Anasayfa / Köşe Yazıları / Teröre Karşı Omuz Omuza – Akşam Gazetesi

Teröre Karşı Omuz Omuza – Akşam Gazetesi

ABD, Suriye’de terör örgütünden ordu üretmeye yönelik son hamlelere hazırlanıyor. Ortada vahim bir durum var. Sadece Türkiye açısından değil, dünyanın bugünü ve yarını açısından son derece endişe verici bir tabloyla karşı karşıyayız.

Bir yandan teröre karşı mücadeleyi her şeyin üstünde göreceksiniz, diğer yandan Türkiye’yi yıllardır terör saldırılarıyla tehdit eden bir terör örgütünü koruyup, kollayıp, silahlandırıp, resmi bir orduya dönüştüreceksiniz. Üstelik bir NATO ülkesi olarak Türkiye’nin güvenliği sizin için de öncelikli olması gerekirken, doğrudan Türkiye’yi düşman safına koyarak bu şer hamlelerini yapacaksınız. Bu hamle doğrudan Türkiye’ye yönelik terör hamlesidir.

Bu tablo; yeryüzünde hukukun, adaletin, demokrasinin kalıcı hasara uğramasıdır. 21. yüzyılda sömürünün, zorbalığın, zalimliğin dayatılmasıdır. 15 Temmuz sonrası, Türkiye’ye yönelen yeni işgal planıdır. Yeni bir terör saldırısıdır. Emperyalizmin yeni şer planıdır. Türkiye’yi içe kapatma hamlesi, mazlum milletlere nefes olmasını engelleme çabasıdır.

Gün dayanışma günüdür. Gün birlik günüdür. Gün yeniden milli mücadele günüdür. Direneceğiz, teslim olmayacağız. Hiç kimseye düşmanlık yapmayan, tüm terör örgütlerine karşı soluksuz ve tavizsiz mücadele eden, yeryüzüne hak, hukuk ve adaletin yerleşmesini isteyen bu ülkenin, bu milletin hiçbir ferdi teslimiyete, zillete boyun eğmez.

Bu milletin duygudaşı, bu ülkenin Başkomutanı, Cumhurbaşkanı diyor ki; “ Biz Türkiye’yiz. Biz Türk milletiyiz. Bu böyle bilinsin. Bizim çok zengin doğal kaynaklarımız, petrolümüz, gazımız, altınımız olmayabilir. Burada olduğu gibi bizim de trona madenimiz var. Bor madenimiz, var, kömürümüz var, başka madenlerimiz var. Hepsinden öte zekamız var…

Şimdi artık Amerika’da sınırlarımız boyunca terör ordusu kurduğunu ikrar etmiştir. Bize düşen de bu terör ordusunu daha doğmadan boğmaktır.

Nedir? Orada 30 bin terör örgütü kurmuş. Onlara şu an itibarıyla 4800 TIR silah göndermiş. Ne gönderirsen gönder, o 30 bin kişilik kurduğun ordu orada seni tam anlamıyla temsil edemeyecek ve stratejik ortağının karşısında da kusura bakma rezili rüsva olacaksın.

Terör örgütünün üstlerindeki bayraklarınızı kendiniz indirin ki, o bayrakları biz size teslim etmek zorunda kalmayalım. Teröristlerdeki işaretleri sökün ki, teröristlerle birlikte olanları biz toprağa gömmek mecburiyetinde kalmayalım.

Bunlar kendi coğrafyasındaki insanlara acımayan, gözü dönmüş bir katiller güruhundan ibarettir. Biz buna izin vermeyeceğiz. Biz milli bekamızı tehdit edecek bir oluşuma asla müsaade etmeyeceğiz. Gün doğmadan neler doğar, hep birlikte bakıp göreceğiz…”

Gazamız mübarek olsun…

Önerilen Haber

Dağılmış masanın ve ‘sırttaki hançerlerin’ seçim yansımaları

Yerel seçim gündemi, partilerin adaylarını açıklamalarına odaklanmış olarak seyrini sürdürüyor. Cumhur ittifakının adaylarının çok büyük …