Anasayfa / Köşe Yazıları / Türkiye’nin Otomobili göz kamaştırıyor

Türkiye’nin Otomobili göz kamaştırıyor

Türkiye’nin Otomobili’nin prototipiyle dün tanıştık. Büyük heyecan duyduk. Göz kamaştırıcı estetiğe sahip, donanımı yüksek, ileri teknoloji eseri, kulvarında liderlik yapabilecek nitelikte bir otomobille tanıştık.

2 yıl sonra Türkiye’nin Otomobili satışa sunulacak. 5 modelde elektrikli olarak üretilecek Türkiye’nin Otomobili, alanında çağın en ileri teknolojik imkanlarıyla ortaya çıkıyor. Tüm haklarının yerli olması planlanan Türkiye’nin Otomobili, çok önemli bir sürecin ilk hamlesi olarak görülmelidir.

Türkiye’nin Otomobili’yle; son zamanlardaki savunma sanayisinde yaşanan yerli üretim atağında olduğu gibi, şimdi hemen her alanda hayata geçmesi için büyük bir yolculuk başlıyor. Türkiye’nin Otomobili, bu yeni büyük yolculuğunun en önemli başlangıcıdır.

Türkiye’nin Otomobili; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yerli otomobil üretiminde babayiğit arayışının karşılık bulmasıdır. İnancın, kararlılığın, azmin, direncin eseridir. İstiklal sevdasının ete kemiğe bürünme başarısıdır. Cumhuriyetin ilk yıllarındaki yerli üretiminde ilk girişimlerin köreltilmesinin, engellenmesinin rövanşıdır. Türkiye’nin Otomobili; bugün de aynı role soyunanların köreltme, özgüven kırma, baltalama çabalarına karşı bir tokattır. Türkiye’nin Otomobili; Türkiye’nin çağın en ileri teknolojik seviyesini üreten bir güç olma iddiasının ilk sesidir.

Evet henüz yolun başındayız. Yapacak çok işimiz var. Tarih tezimiz belirlenmiştir. Tutulan yol saptanmıştır. Büyük Strateji nettir. Teknoloji ve enerji bağımlılığından sıyrılmayı başaran, çevresindeki tüm dalgakıranlarına kol kanat geren, üreten ve tüm milli güç unsurlarını birbiriyle kenetleyerek yükselen Türkiye yolculuğudur, tuttuğumuz yol. Bu yolculukta her türlü engellemeler dün olduğu gibi bugün de vardır. Kulak asmayacağız. Uyanık ve diri olacağız. İçimizdeki etki ajanlarının çabalarını boşa çıkaracağız.

Türkiye’nin Otomobili’nin tanıtımı Gebze’de Bilişim Vadisi’nde gerçekleşti. Bilişim Vadisi, Türkiye’nin Silikon vadisidir. O da yolun başındadır. Kararlılıkla yol alacaktır. Türkiye’nin Bilişim Vadisi; dijitalleşmiş, minyatürleşmiş, entegre olmuş yeni ileri stratejik teknolojinin üssü olacaktır. 24 saat uyumayacaktır. Türkiye’nin genç beyinleri, yenilikçi zihinleri için çok üreten, en iyiyi üreten arı kovanı olacaktır. Ürettikçe büyüyecek, büyüdükçe güçlenecek.

Yıllardır Türkiye’yi öğrenilmiş çaresizlik teknikleriyle; özgüveni, cesareti, kararlılık refleksi zedelenmiş, kırılmış, köreltilmiş bir ülke kimliğine tutsak etmeye çalışanlar yine telaş içindeler. “Biz yapamayız”, “biz başaramayız”, “bize yaptırmazlar” ezikliğini herkese yeterince yerleştirmemenin telaşındalar.

Bir millet uyanıyor. İstiklal meşalesini her alana yayıyor, her alanda gürleştiriyor. Geleceğine sahip çıkıyor. Türkiye’nin Otomobili; bu ruhun, bu kararlılığın, bu uyanışın, bu direnişin, bu inancın eseridir.

İstiklal yürüyüşü sürüyor, daha nice eserler üretmeye yemin ediyor…

Önerilen Haber

Dağılmış masanın ve ‘sırttaki hançerlerin’ seçim yansımaları

Yerel seçim gündemi, partilerin adaylarını açıklamalarına odaklanmış olarak seyrini sürdürüyor. Cumhur ittifakının adaylarının çok büyük …