Anasayfa / Köşe Yazıları / Emperyalizm 2023’e hazırlanıyor

Emperyalizm 2023’e hazırlanıyor

Emperyalizm boş durmuyor.

Türkiye’yi yeterince kontrol edememenin ıstırabıyla her yolu deniyor.

Haklarını koruyan, kimsenin hakkına, hukukuna göz koymayan, sömürülmeyen sömürmeyen, ezilmeyen ezmeyen, Türkiye’yi Türkiye’den yöneten, tam bağımsız Türkiye davasına adanmış siyasi kararlılıkla zıtlaşıyor.

Ağzına emperyalizmi alanı, onun melanetlerini saptayanı ve onunla yılmadan mücadele edeni hasım belliyor.

Hedefe koyuyor. Yıpratmanın, etkisizleştirmenin, zayıflatmanın ve sonunda alaşağı etmenin kirli yollarını deniyor.

Ağzına emperyalizmi almayanı, onun saldırılarını önceliğine almayanı, ona karşı mücadeleyi kararlılıkla ortaya koymayanı da dost görüyor.

Onların varlığı umudunu artırıyor. Cesaretini yükseltiyor. Onlara yanaşıyor. Aradığını onlarda bulmak istiyor.

İç cephenin toplumsal dokusuna yöneliyor. Zıtlıklar, çelişkiler, farklılıklar fazlalaşsın istiyor.

İç cepheyi hedef alıyor. Gedikler açmak, iç bütünleşme iklimini zedelemek istiyor.

Fetö eliyle yapabildiklerinin yerine yenilerini arıyor. Fitne çıkarmak, nefretle, kinle kötülük üretmek istiyor.

Çok iyi bildiği provokasyon yol ve yöntemlerini devreye sokuyor. Ortak değerler üzerinden zıtlaşmaların ve giderek çatışmaların kıvılcımlarını hazırlıyor.

İnancı, milli hassasiyetleri, tarihsel kişilikleri provokasyon çabasının hedefi olarak belirliyor. Sahaya sürdükleriyle toplumu gererek, iç uyumu zedelemeye, birlikte yaşama ahengini yok etmeye çalışıyor.

Kâh dini değerler üzerinden, kâh Fatih, Atatürk gibi tarihi kişilikler üzerinden toplumsal zıtlaşma oluşturmak ve bunu da kendi çıkarları için kullanmak istiyor.

Son olarak Samsun’da Atatürk anıtına provokatif saldırıyla da el atıyor. Suç dosyası kabarık şahıslar üzerinden Atatürk cepheleşmesine heves ediyor. Atatürk kimliğini heykel, rozet, tören düzeyinde kalması için özen gösteriyor. Böylece; milli mücadele ve Çanakkale ruhundan, anti emperyalist bilinçten uzaklaştırabilmeyi başarmak istiyor. Bunun için de emperyalizme karşı tam bağımsız Türkiye davasını zedelemek için büyük gayret sarf ediyor.

İşbirlikçileri besliyor, siyasi kulvarlara yöneliyor, yeni plastik suratlar arıyor.

2023’e hazırlık yapıyor.2023 seçimini son şans olarak görüyor. Diplomatlarını sahaya sürüyor. Türkiye’nin iç politikasında zemin arıyor. Heveslilere yöneliyor.

Türkiye sevdalısı, istiklal tutkunu, tam bağımsız Türkiye davasının yılmaz neferleri de şer hevesleri kırmayı dört gözle bekliyor…

Önerilen Haber

Kılıçdaroğlu’nun milliyetçilik sınavı

Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2.turuna günler kala Kemal Kılıçdaroğlu’nun milliyetçi oylara yönelmek istediği için söylem değişikliğine gittiği …