Anasayfa / Köşe Yazıları / FETÖ’ye karşı mücadelede “Erdoğan kararlılığı” (Akşam Gazetesi)

FETÖ’ye karşı mücadelede “Erdoğan kararlılığı” (Akşam Gazetesi)

FETÖ’nün efendileri küresel baronlar, Türkiye’nin geleceğine hükmetmenin hevesinden vazgeçmiş değiller. Maşaları FETÖ’nün tüm unsurlarının motivasyonlarını diri tutmanın gayretindeler. Bunun için gerekli olan her alanın, her unsurun kullanılacağı yeni planların peşindeler.

Hedef 2019 seçimleri. Bu tarihe kadar öncelikle FETÖ tutuklularının moral motivasyonunu ayakta tutacak, umutlandıracak hamleler tasarlanıyor. Bir kısmını başlatmış durumdalar. Bu hamleler sayesinde amaçlanan, itirafçı sayısını düşürmek, örgütün tamamen çözülmesini engellemek, örgütün kripto unsurları ve gri kadrolarını cesaretlendirmek.

Bunun için örgütün küresel şer networkünün içinden geçtiği her unsur ve her yapı devreye sokuluyor, kapsamlı ve stratejik bir yol izlenmeye çalışılıyor.

Bu kapsamda FETÖ elebaşı Wall Street Journal gazetesinde boy gösteriyor. Bu gazete aracılığıyla FETÖ unsurlarına mesajlar veriliyor. Söz konusu röportajda FETÖ elebaşı Gülen “Türk toplumunun bazı kesimleri düşünme yeteneğini kaybetti” diyerek, Türk milletine hakaret ediyor, gazete ise bu zatı, “saygıdeğer”, “saygın” sıfatlarla takdim ederek, “ılımlı İslam için önemli bir güç olduğu” vurgusunda bulunuyor. Röportajda kullanılan fotoğraflar da FETÖ elebaşının ayakkabıyla seccadenin üzerinde duruşunun aykırılığın yanı sıra arka fonda yer alan TV ekranında; “Bizim için ümit oldunuz. Şimdilerde şölen var bahçelerde. Bahardan ses geliyor perde perde; aceleci acele edip dursun, beklenen mutluluk biraz ileride…” ifadelerinin yer alması dikkat çekici. Bu mesajla tüm FETÖ’cü unsurlara motivasyon veriliyor, gelecekte iyi şeyler olacağı umudu aşılanıyor ve her şey den önemlisi bu mesaj Wall Street Journal üzerinden verilerek küresel baronların desteklerinin sürdüğü haberi verilmiş oluyor.

Bugünlerde “Erdoğan düşmanlığı” üzerinden Türkiye karşıtı bir başka yayında, TIME dergisinde “Demir leydi Akşener, Erdoğan’a meydan okumaya hazırlanıyor” başlığıyla yer buluyor. Yayında Cumhurbaşkanı Erdoğan kötülenirken, Akşener parlatılıyor. TIME şimdiden kararı veriyor ve 2019’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısına Akşener’in çıkacağını ve Kılıçdaroğlu yerine onun başarılı olacağı belirtiliyor. Bu arada Kılıçdaroğlu’da adeta bu durumu kabul ederek 2019’da aday olmayacağını şimdiden ilan ediyor, partiler üstü bir adaydan söz ediyor.

Küresel baronlar işi sıkı tutmaya niyetli görünüyor ve yine Türkiye seçimlerine odaklanıyor. Yine küresel çıkar hesaplarıyla siyasetimize müdahil olmanın hevesini yaşıyorlar. Bu hevesle 2019’a yönelik siyasi kulvar yapılandırılmasında şimdiden pozisyon alıyorlar.

FETÖ de 2019’u bekliyor. Küresel efendilerinin desteğinin sürmesinin cesaretiyle, yeniden dirilebilmenin hesabını yapıyor. FETÖ’nün propaganda aygıtına dönüşmüş siyasi aktörlerle 2019’u “FETÖ’nün dirilme yılı” haline getirmenin umudunu taşıyor.

FETÖ elebaşı, 15 Temmuz’un yıldönümünde mesaj yayınlıyor; “….menfur girişimi ve faillerini kınıyor ve bu elim hadisede akraba ve yakınlarını kaybedenlere taziyelerimi gönderiyorum” diyerek ar damarı çatlatmış olmanın emsalsiz örneğini sergiliyor. Tıpkı kendisi gibi tüm tutuklu elemanları da aynı hadsizliği, arsızlığı, zihnini, bedenini, karakterini, şahsiyetini başkalarına teslim etmiş olmanın davranışını sergiliyorlar.

Bu noktada giysisine “hero” yazan refleks aslında şunu söylüyor; “benim benliğimin, bedenimin, zihnimin kumandası dışarıda. Ben emperyalizmin uşağıyım o yüzden tabiatıyla “kahraman” değil “hero”yum. Küresel terör baronlarının, yani benim efendilerimin “hero” suyum. Onların talimatıyla kuyruğumu dik tutmaya çalışıyorum. Nasıl tutmam. Çaba sarf edenler çok oluyor. Yürüyüşler oluyor, siyasi kulvarlar tasarlanıyor. Benim için umut oluyor. Ve kendi kendime 2019’a ne kaldı, dayan diyorum belki de tamamen yeniden eski günlerimize döneriz diyorum”

Biz de buradan sesleniyoruz. Herkesin yüreklice, cesaretle bu ihanet şebekesiyle onun tüm unsurları iç-dış destekçileri, küresel efendileri ve kuklalarıyla, uşaklarıyla kökleri kazınan kadar mücadele yemini etmesini, “Erdoğan kararlılığıyla” davranmasını bekliyoruz.

“Ne olur ne olmaz, yarın hava döner işler farklılaşır, nihayetinde Erdoğan bir fani bugün var yarın yok ama bu örgütün arkasında küresel baronlar hep var, suret-i haktan görünüp durumu idare edeyim” diyenlere; korkma bin defa ölmek yerine bir defa ölmeyi göze al da adam gibi öl ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “ korkaklar zafer anıtı dikemez” sözlerini de unutma diyoruz…18

Önerilen Haber

Dağılmış masanın ve ‘sırttaki hançerlerin’ seçim yansımaları

Yerel seçim gündemi, partilerin adaylarını açıklamalarına odaklanmış olarak seyrini sürdürüyor. Cumhur ittifakının adaylarının çok büyük …