Anasayfa / Köşe Yazıları / Türkiye’nin iç cephesine provokasyon

Türkiye’nin iç cephesine provokasyon

Yine bir kaos denemesi, yine bir karanlık tezgah ve yine bir provokasyonla karşı karşıyayız. Yıllardır bir ev öbür eve düşman olsun diye uğraştılar. Türk-Kürt çatışması yaşansın diye gayret ettiler.

Sokaklar karışsın, iç savaşa sürüklenecek bir Türkiye tablosu oluşsun diye fırsat buldukça yıllar içinde türlü oyunlar, kirli tezgahlar, provokatif saldırılar düzenlediler. Her ne yaptıysalar başarmadılar. Bu ülkenin bu toprağın çocukları bu kirli oyuna gelmedi. Kürt- Türk çatışması arzulayan şer odaklarının kirli niyetlerini boşa çıkardı.

Her PKK saldırısında halkın haykırışında; “Türk- Kürt kardeştir. PKK kalleştir” sesi yankılandı. Sağduyunun, memleket sevdasının, kardeşliğin, Çanakkale ruhunun sesiydi bu haykırış. Küresel terör ve sömürü baronlarının, emperyalizmin kirli ajandasının piyonlarının deşifresiydi.

HDP İzmir binasında sıkılan kurşunda; bu kirli oyuna, karanlık odaklara hizmet eden, iç barışımızı, kardeşliğimizi, huzurumuzu bozmaya dayalı alçakça bir provokasyondur. PKK terörünün 11 aylık bebekleri katlederek, üstlendiği rolden farksızdır. Her ikisi de Türkiye’nin iç bütünlüğüne, iç cephesine, bağımsızlık davasına yapılan saldırıdır. Bugün emperyalizme karşı iç cephemizi tunç kılarak vermemiz gereken mücadelemizi; kirletmeye, gölgelemeye, engellemeye dayalı bir saldırıdır.

PKK terör örgütüne sessiz kalanların, siyasi zeminde destek olanların, saldırılarına karşı en gür biçimde tepkilerini ortaya koyamayanların, meseleyi çarpıtarak, devleti suçlamaları, sahte insan hakları savunuculuğuna soyunmaları da ayrıca bir başka oyunun parçası, sahtelik ve ikiyüzlülüktür.

Terörün, şiddetin her türlüsüne eğilim göstermek, bu ülke ihanettir. İnsanlığa karşı suçtur. Bu gerçeğin zemininde, PKK terörünün hangi bitmeyen kirli oyunun parçası olduğunu görmek ve ona da aynı duyarlılıkla ve kararlılıkla karşı koymak insanlık görevidir.

Türkiye’yi hedefe koyan emperyalizmin unutmayalım ki, dış cephede canı yandıkça, iç cepheye daha fazla saldıracaktır. İmkan bulduğu her kirli ve şer yol ve yöntemleri kullanacaktır. Suriye’nin kuzeyinde terör koridorunu, emperyalizmin kullanımında bir garnizon devletçiğini engelledikçe bu saldırlar durmayacaktır.

ABD’nin daha önce kaleme aldığımız gibi, Soğuk Savaş döneminden kalan gayri nizami harp teknikleri konusunu güncelleyerek, kullanıma soktuğunu da unutmamak gerekir. Hedef aldığı ülkenin iç bünyesine yönelik; kaos çıkarmak, iç çatışma zeminleri üretmek ve desteklemek, suikastlar ve darbeler planlamak ve desteklemek gibi şer çabalar yeni raporunda yer almaktadır. Bunun yanı sıra bu rapor kapsamında; psikolojik harbin de her unsur ve yöntemi kullanılacaktır.

Direneceğiz. Emperyalizmin her kirli oyununu açığa çıkaracağız. İç cephemizi dağıtmalarına asla müsaade etmeyeceğiz. Bir evi, öbür eve düşmanlaştırma kirli tezgahına asla düşmeyeceğiz.

Karanlık odakların kullandığı kirli ellerin şer çabalarını açığa çıkaracağız. Çanakkale ruhunu asla öldürmeyeceğiz. Anadolu topraklarına kiri, pası yaklaştırmayacağız.

Bu toprakları bizlere vatan olarak ilk adımı atan Selahaddin Eyyubi ve Sultan Alpaslan’ın bugünkü torunları olarak Türk-Kürt kardeşliğini haçlı emperyalizme, küresel sömürü ve baronlarına kurban etmeyeceğiz.

Önerilen Haber

Dağılmış masanın ve ‘sırttaki hançerlerin’ seçim yansımaları

Yerel seçim gündemi, partilerin adaylarını açıklamalarına odaklanmış olarak seyrini sürdürüyor. Cumhur ittifakının adaylarının çok büyük …