Anasayfa / Köşe Yazıları / Pençe-Kilit Operasyonu ve terörle kol kola girenler

Pençe-Kilit Operasyonu ve terörle kol kola girenler

Mehmetçiğin Pençe-Kilit Operasyonu sürüyor. Irak’ın kuzeyinde PKK terör örgütünün kuluçka merkezlerine ve yönetim odaklarına yönelik bu operasyonun geniş kapsamlı sürdürülüyor olması, Kandil odağına yönelik önemli sonuçları olacağını ortaya koyuyor.

Pençe-Kilit Operasyonu; örgütün en üst düzey elebaşlarını ele geçirilmesini de sağlayacak önemli bir harekat. Örgüt elebaşlarından birinin bugünlerdeki Türkiye’yi hedef alan kirli ifadeleri, hezeyanlarını, içine düştükleri acizliği ortaya koyuyor.

Türkiye’nin teröre karşı mücadelesi eksilmeden kararlılıkla sürüyor. Ancak yine bir dizi soruyu sorup, asıl cevaplarını bilinç düzeyimize kazımalıyız.

Türkiye neden hedef olmaktan çıkartılmıyor? Terör örgütlerini maşa olarak kullanan güçlerin Türkiye ile dertleri nedir? Ne yapmıştır Türkiye onlara? Yeryüzünde bizim gibi bir başka ülke var mıdır ki; yılardır terör saldırılarına maruz kalsın, terör örgütlerinin arkasındaki üstelik sözde müttefik ülkeleri tarafından desteklensin, para verilsin, silah verilsin, akıl verilsin ve onlar da Türkiye’ye saldırsın?

Bu soruları cevapları nettir. Türkiye’nin büyüklüğüne, birliğine, geleceğine yapılan saldırılardır ve güçlü Türkiye hedefini yok etmektir. Amaç budur. Biliyorlar ki, güçlü Türkiye tüm mazlum halkların umududur. İstiyorlar ki, emperyalizmin sömürge coğrafyalarının kaderi değişmesin. Yüzyıllar da geçse, teknolojik başarılar göz kamaştırıcı hızla da aksa, tarih onlar için iyiye, güzele, zenginliğe, refaha, teknolojik ilerlemeye doğru da ilerlese, mazlum halkların coğrafyasında, ezilenlerin coğrafyasında, zulme uğrayanların coğrafyasında tarih çakılı kalsın.

İstiyorlar ki, 19. yüzyıla hatta daha eskiye çakılsın. Asla ilerlemesin tarih. Emperyalizmin yüzyıllardır sömürdüğü, ezdiği, darbelerle, işgallerle, terörle kontrol ettiği sömürü coğrafyalarında tarih hiç ilerlemesin. Refah, mutluluk, kalkınma adına tarih yerinden oynamasın.

Türkiye bu şer tezin, antitezidir. Enerjiden ekonomiye tam bağımsız Türkiye davasıyla, emperyalizmin sömürge coğrafyalarında, mazlumların coğrafyalarında tarihi ilerletecek tek güçtür. Körelen küresel vicdanın yeryüzündeki en etkili tek temsilcidir. Terör örgütlerine destek vererek, insanlığa karşı suç işleyen devletlere karşı mücadelesiyle yeryüzünün vicdanıdır. İşgallerle, terör saldırılarıyla yerinden yurdundan edilmiş insanlara nefes olmasıyla yeryüzünün gerçek vicdanıdır.

Yıllardır Türkiye teröre karşı mücadele veriyor, darbelerle karşı karşıya kalıyor, iç cephesinde gedikler açılamaya çalışılıyor, direniyor, çarpışıyor ama yolundan, hedefinden asla vazgeçmiyor. Canlarını kaybediyor, şehitler veriyor.

Şehitlerin bedeli hiçbir şeyle ölçülemediğini, onların bugün yaşayanların bedenlerden kopartılan birer can parçaları olduğunu bilincinde taşıyor.

Türkiye’nin teröre karşı verdiği mücadelede harcadığı paranın ise en az 3 trilyon dolar olduğu hesaplanıyor. Elbette karalılıkla teröre karşı mücadele ne pahasına olursa olsun bedeline bakılmaksızın yapılıyor, yapılmaya devam edecek. İşte terör örgütlerini sahaya sürüp Türkiye’yi hedefe koyanların derdi de bu; Türkiye’nin geleceğine ipotek koymak. Başaramadılar… Başaramayacaklar…

Önerilen Haber

Siyasette “Normalleşme” diyenler ve olması gerekenler

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşme talebiyle başlayan siyasette yumuşama veya normalleşme sürecinin …