Anasayfa / Köşe Yazıları / Milli Meselelerin Suskunları

Milli Meselelerin Suskunları

İstanbul seçim sonucunun heyecanına kapılan muhalefet; sistem tartışmasını başlatıp, derinleştirerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı zayıflatıp, alttan alta erken seçime zorlamanın çabasında.

Muhalefet derken her koldan geniş bir cephenin oluşturulmaya çalışıldığını söylemek lazım. Babacan ismiyle anılan çizgi, AK Parti den koparacağı milletvekili eliyle Mecliste dengeleri değiştirip, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı güçsüzleştirmenin arayışında.

Görünen çok açık ki, Türkiye için mücadele yeni başlıyor.Bu mücadele; kadro, kişi, parti mücadelesi değil, vatan mücadelesi.

Bu mücadele; küresel kuşatma karşısında Türkiye’ nin istiklal mücadelesi.

Parti kurmaya heveslenenler, muhalefet etmeye çalışanların fikirlerini merak ediyoruz.Neleri mi? Sıralayalım;

-Türkiye’ nin S-400 meselesine nasıl bakıyorlar?

-Doğu Akdeniz’de sürdürülen amansız mücadeleye yönelik nasıl bir yaklaşım sergiliyorlar?

-PKK/PYD-YPG terör yapısının, Suriye’nin bölünmesinde küresel sömürgeci güçlerin maşa rolünü sürdürmesine yönelik neler söylerler?

-Türkiye’nin Rusya ve ABD ilişkilerini nasıl yorumluyorlar?

-FETÖ’nün varlığı korunan küresel ağının, diri , canlı olmasını, ABD ve Avrupa ülkelerinin FETÖ mensuplarına kol kanat germesini nasıl değerlendiriyorlar? Bu konuda üzerlerine düşen görev,sorumluluk olabileceğini düşünüyorlar mı?

-Şimdilerde Türkiye’nin direncini,kararlılığını hedef alan ABD’nin dış politikasının, Türkiye’nin iç politikasındaki arayışında nerede duruyorlar?Bu durum onları heyecanlandırıyor mu?

-Türkiye’nin silah pazarı olmaktan kurtularak, savunma sanayinde üreten ülke kimliğine kavuşması mücadelesinde desteklerini nasıl belirliyorlar?

Bu konularda bugüne değin ağızlarını bıcak açmayanların, milli meselelerin suskunlarının; çok konuşmalarını, her açıdan katkılarını ve fikirlerini bizimle paylaşmalarını dört gözle bekliyoruz.

Bugün Türkiye’nin mücadelesi Ülkenin yarınına sahip çıkma mücadelesidir.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararlılığı; Türk Milletinin istiklal meşalesini söndermeme kararlılığıdır.

Bu kararlılığa ortak olmaya varmısınız?

Bizim için esas olan, bu kararlılığın etrafında tunç olmaktır. Sistem tartışmalarını köpürtmeye çalışanlara, küresel odakların cazibesine kapılanlara, halkımızı küstüren, kızdıran bazı unsur ve uygulamaları gerekçelendirerek, Türkiye’nin bağımsızlık mücadelesini zayıflatmaya çalışanlara karşı fikirle, davayla, milli seferberlik ruhuyla karşılık vermek, Türkiye’yi yönetenlerin önceliği olmalıdır.

Hukuk ve ekonomi alanında kapsamlı reformlarla küresel odakların ve içimizdeki uzantılarının istismar çabalarını etkisizleştirmek esas olmalıdır.

Sistemi köreltmeye ve zedelemeye çalışanlara karşı; aksayan ve eksikliği hissedilen bazı düzenlemelerin yapılarak, uyum yasaları çıkarılarak, öncelikle seçim kanunu ve siyasi partiler kanununda bazı değişiklikler yapılarak, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi tunç haline getirilmelidir. Demokrasi ve özgürlükler konusunda şer odaklarının istismar edilebileceği hiç bir eksik, kusur kalmamalıdır.

Asıl davamız; istiklal davasıdır…

Bunun için milli seferberlik ruhumuz diridir, canlıdır..Yılmayacağız,boyun eğmeyeceğiz… İlelebed istiklal meşalemizi söndürmeyeceğiz..Bu bizim yeminimizdir…

Önerilen Haber

Dağılmış masanın ve ‘sırttaki hançerlerin’ seçim yansımaları

Yerel seçim gündemi, partilerin adaylarını açıklamalarına odaklanmış olarak seyrini sürdürüyor. Cumhur ittifakının adaylarının çok büyük …