Anasayfa / Köşe Yazıları / FETÖ’yü cesaretlendirenler

FETÖ’yü cesaretlendirenler

Hukuk ve güvenlik zemininde FETÖ mücadelesi sürüyor. Sürmek zorunda. Zira FETÖ’ nün beklentisi giderek artıyor. Seçime yaklaştıkça küresel efendilerinin rotasında siyasi kulvarların oluşmasını, genişlemesini ve sonuç almasını bekliyorlar.

Küresel efendileri de boş durmuyor. Türkiye’nin iç cephesinde gedikler açabilmenin her türlü çabası sürdürülüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kurtulabilmek için; çevrilmedik dolap, söylenmedik yalan, yapılmadık algı, atılmadık iftira ne varsa hepsinin devrede olduğu bir sürece giriyoruz.

Bunun için sosyal medya alanı açık bir cepheye dönüşmüş durumda. Gerçek çizmesini giymeden yalan dünyayı iki kez dolaşırmış sözüne bel bağlandığına tanık oluyoruz. Yalanlarla, iftiralarla, karalamalarla sonuç alınmaya çalışıldığını görüyoruz.

Neyin doğru olduğu değil, halkın neye inandırıldığı önemlidir kara propagandasıyla hareket edilmeye çalışıldığına tanık oluyoruz. Bu konuda FETÖ’nün kaçkınları da, hâlâ içimizdeki kriptoları da pozisyon aldıklarını görüyoruz. Hatta son günlerde cesaretlerinin epeyce arttığına tanık oluyoruz.

2023 seçim sürecine doğru siyasi partilerin oy hesaplarının içinde yer almaya kararlı olduklarını görüyoruz. Öyle anlaşılıyor ki; Cumhurbaşkanı Erdoğan karşıtlığı, FETÖ sempatisiyle de besleniyor. 15 Temmuz’a, “kontrollü darbe” denildiği günden beri, Cumhurbaşkanı Erdoğan karşıtlığında, FETÖ beklentisi boyut kazanıyor. Zaman içinde de cesaretleri artıyor ve siyasi beklentiye dönüşüyor.

“Kanun Hükmünde Kararnameyle (KHK) kamudan uzaklaştırılanlar iktidar olduğumuzda geri dönecekler” vaadi FETÖ’yü cesaretlendiriyor.

KHK ByLock kullanıcısı sözcülerini parti salonlarında konuşturmak, kürsülerde meydan okumalarına izin vermek ve salonlarda partililerce alkışlatmak FETÖ’yü cesaretlendiriyor.

“Biz iktidar olduğumuzda FETÖ’ye karşı mücadelenin katmerlisini yaparız. ABD başta olmak üzere Batılı ülkeler bizden farklı bir şey beklemesinler” kararlılığı duymamak FETÖ’yü cesaretlendiriyor.

Emperyalizmin maşaları olarak, küresel efendilerine karşı açık duruş sergilenmemesi durumu FETÖ’yü cesaretlendiriyor.

Sözde Ermeni soykırımı yalanını tekrarlayanlara karşı kuvvetli duruş ortaya konulmaması, FETÖ’yü cesaretlendiriyor.

PKK terör örgütünün siyasi uzantısına karşı siyasi tutum sergilenmemesi de FETÖ’yü cesaretlendiriyor.

“Hrant Dink’in, rahmetlinin tetikçisi hapiste ama gerçek katiller henüz aydınlığa çıkarılmadı, henüz bulunmadı” ifadelerini duymak da FETÖ’yü cesaretlendiriyor.

Nasıl cesaretlendirmesin, Hrant Dink cinayetini FETÖ’nün işlediği tüm kanıtlarıyla, failleriyle ortaya çıkmışken, 14. Ağır Ceza Mahkemesince 14.07.2021 tarihinde açıklanan gerekçeli kararında; “… Mahkemece yapılan yargılama sonucunda söz konusu cinayet eyleminin FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün talimatları ve örgütün amaç ve ideallerine uygun olarak mahkememiz dosyasında hüküm kurulan sanıkların iştiraki ile işlendiğine kanaat getirilmiştir” hükümleri yer almış yani cinayetin FETÖ/PDY’nin amaçları doğrultusunda işlendiği açıkça ifade edilmiştir.

Bu gerçeğe, mahkemenin açık hükmüne rağmen, “cinayetin gerçek katilleri henüz aydınlığa çıkarılmadı” demek; FETÖ’yü aklama çabasıdır, koruyup kollamaktır.

Önerilen Haber

Siyasette “Normalleşme” diyenler ve olması gerekenler

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşme talebiyle başlayan siyasette yumuşama veya normalleşme sürecinin …