Anasayfa / Köşe Yazıları / Yeni bir küresel saldırıyla karşı karşıyayız

Yeni bir küresel saldırıyla karşı karşıyayız

Her vesileyle vurguluyorduk ki, FETÖ’nün küresel ağı diri ve canlıdır. Batı emperyalizminin Türkiye’yi hedef alan her projesinde, her hamlesinde kullanılmaya devam etmektedir.

Bir yandan ABD’de, bir yandan Avrupa’da son zamanlarda özellikle de Almanya’da yeniden hareketlenmenin içindeler. ABD’de özellikle demokratlar içindeki bazı senatörler ve temsilciler meclisi üyeleriyle Türkiye’ye saldırmanın tezgahındalar. Son olarak 3 Demokrat senatörün hazırladığı Türkiye’yi hedef alan kanun teklifinin şer amaçlarında yer aldığı gibi, ABD’nin yeni başkanı Biden’la Türkiye’yi sıkıştırmanın, 15 Temmuz’un rövanşını almanın çabasındalar.

15 Temmuz sonrası, FETÖ mensuplarının Almanya’yı yurt edinmesiyle burada da faaliyetlerini yükseltmeye başladılar. Geçtiğimiz günlerde Almanya’nın başkenti Berlin’de Yahudi, Hıristiyan ve Müslüman cemaatlerin bir araya geldiği haberi Alman gazetelerinde yer aldı. Haberde; üç dinin aynı çatı altında ibadethanelerinin ve eğitim yerlerinin olacağı bir buluşma merkezinin yapılacağı “Bir Ev” (House of One) adlı proje binasının temel atma törenin yapıldığı ve bu proje bütçesinin 47 milyon Euro olduğu, projeye Federal Alman Hükümeti’nin 20 milyon, Berlin Eyalet Hükümeti de 10 milyon Euro ile destek verdiği belirtildi. Temel atma törenine; Almanya Federal Meclis Başkanı, Hristiyan Demokrat Birlik Parti (CDU) üyesi Wolfgang Schäuble ile Berlin Eyalet Başbakanı, Sosyal Demokrat Parti’li (SPD) Michael Müller de katıldığı da haberde belirtildi.

Bu projede Müslümanları sözüm ona temsilen kim mi var dersiniz? Tabii ki FETÖ’cüler. Anlayacağınız yine yanı niyet, yine yanı çaba yine sahnede.

CIA’nın laboratuvarlarında üretilen “Ilımlı İslam” etiketiyle, Hristiyan emperyalizminin İslam coğrafyasındaki mızrak ucu rolünü üstlenen FETÖ’ nün, dün olduğu gibi bugün de “dinler arası diyalog” kılıfıyla emperyalizmin hizmetinde olduğu görülüyor.

Öte yandan ABD’nin Merkez Kuvvetler Komutanı general de Suriye’nin kuzeyinde PKK/PYD-YPG terör örgütü kamplarında fotoğraf çektirerek, açıkça meydan okurcasına poz vermesi, Türkiye’nin hem FETÖ hem de PKK/PYD-YPG terör örgütü yoluyla sıkıştırılmaya devam edeceğini ortaya koyuyor.

Şimdi de bir organize suç örgütü elebaşının kullanılması buna eklenmiş durumda.

Türkiye’yi kontrol etmek isteyen Batı emperyalizmi, Türkiye’ye karşı nerede cephe açmışsa ve oralarda Türkiye’nin karşı koyuşunun faturasını, kontrol ettikleri suç örgütü elebaşı üzerinden Türkiye’ye ödetmenin peşindeler.

Türkiye’nin; Suriye’nin kuzeyinde PKK eliyle İsrail gibi yeni bir garnizon devletçiği oluşturulma çabasını akamete uğratması, Doğu Akdeniz’de dayatılmak istenen yeni sömürü jeopolitiğini Libya üzerinden direnç göstermesi, İHA,SİHA desteğiyle Karabağ’ın özgürleşmesine büyük katkı sunması gibi son derece önemli hayati başarılarını itibarsızlaştırma çabasını, suç örgütü elebaşıyla yapmanın gayretindeler.

Bu çaba da diğerleri gibi; 17/25 Aralık’ta, 15 Temmuz’da başarmadıklarının intikamıyla yapılmaya çalışılıyor. Eski Pentagon yetkilisi ABD’nin Neocon ekibinin Fetö kolundan Michael Rubin, 15 Temmuz’u işaret ettiği gibi, 2016 yılın da bugün yaşananları da işaret etmiş, suç örgütü elebaşının ismini de vererek, Türkiye’ye karşı hamlelerin seyrini ifade etmişti. Şimdi tam da bu durumu yaşıyoruz.

FETÖ’nün, MİT Tırları kumpası üzerinden yine şer beklentisini tazelendiğini görüyoruz. Suç örgütü elebaşına bir kirli taş attırarak, şer hesaplarını yeniden görmenin peşindeler. Yine Türkiye ve Cumhurbaşkanı hedef koydular.

MİT Tırlarıyla DEAŞ’a silah taşındığı kirli yalanını söyleyerek, Türkiye’yi teröre destek veren ülke konumuna düşürmeyi ve doğrudan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Uluslararası Adalet Divanı’nda yargılatmayı hedeflemişlerdi. Şimdi yine aynı kirli planının yeni sürümüyle karşı karşıyayız.

Şimdi de bir suç örgütü elebaşının, FETÖ -Zayed-Mossad-CIA Dahlan’ın kanatları altında kullanımıyla Türkiye düşmanları iştahlandırılıyor. Batı emperyalizminin ve İsrail’in gazeteleri başlıklar atıyor. Türkiye batıyor diye sevinç naraları atılıyor.

İçimizde de de dikkat çekici hamleler, başlamış durumda. Ülkemize küresel sömürü ve baronlarının, emperyalizmin ve maşlarının saldırılarına bugüne değin ağzından kalibreli bir söz duyamadığımız, kıymetli, bir kayış koyuş ortaya koyamayanlar, hatta bu saldırıları görmezden gelenler şimdi suç örgütü elebaşının her söylediğini doğru kabul edip büyük bir heyecanın içindeler. Maskelerin düştüğü fazdayız.

Akla ile kara süratle ayrıştırılmalı. Ortaya atılan iddiaların kişilere dair durumu aydınlatılmalı. Yargı gereğini yerine getirmeli. Bu küresel tezgahın boşa çıkarılması için seferber olunmalıdır.

Bilinmelidir ki, yeni bir küresel saldırı altındayız ve başta FETÖ olmak üzere emperyalizmin tüm maşaları devreye sokulmuş durumda.

Direnen kazanır…

Önerilen Haber

Siyasette “Normalleşme” diyenler ve olması gerekenler

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşme talebiyle başlayan siyasette yumuşama veya normalleşme sürecinin …