Anasayfa / Köşe Yazıları / Suriye’nin Toprak Bütünlüğü Saflaşması – Akşam Gazetesi

Suriye’nin Toprak Bütünlüğü Saflaşması – Akşam Gazetesi

Günlerdir Afrin operasyonunu konuşuyoruz. Türkiye’nin teröre karşı mücadelesinde gelinen nokta, Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasına odaklanmış durumda. Açık olarak görülmektedir ki, Suriye’nin bölünmesi Türkiye’nin bölünmesidir. Suriye üzerinden hedef Türkiye’dir. Emperyalizmin yeni oyunlarıyla mazlum halkları birbirine düşmanlaştırma projesinin kirli hamleleriyle karşı karşıyayız.Bu coğrafyalara kalıcı kin ve nefret tohumları ekebilmenin karanlık senaryolarıyla yüz yüzeyiz.

Açık açık terör örgütleri silahlandırılıyor, korunup kollanıyor, kirli hesapların maşaları olarak sahneye sürülüyor. Bu kirli ve karanlık senaryoyu yazanlar, bu toprakların geleceğine hükmetmenin çabasını sergiliyor.

Bu tablo karşısında Türkiye’nin terör mücadelesi, bölgenin tüm mazlum halklarının varlık mücadelesidir.

Suriye’nin toprak bütünlüğünü korumak, Türkiye’nin vazgeçilmez milli güvenlik hassasiyetidir.

Türkiye Suriye’de küresel baronların emanetçi işgalcileri durumundaki PKK/PYD, DEAŞ gibi taşeron terör örgütlerine karşı mücadelede ancak Suriye’de ele geçirdikleri toprakları bu örgütlerden arındırarak, kalıcı başarının sağlanabileceğinin farkındadır. Çabası bunun içindir. Bu çaba doğrultusunda, Suriye’nin toprak bütünlüğünden yana olanlarla ittifak içinde olması kaçınılmazdır.

Kim ki Suriye’nin bölünmesinden çıkar ummaktadır o, Türkiye’nin hasmıdır.

Gelinen bu noktada, Rusya’nın, İran’ın, Şam’ın Suriye’nin toprak bütünlüğünün hassasiyetiyle davranmaları ve Türkiye’nin PKK/PYD mücadelesinde bu hassasiyetin gereği gibi pozisyon almaları kaçınılmazdır.

Tercih onların…

Türkiye milletiyle, devletiyle bütünleşerek, bu mücadelede tunç halindedir ve yolundan dönmeyecektir. Tüm mazlum halklara nefes olmaya devam edecek, küresel sömürü baronlarının tuzaklarına, kirli tezgahlarına boyun eğmeyecektir… İnancımız, kararlılığımız yeminimizdir…

Önerilen Haber

Dağılmış masanın ve ‘sırttaki hançerlerin’ seçim yansımaları

Yerel seçim gündemi, partilerin adaylarını açıklamalarına odaklanmış olarak seyrini sürdürüyor. Cumhur ittifakının adaylarının çok büyük …