Anasayfa / Köşe Yazıları / Dip dalgası duruma el koydu

Dip dalgası duruma el koydu

Seçimden önceki son yazımda Türkiye’nin dip dalgası gerçeğinden söz etmiştim. Bu dalganın aslında her daim var olduğuna ve tarihsel anlamlarıyla, genetik kodlarıyla her daim diri, canlı ve iradeli olduğuna değinmiştik.

24 Haziran’da beklediğimiz gibi bu dip dalgası duruma el koydu. Türkiye üzerinde oynanan her türlü oyuna, tezgaha, kumpasa ve gerçek dışı algı operasyonlarına rağmen ne gerçekten ne bu ülkenin değerlerinden koptu. İnanmadı, aldatılamadı.

Tarihsel içeriğiyle ve genetik kodlarıyla Türkiye’nin dip dalgası her daim emperyalizme, sömürgeciliğe, kulun kula kulluğuna, itilip kalkılmaya, zalimin zulmüne, boyunduruk çabalarına karşı bu dalga her daim hazır kuvvet gibidir ve her daim ülkesine, iradesine, istiklaline sımsıkı bağlıdır. Zor zamanlarda varlığı ortaya koyar, yeri gelir küllerinden doğar. Canını verir, iradesini, istiklalini teslim etmez. Çanakkale, Milli Mücadele, 15 Temmuz hep bu dip dalgasının damgasını taşır.

Seçime yönelik her türlü manipülasyona yönelenlere, ağızlarına terör mücadelesini nasıl yapacaklarını bir türlü almayanlara, seçim bildirgelerinde FETÖ, PKK/PYD terör örgütlerinin adı geçmeyenlere, apolet sökmeye kalkanlara, Afrin’e girmeyin, Kandil’e gitmeyin diyenlere, terör örgütüyle bağını kesmeyen bir partiye, sırf Erdoğan karşıtlığının kör hırsıyla “barajı geçsin de Erdoğan’ın AK Parti’nin önü kesilsin” anlayışıyla taşıyıcı annelik yapanlara, yerli ve milli üretim hamlesini köreltmeye çalışanlara, “biz iktidar olduğumuzda bütün büyük projeleri durduracağız” diyenlere, FETÖ mücadelesinde destek olmak yerine köstek olmaya çalışanlara, 15 Temmuz destanını gölgelemeye çalışarak, FETÖ ihanet şebekesinin ağzıyla” kontrollü darbe”, “tiyatro” karalamalarını dilinden düşürmeyenlere, ekonomik terör estirmeye çalışanlara, patates, soğan spekülasyonundan medet umanlara, FETÖ ihanet şebekesinin şer umutlarına umut kapısı olmaya çalışanlara karşı Türkiye’nin gerçek dip dalgası duruma el koyarak son sözü söyledi.

Türkiye, Türkiye’den yönetilecek dedi. İstiklal yürüyüşü durduramayacak dedi ve hükümet kurma yetkisini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verdi. Böylece tarihi yeni bir dönemin başlangıcı yapılmış oldu.

Yeni dönemle artık cumhurun iktidarı doğrudan kurulacak. Meclis yürütme organının mutlak egemenliğinden sıyrılarak, asli işlevi olan kendi iradesiyle kanun yapma kuvvetine kavuşup denge ve denetleme fonksiyonunu etkinleştirecek. Siyaset için alan genişleyecek, milletin siyasetle bağı kuvvetlenecek. Siyasi partilerin fikri düzeyde bütünleşmelerini özendiren bir siyasi iklim etkin olacak. Hızlı, dinamik karar süreçleriyle hükümet Türkiye’nin stratejik hedeflerine ulaşmasında çok daha güçlü bir imkan kazanmış olacak. Cumhurbaşkanı belirlediği kadrosuyla hep beraber siyasi sorumluluğu paylaşmış olacak, geçmişin bürokratik hantallığı, oligarşik karakteri ve vesayete imkan tanıyan sistemi ortadan kalkacak. Milletin hükümeti ve milletin kadroları işbaşında olacak.

Yeniden diriliş ivme kazanacak, FETÖ tahribatıyla sarsılan tüm kurumlar yeniden yerli ve milli karakteri güçlenerek, birbiriyle bütünleşerek, liyakatli ve bu topraklara sımsıkı sadakatle bağlı yeni kadrolarla, gençleriyle geleceğine sahip çıkacak. Dış cephede Mehmetçiğin bileğini bükemeyenlerin iç cephede gedikler açma gayreti sonuçsuz kalacak. Devlet-millet- güçlü lider buluşmasının tunç olma hali, inançla, dirençle kararlılıkla bağımsız Türkiye’nin yükselen sürecine kaynaklık edecek, enerjisi olacak, en temel dayanağı, gücü, kudreti olarak tüm mazlum milletlere nefes olmaya, özgüven kaynağı olmaya, umut meşalesi olmaya devam edecek.

Bu yeni sistemle hızlanacak ve kuvvetlenecek istiklal yolculuğu yeni ivmesiyle, herkesi kucaklayan içeriğiyle Türkiye’nin stratejik hedeflerine Türk milletinin birikimini, bereketini, değerlerini kıymetlendirerek taşıyacak. Bu yeni büyük yolculukta gazamız mübarek olsun… Her şey Türkiye’nin istikbali ve istiklali için aydınlık olsun… Rabbim bu toprakları tüm kötülüklerden muhafaza eylesin…

https://www.aksam.com.tr/yazarlar/prof-dr-yasar-hacisalihoglu/dip-dalgasi-duruma-el-koydu-c2/haber-748585

Önerilen Haber

Dağılmış masanın ve ‘sırttaki hançerlerin’ seçim yansımaları

Yerel seçim gündemi, partilerin adaylarını açıklamalarına odaklanmış olarak seyrini sürdürüyor. Cumhur ittifakının adaylarının çok büyük …