Anasayfa / Köşe Yazıları / FETÖ, yeni fitneler peşinde (Akşam Gazetesi)

FETÖ, yeni fitneler peşinde (Akşam Gazetesi)

FETÖ ihanet şebekesinin elebaşısı, yeni arayışlar, çareler peşinde. Bunun için tüm fitne kaynaklarını ve yöntemlerini devreye sokmuş durumda. Bu çerçevede tüm kadrolarını ayakta tutabilmenin, onlara motivasyon kaynağı olabilmenin çabasında.

En önemli gayreti; 15 Temmuz’un üzerine örülmeye çalışılan sis perdesiyle gerçekleri yok edebilmek, zihinleri karıştırarak örgütün diri tutulmasını sağlamak. FETÖ elebaşısının en önemli meziyeti, fitneyi iyi kullanabilmesidir.

FETÖ’ nün varlığı, bu ülkeyi birleştiren, bütünleştiren hangi değeri varsa onları ayrıştırabilmek üzerine tasarlanmıştır. Arkasındaki ağa babalarının, küresel efendilerinin kumandasının ayarı, bu esasa göre biçimlenmiştir. Zira bu meziyetinin temel ölçüsü, bu ülkenin değerlerine, inancına, istiklaline, bereketine sımsıkı bağlı olanları hedef olarak seçmektir. Bu anlamda FETÖ’ nün; gerçek memleket sevdalılarıyla, sahici ve samimi Müslümanlarla, Türkiye’yi Türkiye’den yönetme kararlılığında olanlarla, yerli ve milli kimliklerle, sömürgeciliğe, zulme, emperyalizme boyun eğmeyenlerle başı hiç hoş değildir. Onlar FETÖ için her zaman hedeftir. Zira onlar FETÖ’ nün küresel baronlarının, efendilerinin de hiç sevmedikleridir.

FETÖ için asıl görev; bulunduğu ülkede küresel baronların etki alanlarını genişletmek, küresel adaletsizliklere boyun eğecek, mazlum milletlere sırtını dönecek, emperyalizmin uşaklığına, gönüllü itaatkarlığına razı olacak kadroları artırmaktır. Bunun için para, mevki, makam, rüşvet, tehdit, komplo, kumpas gibi her yol ve yöntemi kullanılmasında uzmanlaşmıştır.

FETÖ için önemli olan ilk şey, yörüngesine almak istediklerinin zaaflarının belirlenmesidir. Bu belirlemeye göre her yol devreye sokulacak, hedefe alınan kişi ve kurum FETÖ taşeronluğu üzerinden küresel baronların hizmetkarlığına teslim edilecektir. Bu yolla çok sayıda insanı devşirdikleri bugün artık tüm çıplaklığıyla bilinen bir gerçektir.

Bu noktada emperyalizmle öteden beri önemli bir sorunu olmayan, yerli ve milli hassasiyetlerinden daha çok küresel çekiciliğin efsununa kendini kaptırmış olanların , FETÖ tarafından komşuluk ilişkisine girilebilecekler grubunda olduğunu da hatırlatmak gerekir.

ABD’ de yayınlanan Wall Street Journal gazetesinde geçtiğimiz günlerde yer alan FETÖ elebaşısının fotoğrafında iki ayrıntı, güncel durumuyla ilgili mesaj niteliğindeydi. Fotoğrafta bir yandan seccadeye ayakkabılarıyla basarak, küresel efendilerine İslam’a karşı gerçek misyonunun sürdüğünü, onların kuklası olmaya sadakatle devam ettiğinin mesajını verirken öte yandan aynı fotoğrafta yer alan bir ekrana yazılmış sözlerle de örgütün tüm üyelerine, “sabredin gelecek günler iyi olacak. Zira küresel efendilerim arkamda durmaya devam ediyor ve yayın organları üzerinden sizlere mesaj vermemi istiyorlar” diyordu.

FETÖ elebaşısı fitne hareketine devam ederek, içeride-dışarda tüm şer denklemlerini harekete geçirmeye çalışıyor. Tutuklu FETÖ’ cüleri savunmak üzere çok yüksek ücretlerle özellikle geçmişin Ergenekon, balyoz gibi davalarda avukatlık yapmış, toplum tarafından tanınan isimlere yöneliyor, onların avukat olarak FETÖ davalarında yer almalarını istiyor.

Böylece 15 Temmuz üzerinde yürütülen kara propagandayı yerleştirmeye çalışmaya, 15 Temmuz’un bütünleşme iklimini dağıtmaya, yeni ayrışmalara vesile kılmaya gayret ediyor.

Bunun için 2019 son derece önemli. FETÖ 2019’ u kendisi için kurtuluşun yılı, dirilmenin başlangıcı olarak tasarlıyor. Bunun için kullanabileceği yeni siyasi kulvarlara bel bağlıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kurtulabilmenin hesabını yapıyor.

Ne yaparsa yapsınlar, hangi şer denklemleri devreye sokmaya çalışırsa çalışsınlar, mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz, yılmayacağız, korkmayacağız…2019’da da başı dik, onurlu yürüyüşümüzü sürdüreceğiz… mazlumlara yar olmaya devam edeceğiz…

Önerilen Haber

Siyasette “Normalleşme” diyenler ve olması gerekenler

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşme talebiyle başlayan siyasette yumuşama veya normalleşme sürecinin …