Anasayfa / Köşe Yazıları / Tam bağımsız Türkiye için; her alanda mücadele

Tam bağımsız Türkiye için; her alanda mücadele

Küresel saldırılara yıllardır göğüs geriliyor. Direne direne, çarpışa çarpışa büyük bir mücadelenin içinden geçiliyor. Sivil, askeri darbe girişimleri püskürtülüyor.

ABD derin devletinin aparatlarına yönelik mücadelede yol alınmaya devam ediliyor. Mavi Vatan stratejisiyle Türkiye’nin haklarının gasp edilmemesi için mücadele veriliyor.

Suriye’nin kuzeyinden Türkiye’yi sıkıştırma çabalarına göğüs geriliyor. Terör örgütleri eliyle Suriye’yi parçalayarak, Türkiye sınırında emperyalizmin garnizon devletçiği oluşturma gayretine karşı direnç sürüyor.

Emperyalizmin PKK/PYD-YPG terör yapılanmasının Türkiye’nin dirliğini, birliğini hedef alan şer çabalarına karşı mücadele kararlılıkla sürüyor. FETÖ kaçkınları ve kriptolarının içeriden, dışarıdan Türkiye’yi hedef alan şer çabalarına karşı Türkiye’nin yılmaz savaşçılarının mücadele azmi eksilmeden devam ediyor.

Savunma sanayiinde kendi kendine yeter ülke olma kararlılığında her geçen gün mesafe alınmaya devam ediyor. İHA-İHA- TİHA üretimi, Türkiye’nin silah pazarı olmaktan çıkmasını istemeyen emperyalist silah satıcısı ülkeleri rahatsız etmeyi sürdürüyor.

Savunma sanayiinde yerli milli teknoloji üretimini baltalamak için içeriden, dışarıdan eksilmeyen şer çabalara rağmen kararlılık sürüyor. Üretmek hele de en kıymetlilerini üretmek bağımsızlıktır diyerek, tam bağımsız Türkiye davasında inanç, direnç, azim devam ediyor.

Ekonomide tarih tezimiz rotasına girerek, katma değeri yüksek ürün üreten sanayi modelinin yaygınlaşması, süreklileşmesi, derinleşmesi için gayret devam ediyor.

Türkiye’nin iç politikasının, ABD’nin dış politikası olması için içeriden el sallayanlara karşın, Türkiye Türkiye’den yönetilecektir sarsılmaz iradesi yoluna devam ediyor.

Enerjide dışa bağımlılığının aşılması için sismik araştırma ve sondaj filosuna sahip olunarak, büyük bir umut doğuyor, denizlerimizden müjdeli haberler geliyor, yenilerinin de geleceğine olan inanç büyüyor.

30 yıldır emperyalizmin garnizon devletçiği tarafında işgal edilen Karabağ, Türkiye’nin kardeş ülke Azerbaycan’a verdiği destekle özgürlüğüne kavuşuyor. Türkiye tüm mazlum halklara umut olmaya devam ediyor.

Tüm bu mücadele kararlılığının, geleceğe sahip çıkma bilincinin, emperyalizme karşı Türkiye sevdasıyla verilen istiklal mücadelesini zayıflatamayacak, etkisini kırmayacak bir başka bir mücadelede Türkiye’nin iç cephesinde de veriliyor, çok daha fazlasıyla da verilmesi gerekiyor.

Halkımızın aşını, işini etkileyen, zor koşulları aşamasına katkı sağlayacak her alanda büyük seferberliğin başlaması, sürmesi gerekiyor. Gıda fiyatları üzerinden direncimiz kırılmamalı, küresel saldırılara karşı verilen mücadelenin azmi sarsılmamalı. Fahiş fiyat artışları, Türkiye’nin istiklal yürüyüşünde en ufak bir zayıflatmaya yol açmamalı.

Tarım ve hayvancılıkta üretim gücümüzü yükseltebilmek ve çiftçiyi, küçük esnafı üretimin mutlu unsurları haline getirmek için seferber olmalıyız. Gençlerimizin; yeniden kazanılan özgüven duygularının, umutlarının güçlü kılınmasına devam edilmelidir.

Her zorluğun üstesinden geldik, büyük dalgaları aştık, küresel saldırılara boyun eğmedik, halkımızın bugün sofrasını, aşını, işini de hedef alan tüm olumsuzlukları da aşacağız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın; “fahiş fiyatı artışlarının önüne geçeceğiz” kararlılığına inanıyoruz.

Darbe gerçekleşsin diye beklediler, küresel salgına yenik düşsün diye umutlandılar, yangınlardan doğal afetlerden bile medet umdular, Türkiye’nin bağımsızlığını zora sokacak her musibetten, her sorundan çıkar devşirmeye kalktılar… Onlar ki, Türkiye’nin hasımlarının dostları… Bu toprağın çocuğu olamazsınız…

Önerilen Haber

Dağılmış masanın ve ‘sırttaki hançerlerin’ seçim yansımaları

Yerel seçim gündemi, partilerin adaylarını açıklamalarına odaklanmış olarak seyrini sürdürüyor. Cumhur ittifakının adaylarının çok büyük …