Anasayfa / Köşe Yazıları / DEAŞ-PKK/PYD-YPG Kuklalarıyla Kirli Terör Oyunu – Akşam Gazetesi

DEAŞ-PKK/PYD-YPG Kuklalarıyla Kirli Terör Oyunu – Akşam Gazetesi

2015 yılının Temmuz ayında Suriye’de DEAŞ ve PKK/PYD terör örgütlerinin rolleriyle ilgili şunları kaleme almıştık; “DEAŞ terörü bahane edilerek PKK/PYD terör örgütlerinin meşrulaştırılmaya çalışılmasının, sadece DEAŞ terörüne odaklanıp, PKK terörünü yok saymanın âdeta PKK/PYD terör örgütlerine sivil toplum örgütü muamelesi yapmanın nasıl bir oyun olduğu bugün çok net anlaşılmaktadır.

Ortaya çıkan manzara göstermektedir ki, Suriye üzerinde konumlandırılan tahterevallinin bir ucunda PKK/PYD diğer ucunda DEAŞ vardır. Bu ikilinin birbirinden beslenen, aynı aktörler tarafından desteklenen taşeron örgütler olarak tahterevallide yer tuttuklarını görmek gerekir. PKK/PYD-DEAŞ figüranlarıyla sahnelenen oyunun kuralı; tavşana kaç tazıya tut stratejisidir.”

Bu saptamamızın izleri, Suriye’de yaşanan terör oyununun her aşamasında katmerlenerek yaygınlaştı. Zira daima ifade ettiğimiz gibi bu iki terör örgütü esasen Suriye’de emanetçi işgalciler olarak işlev üstlenmişlerdi. Aldıkları görev arkalarındaki küresel terör baronlarının kirli denklemlerinin icrası görevidir. Bu kirli denkleme göre, DEAŞ terör örgütü PKK/PYD-YPG terör yapısının meşrulaştırma aracıdır.

DEAŞ’ın işgal ettiği neresi varsa, ABD kumandasındaki PYD-YPG terör örgütü tarafından sözde DEAŞ’ın elinde alınarak, küresel efendilerinin hizmetine sunulacak hatların, sınırların, bölgelerin oluşturulması arzulanmıştır.

Bu kirli denklemin icrası sürerken, Türkiye ise DEAŞ denilen taşeron terör örgütüne karşı gerçek mücadeleyi yapan tek ülke konumunda olmuştur. Buna rağmen büyük bir küstahlıkla Türkiye; DEAŞ’a göz yuman, destek olan bir ülke olarak gösterilmeye çalışılan kara, kirli bir propagandanın hedefi yapılmak istendi. Bu konuda küresel terör baronlarının bir başka taşeron örgütü olan FETÖ marifetiyle MİT TIR’ları üzerinden büyük çaba sarf edilmişti. Hâlâ aynı karalamaya yeltenenlerin varlığı, bir utanç seviyesi olarak ortada duruyor.

Bugün geldiğimiz nokta da tüm gerçekler gün yüzüne çıkmıştır. Özellikle 2015 yılından bugüne, esasen kamuoyunun DEAŞ denilen terör oyuncağının adının duyulup, Suriye’de etkin kılınmasından bugüne bunun bir maskeli terör oyunu olduğunu söylemiş, yazmıştık. Şimdi bu gerçeklik saha da yaşananlarla herkes tarafından görülmüş oldu.

İngiliz yayın kuruluşu BBC tarafından yayınlanan; “Rakka’nın kirli sırları: BBC, IŞİD militanlarının tahliyesi için yapılan gizli anlaşmayı ortaya çıkardı” başlıklı haberde; 250 DEAŞ’ lının ve ailelerinin, ABD ve PYD-YPG gözetiminde Rakka’dan güvenli bir şekilde tahliye edildiği duyuruldu. Bu tahliyenin de gizli bir anlaşma kapsamında yapıldığı belirtilerek, bilgisinin de tahliyede çalışan şoförlerden elde edildiği belirtildi. Ayrıca haberde tahliye edilen DEAŞ’lı teröristlerin bir kısmının Suriye geneline, bir kısmının da Türkiye’ye geldiği vurgulandı.

Bu durum, son derece vahim bir tabloyu ortaya koyuyor. Bir ülkenin üstelik bu ülke ki; hukuk, demokrasi savunuculuğunu kimseye bırakmayan bir ülkenin arzusuyla, yönlendirmesiyle, desteğiyle terör örgütleri birbirlerini destekliyor, besliyor, özel anlaşmalar yapıyor, varlıklarını sürdürme kararı alıyor.

Hakkın, hukukun, adaletin yerle bir edildiği bu sistemin elbet bir gün değişeceğini ve dünyanın beşten büyük olduğu gerçeğinin er ya da geç karşılık bulacağına inanıyoruz…

Önerilen Haber

Güçlendirilmiş Cumhurbaşkanı Yardımcılığı Sistemi ve Paralel Kabine

72 saatlik gelgitli kriz sonrası 6’lı masanın geçiş sürecinin yol haritası ortaya kondu. 12 maddelik …