örgütüne yönelik desteği artarak süren sözde müttefik ABD yönetimi insanlığa karşı suç işlemeye devam ediyor. Türkiye’yi hedef alan bu terör kumpası, kirli bir ajandanın ürünü olarak sahada varlığını koruyor. Dışarıda Mehmetçiğin bileğini bükemeyenler içeride başka arayışların peşindeler. Türkiye’nin içinde siyasi kulvarda zemin tutabilmenin çabasındalar.

Tam bir kumpas, tam bir maskeli balo. PKK terör örgütünün anatomisine bağlı yapılar, siyaset zeminini kullanarak, örgütün ve arkasındaki emperyalizmin kirli, şer hedefine hizmet etmeye devam ediyor.

Hedefleri 2023 seçimi. Türkiye’yi içeriden çökertmenin arayışındalar.

Ama Başaramayacaklar.

Önerilen Haber

Siyasette “Normalleşme” diyenler ve olması gerekenler

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşme talebiyle başlayan siyasette yumuşama veya normalleşme sürecinin …