Anasayfa / Köşe Yazıları / 2023’e doğru şer hevesini artıranlar

2023’e doğru şer hevesini artıranlar

Türkiye’yi terör örgütleri eliyle sıkıştırma çabaları hiç eksilmedi. Emperyalizmin şer gayreti sürüyor. Siyasi zemini kullanarak, 2023 seçim sürecinde tüm araçlarıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kurtulmanın peşindeler.

Nedir dertleri? Ne istiyorlar Türkiye’den? Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan neden kurtulmak isterler?

Bu soruların cevabı, son 10 yılda yaşananlarda saklıdır.

ABD’nin derin devletinin aparatı istihbarat ve casusluk örgütü FETÖ’nün, doğrudan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararlı tutumuyla 2011 yılından itibaren dershanelerinin kapatılma kararının verilmesinin ardından küresel destekli bir dizi saldırılar yaşanmıştır.

7 Şubat MİT krizinin yaşanması, MİT Başkanı Hakan Fidan üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alınması, 17/25 Aralık 2013 de adliyelerdeki ve emniyetteki FETÖ’cü örgüt elemanları eliyle saldırılara maruz kalması, Gezi kalkışmasında FETÖ’nün aktif rol üstlenmesi, bu süreçte PKK terör örgütünün çukur terörü başlatması ve Suriye üzerinden Türkiye’yi sıkıştırma çabaları peş peşe gelmiş ve terör örgütlerinin kuyruklarını birbirine bağlayan emperyalizm Türkiye’yi hedefe koymuştur.

Bu saldırılar, Türkiye’nin Türkiye’den yönetilmesini hazmedemeyenlerin eseridir. Türkiye’nin savunma sanayiinde pazar olmaktan kurtulma hedefidir rahatsız olunan. Suriye’nin kuzeyinde PKK terör örgütü eliyle kurmak istedikleri kukla, karakol işlevli garnizon devletçiğini Türkiye’nin engellemesidir huzursuz oldukları. Mavi Vatan stratejisiyle denizlerimize, doğal kaynaklarımıza sahip çıkma kararlılığımızdır rahatsız oldukları. Ve enerjiden ekonomiye tam bağımsız Türkiye davasıdır tedirgin oldukları.

İstiyorlar ki, geleceğimize onlar hükmetsin. Onların istediği pozisyondan hiç çıkılmasın. İstiyorlar ki Türkiye birlik ruhu zedelensin. Suriye’de, Irak’ta yaşattıkları parçalanma riskiyle karşı karşıya kalsın. Bunun için terör örgütlerini sahaya sürerek, bu örgütlerin siyasi uzantılarına desteği yükselterek, sonuç almanın peşindeler.

Ekonomiyi döviz, faiz gibi piyasa araçlarıyla zapturapta alarak; üreten Türkiye, yüksek teknoloji üretebilen enerjide dışa bağımlılıktan kurtulabilmiş Türkiye hedefini köreltebilmenin peşindeler. İçeride fonladıkları yeni plastik suratlarıyla hakikate karşı yalanı silah olarak kullanarak, gerçeğin önüne algıyı yerleştirerek 2023 seçimine hazırlanıyorlar.

Bu arada FETÖ’cü unsurların şer beklentilerinde artış dikkat çekiyor. Bu şer beklentisi bilinmelidir ki; 15 Temmuz destanına yönelik, FETÖ mahsulü, ” kontrollü darbe” karalamasını diline dolayanların, halka yaymak isteyenlerin eseridir.

15 Temmuz destanının 6. yılında özellikle sosyal medya üzerinden meydan okumalar, 15 Temmuz bilincini köreltme çabaları, 2023 seçim sürecinde bir siyasi kulvarda yer tutma, kol kola girme gayretidir.

Her kim ki bu ihanet şebekesine bu fırsatı verir, o yapı, o siyasi zemin, o siyasi parti tarihe ihanetin odağı olarak işlenir.

Önerilen Haber

Güçlendirilmiş Cumhurbaşkanı Yardımcılığı Sistemi ve Paralel Kabine

72 saatlik gelgitli kriz sonrası 6’lı masanın geçiş sürecinin yol haritası ortaya kondu. 12 maddelik …