Anasayfa / Köşe Yazıları / Cumhur İttifakı’ndan kimler rahatsızlık duyuyor?

Cumhur İttifakı’ndan kimler rahatsızlık duyuyor?

Son günlerde Cumhur İttifakı’na yönelik saldırılar giderek artmış durumda.

Temelleri emperyalizmin 15 Temmuz kaos planına karşı verilen mücadelede atılan Cumhur İttifakı, koltuk paylaşımı değil, vatan savunmasında mücadele paylaşımıdır, paydaşlığıdır.

Cumhur İttifakı; Türkiye’nin küresel saldırılara karşı direne direne, çarpışa çarpışa verdiği bağımsızlık mücadelesinin öznesi, neferi olma paydaşlığıdır.

Bu noktada esas olan; Türkiye’nin son yıllarda, özellikle son 10-12 yıldır giderek ivmelenen emperyalist saldırıların neden ve nasıl gerçekleştiğinin bilincinde olmaktır.

Bu gerçeği perdelemeye çalışanlar, Türkiye’nin bağımsızlık mücadelesinden kaçanlardır. Türkiye’nin enerjiden ekonomiye verdiği tam bağımsızlık mücadelesini yok sayanlar, emperyalizmin dostlarıdır. Terör örgütleri eliyle Türkiye’nin birliğini, dirliğini, bugününü, yarınını hedefe koyanlarla el ele, kol kola girenlerdir.

Cumhur İttifakı’ndan rahatsızlık duyarak, fitne sokmaya çalışanlar, tüm bu gerçekleri yok saymaya çalışanlardır. Emperyalizme el sallayanlardır. Dikkat ediniz bu zatların ve çevrelerin ağızlarından emperyalizme karşı okkalı, sahici, samimi tek bir kelam çıkmamış ve çıkmamaktadır. Onlar için esas olan iç cephede gedikler açmak ve emperyalizmden güç almaktır. Türkiye’yi koşulsuz, sorgusuz emperyalizmin ipoteğine teslim etmektir.

Onlar için; Cumhur İttifakı’nın dağılmasıyla, emperyalizmin istediği ittifakın önü açılacaktır. O ittifak ki, içinde PKK’nın siyasi kolu HDP/DEM’i daha sağlam biçimde monte edecek bir ittifak olacak, Suriye’nin parçalanma sürecinde siyasi desteğiyle ya da en azından sessizliğiyle işlev üstlenecektir. Bunun için de CHP’nin adına “normalleşme” dediği süreç başlatılarak, desteklenecektir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan- CHP Genel Başkanı Özgür Özel görüşmelerinden çıkar devşirmeye çalışanların başında Türkiye hasmı emperyalist odaklar ve onların uzantıları gelmektedir. Onların beklentisi; Cumhur İttifakı’nın dağılması, seçimlerde oy uğruna PKK’nın siyasi kolu HDP/DEM’in ideolojik yükünü yüklenen CHP’nin bu yükü taşımaya devam ederek, yüke paydaş olacak yeni siyasi aktörlerin katılmasıdır.

Böylece, Türkiye’nin dış cephedeki kararlılığı ve direnci, iç cephede kırılmış olacak ve Türkiye’nin yeni ve yeniden bağımlılıklarla bugünü ve geleceği kontrol altına alınmış olacaktır.

Bir yandan MHP ve Ülkü Ocakları’nı hedef alarak sürdürülen bu çaba bir yandan da yerel seçim sonuçlarına bağlı olarak, AK Parti içine yönelik olarak da sürdürülmeye çalışılıyor.

Fitne- fesat yeteneğiyle FETÖ kaçkınları ve artıkları da devreye girerek, AK Parti içinde nifak çıkarabilmenin şer hevesi de bu çabanın içinde yer alıyor.

Nihai olarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yalnızlaştırarak, Türkiye’nin direncini kırma çabası, emperyalist bir şer hevesidir ve Türk milleti bu odakları, zatları çok iyi tanımaktadır.

Bu tuzağa Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın asla düşmeyeceği gibi tüm Türkiye sevdalıları da düşmeyecektir.

Dün olduğu gibi bugün de, yarın da…

Önerilen Haber

PKK terör örgütünün kayyım oyunu

PKK terör örgütünün siyasi kolu HDP/DEM seçim öncesi olduğu gibi seçim sonrasında da Kandil’in belirlediği …