Anasayfa / Köşe Yazıları / PKK terör örgütünün kirli propagandistleri

PKK terör örgütünün kirli propagandistleri

PKK terör örgütünün kaçırdığı 13 vatan evladının Irak’ın kuzeyinde Gara bölgesinde şehit edildiği haberi geldi.

Çeşitli tarihlerde kaçırılan asker ve polisleri yıllardır elinde tutan PKK terör örgütü, 13 canı devletin teröre karşı verdiği mücadeleyi zayıflatmaya yönelik bir koz olarak kullandı. Devletin boyun eğmesi istendi. Devletin verdiği amansız mücadelede giderek çaresizleşen alçaklar sürüsü, kirli elleriyle masum, savunmasız 13 canı kalleşçe katletti.

Ardından da kirli propaganda aygıtlarıyla devleti suçlama cüretine girişti.

Bir mağarada tuttukları 13 vatan evladını, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Gara bölgesine yaptığı operasyonlarda TSK bombardımanıyla öldürüldüğü kirli alçak yalanını yaymaya çalıştı. PKK terör örgütünün hamisi ABD sözcüleri de PKK’nın propaganda aygıtı rolüyle; “şayet PKK yaptıysa…” diye cümleler kurdu.

Aynı kirli ve alçakça sürdürülen kara propagandanın bir parçası olarak, 13 vatan evladının kaçırılmasını, “esir” sıfatıyla niteleyenler sahne aldı. Utanmadan, sıkılmadan 13 vatan evladının katledilişlerinin gerekçesini, PKK terör örgütüyle devletin pazarlık yapmamasına bağladılar.

Bu kirli suratlar ve ağızlar, dillerinde bizzat kendilerinin kirlettiği ve kurşunladıkları “barış” kavramını alarak, PKK terör örgütünün 13 canı katledişini, devletin barışa yanaşmamasına bağladılar.

Barışı, insan haklarını, yaşam hakkını kurşunlayanlar ve onların siyasi temsilcileri olanca kirlilikleriyle utanmadan, sıkılmadan sahne almaya kalkıştılar. Üstelik milletvekili sıfatlarını kullanarak, terör örgütünün propagandistleri olarak her zaman olduğu gibi yine sahne aldılar.

Bu kirli isimler, sosyal medya hesaplarından PKK terör örgütü tarafından kaçırılan 13 vatan evladının ailelerinin onlardan da yardım istediklerini ifade ederek, PKK terör örgütü yerine devleti suçlayarak, kendi rollerini aslında açığa çıkardılar.

PKK terör örgütü insan kaçıracak, bu zatlar da onun propagandasını yaparak, devletin mücadele azmini kırarak, terör örgütünün amacına hizmet edecek. Yaptıklarının bu kirli çaba olduğunu da aslında açıkça ortaya koydular.

Bu zatlar bir yandan, Diyarbakır annelerinin HDP önündeki evlat nöbetiyle verdikleri direnişi tehditlerle yıldırmaya çalışacaklar, milletvekilleriyle HDP binasına girerken, annelere zafer işareti yapacak, hakaretler ve tehditler savuracaklar sonra da dönüp barıştan, insan haklarından söz edecekler. Bu durum kirli, çirkin bir maskeli balodur.

Siyaseti de, Gazi Meclisi de kirletmeye kalkan bu güruhun, PKK terör örgütünün siyasi kolu olarak meşru bir partiymiş gibi varlık göstermesi, yeryüzünün ileri demokratik hukuk devleti olarak tanınan hiçbir ülkesinde göz yumulamaz. Hukuk gereğini yerine getirir.

Bu noktada; terör örgütünün siyasi koluyla partiymiş gibi maskeli balo tertipleyenlerin, oy avcılığı şehvetiyle HDP’ye taşıyıcı annelik yapmaya ısrarla devam edenlerin tarih önünde hesap veremeyecek noktaya geleceklerini hatırlatmak gerekir.

Bugün için tespit edilmelidir ki; HDP denilen yapıya terör örgütü PKK’dan kopması için ve sadece meşru siyaset yapması için fırsatlar verilmiştir. Küresel sömürü ve terör baronlarının, emperyalizmin güdümünde bu ülkenin evlatlarının canının yanmaması için büyük uğraş verilmiştir. Ama bu imkanı reddederek, emperyalizmin kölesi olmayı, terör baronlarına hizmet etmeyi yeğlemişler.

Bu yüzden dünün değil, bugünün gerçeklerinde buluşmak gerekir. Tarihte, geçmişte değil, bugün safların belirlenmesi gerekir. Geçmişte, dün de sen de şöyle yaptın diyerek, bugünün gerçeğini ve yaptığınız hataları örtemezsiniz.

Yapılacak tek şey safınızı açıkça belirlemektir. Terörün siyasi kolunun maskesini, düşürmektir. Siyaseten bunun mücadelesini vermektir.

“Seçimlere dostlarımızla gireceğiz” diyenlere, PKK’nın siyasi kolu HDP ile kahvaltı yapmayı düşünenlere duyurulur.

Önerilen Haber

Siyasette “Normalleşme” diyenler ve olması gerekenler

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşme talebiyle başlayan siyasette yumuşama veya normalleşme sürecinin …