Anasayfa / Köşe Yazıları / PKK/PYD-YPG terör örgütünün siyasi kolu, kanadıyla maskeli balo tertipleyenler

PKK/PYD-YPG terör örgütünün siyasi kolu, kanadıyla maskeli balo tertipleyenler

Gara operasyonu sonrası yaşadığımız siyasi iklim, ülke bütünlüğümüz açısından giderek kaygı düzeyini artıran bir atmosfere işaret ediyor.

13 vatan evladını kaçıran, her türlü gayrete rağmen alıkoymaya devam eden ve yerlerinin tespit edildiğini anladığı anda savunmasız 13 vatan evladını kalleşçe infaz eden PKK terör örgütünün alçaklığına rağmen, 13 şehidimizin ölümünden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sorumlu tutan muhalefet partilerinin dili, sorunun, kaygının büyüklüğünü ortaya koyuyor.

Kimi mutlu ettiğinizin farkında mısınız? PKK elebaşları ve PKK/PYD-YPG terör örgütünün siyasi kanadı HDP sözcüleri ile aynı dili kullandığınızın farkında mısınız?

PKK terör örgütü alçakça, kalleşçe katliam yapacak, ardından TSK’nın bombardımanı sonucu öldüler diyerek, kirli aşağılık yalanını dolaşıma sokmaya çalışacak, sonrasında şehitlerin otopsi raporları, ailelerin teşhisleri her şeyi bir kez daha ortaya koyacak, ama yine kasıtlı muğlaklık havası estirilerek, devlet, Cumhurbaşkanı Erdoğan, TSK, iktidar, ilgili bakanlar suçlanmaya çalışılarak, yıpratılmanın yolları denenecek.

Bu kirli denklem, bilinçli olarak tasarlanmış ve sahaya sürülmüş bir denklemdir. Unutmayınız ki, terör örgütleri arkasında stratejik ve siyasi güç olmadan yaşaması mümkün değildir. PKK terör örgütünün silahlı terör gücü silinme aşamasına gelmişken, onu ayakta tutan arkasındaki küresel güç ve onun da sahaya sürerek cesaretlendirdiği, desteklendiği terör örgütünün siyasi kolu, kanadıdır. O kol, kanat HDP’dir.

Bu gerçek bilinmesine rağmen, siyasi alanı kirletenlerle, onu gerçek bir partiymiş gibi kabul ederek, seçimlerde oy hesabı uğruna yan yana gelebilme ısrarını sürdürmek bilinmelidir ki, öncelikle PKK/PYD-YPG terör örgütünü ve onun hamiliğini yapan küresel sömürü ve terör baronlarını, emperyalizmi mutlu eder.

Yeryüzünün hiçbir demokrasi hukuk devletinde PKK/PYD-YPG/HDP anatomisine benzer bir duruma hukuken ve siyaseten izin verilebilir.

Hukukta gereğini yerine getirir, siyasette gereğini yapar. İspanya’da ayrılıkçı ETA terör örgütünün eylemlerini sadece kınamadığı gerekçesiyle kapatılan Batasuna Partisi misali bunun en somut örneğidir. İspanya’da ETA terörüne karşı toplumsal kenetlenmeyle milyonların yürümesi, ülkelerinin bölünmesine karşı toplumsal dayanışmanın en güzel örneğidir. PKK’nın siyasi kolu, kanadıyla kol kola girerek, adalet yürüyüşünüze hiç benzemeyen güzel bir örnektir.

Hatırlayınız, geçtiğimiz günlerde İstanbul Esenyurt HDP ilçe merkezinden çıkan PKK terör örgütü dokümanları PKK mağaralarından çıkanlarla yarışır düzeydeydi.

HDP binasının önünde 500 günü aşan evlat nöbetindeki Diyarbakır annelerinin ve onlara eşlik eden Şırnak annelerinin feryatları, yürekli isyanları ortada. HDP sözcülerinin PKK ile yoğrulmuş dili, üslubu, yaklaşımları, tehditleri pervasızca sürüyor.

Tüm bunlara rağmen başta CHP olmak üzere bazı muhalefet sözcülerinin ve yönetenlerinin HDP’ye yönelik yaklaşımları adeta bir maskeli baloyu andırıyor.

Terör örgütünün siyasi kolu, kanadını küstürmemek için gösterdikleri özeni gördükçe kaygımız büyüyor.

Bu tablo sürdürülemez. Emperyalizmin, küresel sömürü ve terör baronlarının hamiliğinde sürdürülmeye çalışılan bu maskeli baloya artık katlanılamaz.

Bu ülkenin bağımsızlığından yana olan, bu ülkenin geleceğine sımsıkı sarılan bu toprağın çocuklarına düşen görev terör örgütünün siyasi kolu, kanadı olan HDP’ye hukuken de siyaseten te, fikren de alanı dar etmektir. Maskelerini düşürmektir.

Ona verilen her türlü imkana rağmen, terör örgütünün anatomisinden kopmamayı tercih eden HDP’nin hukuk önünde yaşamasına izin verilemez. “Efendim kapatmak çözüm değildir. Yine aynısı kuruluyor hep” tezini ileri sürenlerin hukuken karşılığı yoktur. Ortadaki bir suçun karşılığında yine aynı suçu işleyeceği savıyla hukuken o suç cezasız bırakılamaz.

Ayrıca bu çekinceye karşılık yani yine parti kurarak terör örgütünün kolu kanadı olmaya devam etmesi durumda esasen yapılacak olan siyasetin alanı dar etmektir.

Bunun için; ülkenin dirliğinden, birliğinden yana, bağımsızlığı her şeyin üstünde gören tüm siyvasi tarafların en geniş toplumsal mutabakatı oluşturmaları bir vatan görevidir.

Bu görev; terörün siyasi kolu, kanadının bir daha bu topraklarda sözde siyasi parti görüntüsüyle yaşamasına izin vermeyecek hukuki kararın arkasındaki en büyük toplumsal desteği oluşturmaktır.

Ama bunun için ilk adım; artık “dostlar” demekten vazgeçmek, Diyarbakır annelerine koşup gitmek ve tam da o buluşmada bir manifesto yayınlayarak, PKK/PYD-YPG terör örgütünün siyasi kolu, kanadı HDP ile hiçbir şekilde bir arada olunmayacağını, ona parti zannedip de oy verenlere de çağrıda bulunarak, asıl adresin kendileri olduğunu açıklamaktır.

Önerilen Haber

Dağılmış masanın ve ‘sırttaki hançerlerin’ seçim yansımaları

Yerel seçim gündemi, partilerin adaylarını açıklamalarına odaklanmış olarak seyrini sürdürüyor. Cumhur ittifakının adaylarının çok büyük …