Anasayfa / Üniversite Etkinlikleri / İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi KÜNİB’e Üye Oldu

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi KÜNİB’e Üye Oldu

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Kafkasya ülkelerindeki üniversiteler arasında farklı alanlarda işbirliğini artırmak amacıyla kurulan Kafkasya Üniversiteler Birliği’nin (KÜNİB) yeni üyesi oldu.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, kurulduğu 2009 yılından bu yana her yıl artarak devam eden katılımlarla daha da güçlenen Kafkasya Üniversiteler Birliği’nin üyeleri arasındaki yerini aldı. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin üyelik sözleşmesi, Rektör Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu ile Kafkasya Üniversiteler Birliği Kurucu Başkanı Prof. Dr. Ramazan Korkmaz tarafından imzalandı. KÜNİB’in 7. Olağan Kongresi’nde atılan imzalar sonrasında birliğin üye sayısı 160’a ulaştı.

KÜNİB’in bilimsel ve diplomatik misyonu var

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu Kafkasya Üniversiteler Birliği’nin bölgede söz sahibi bir oluşum olduğunun altını çizerek, üniversitesinin bu önemli yapılanmanın bir parçası olmasından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi. KÜNİB’in bilimsel faaliyetlerin yanı sıra ‘akademik diplomasi’ misyonunu da üstlendiğini ifade eden Prof. Dr. Hacısalihoğlu şöyle konuştu: “Kafkasya coğrafyasındaki paydaş ülkelerin sahip oldukları ortak mirastan yola çıkarak, bu ülkelerdeki üniversiteler aracılığıyla geleceğe ışık tutacak bir vizyon belirlemeyi amaç edinen Kafkasya Üniversiteler Birliği, önemli bir misyon üstlenmiştir. Birlik çatısı altında bölge ülkelerinin üniversiteleriyle dil, kültür, sanat, tarih, ekonomi, eğitim gibi alanlarda ortak bilimsel çalışmalar gerçekleştirilmesi, bu ülkeleri birbirine yaklaştıracak önemli bir hamledir.”

http://www.yeniyuzyil.edu.tr/BizdenHaberler/istanbul-yeni-yuzyil-universitesi-kunib-e-uye-oldu.aspx

Önerilen Haber

Milli Eğitim Bakanı Sayın Dr. İsmet Yılmaz’ın Katılımıyla Coşkulu Mezuniyet Töreni

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi bu yıl 7’nci kez mezuniyet coşkusunu yaşadı. Üniversitemizin lisans ve ön …