Anasayfa / Köşe Yazıları / Şer odaklarından medet umanlar

Şer odaklarından medet umanlar

Yine küresel çeteler, yine Türkiye düşmanı şer odakları hareketlendi. Yine beklentiyi yükseltiler. Suç örgütü liderinden sonuç almaya çalışıyorlar. Belgelere, kanıtlara dayanmayan iddialar üzerinden, ağza alınmayacak çirkin sözlerle hazırlanan videolarla, Türkiye’nin iç karmaşaya uğramasının hedefindeler.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Türkiye düşmanı veliaht prensi Zayed’in ve merhum gazeteci Cemal Kaşıkçı’yı parçasına ulaşılmayacak vahşetle katledenlerin, Türkiye intikamının kontrolü altında hazırlanmış videolara çok bel bağlamış durumdalar.

Türkiye’nin Türkiye’den yönetilmesinden rahatsız olan Batı emperyalizmi, her yolu denemeyi, her şerden çıkar devşirmeyi hesaplıyor. Suç örgütü liderinin iddialarının bayraktarlığını onlarda yapıyorlar. Gazetelerinde Türkiye’yi hedef alarak; “Hasta Adam yıkılıyor,19 yıllık kabus bitiyor” gibi çirkin üsluplarla sevinç çığlıkları atıyorlar. Türkiye’ye saldırmanın şer şehvetine yine kapılmış durumdalar. Tıpkı 15 Temmuz’da yaptıkları gibi yine kuklaları aktif rol üstleniyor. FETÖ ihanet şebekesi yine pozisyon alıyor.

Suç örgütü lideri videolarını dakikasında sosyal medyadan yaymak üzere görev üstleniyorlar. Türkiye’yi yıpratmanın kendilerince dayanılmaz çirkinliğiyle onlar da rollerini yerine getirmenin gayretine girişiyorlar.

İddialarını Türk yargısına karşısına çıkarak, ispatlamak ve kendisi de yargılanmak zorunda olan bir şahsın her söylediğini doğru kabul edip, bunun üzerinden iktidarı, İçişleri Bakanı’nı, eski Başbakan’ı ve nihayetinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yıpratmaya çalışmak, doğru bir siyaset tarzı, isabetli bir muhalefet anlayışı değildir. Bir yandan dedikodulardan, kanıtsız ithamlardan, somut delillere dayanmayan iftiralardan, itibar suikastı yöntemlerinden medet ummak, diğer yandan yakışıksız benzetmelerle siyaset yapmaya çalışmak, fikir üretiminden kaçıştır. Oysa siyaset fikirdir. Fikir siyasetin derinliğini, zenginliğini ve sürekliliğini sağlayan yegane kıymettir. Siyasetin, derde derman olmasını sağlatan üretilen fikirler ve yapılan hizmetlerdir. Siyaset halkın refahı için, ülkenin geleceği için yapılan erdemli bir yoldur.

“Esasen milletçe kalkınmamızı düşman kesilmediler mi? Şimdiye kadar memleketin muvaffakiyetlerinden birisini dahi kale alıp bahsettiler mi?

Türk milletinin zeka ve gayretlerinin mahsulü olan bin bir eserden birisini dahi benimsemek faziletini gösterdiler mi?

Hayır. Aksine olarak her muvaffakiyet bir felaket, her güzel ve muhteşem eseri bir zarar diye göstermek için seneler ve senelerdir nasıl çırpındıklarını milletçe bilmiyor muyuz?”

Bu sözler demokrasi şehidi merhum Başbakan Adnan Menderes’e ait.

Onu katledenlere, teşvik edenlere, destekleyenlere, alkışlayanlara yönelik bu sözler ibretliktir. Dersler yüklüdür ve hiç eskimemiştir.

“Bu hükümet dünyanın en iyi işini de yapsa bizim bu hükümeti alkışlayacak halimiz yok” diyen bugünün muhalefet anlayışı da maalesef yine aynı tavrın içindedir.

İyi yapılanları takdir etmekten uzak olmak bir yana, kötülemek, yok saymak, etkisizleştirmek gibi bir anlayışın ülke, millet yararına siyaset olmadığını, aksine Türkiye’ye yapılan kötülük olduğunu kabul etmek gerekir…

Önerilen Haber

Güçlendirilmiş Cumhurbaşkanı Yardımcılığı Sistemi ve Paralel Kabine

72 saatlik gelgitli kriz sonrası 6’lı masanın geçiş sürecinin yol haritası ortaya kondu. 12 maddelik …