Anasayfa / Köşe Yazıları / Zeytin Dalı Harekâtı’nın İspatladıkları – Akşam Gazetesi

Zeytin Dalı Harekâtı’nın İspatladıkları – Akşam Gazetesi

Türkiye nin Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekatı, şer odaklarının her türlü kara propagandasına rağmen gerçeklerin tüm yalınlığıyla çok yönlü sonuçlar üretiyor. Sıralayalım;

1. Terörün gerçek tanımının ne olduğunu ortaya koyuyor. Buna göre terör; devletlerarası güç mücadelesinin silahlı diplomatik yoludur ve hiçbir terör örgütü devlet desteği olmadan yaşayamaz.

2. Bu hakikat, Zeytin Dalı Harekatı’yla sahada yaşanan somut gerçeklerle bir kez daha kanıtlandığı gibi ABD- PKK/PYD-YPG terör organizasyonu ilişkisiyle uluslararası düzeyde hukukun nasıl hiçe sayıldığını ortaya koyuyor.

3. Zeytin Dalı Harekatı, Birleşmiş Milletler (BM) kararlarının örneğin devletlerin terör örgütleriyle ilişki kurmasını, terörü desteklemesini yasaklayan kararı ABD tarafından etkisizleştirilerek, BM’nin etkinliği bir kez daha zedelenmiş oluyor.

4. Zeytin Dalı Harekatı; terör örgütleri arasında ayırım yapılamayacağını, yapanın devlet olamayacağı, yaparsa da hukuk önünde, insanlık önünde, tarih önünde saygın hiç bir sıfatının kalmayacağını ortaya koyuyor.

5. Zeytin Dalı Harekatı; söz konusu Türkiye olunca NATO’nun 5. maddesinin hiçbir değer taşımadığını, Batı’nın demokratik yüzünün NATO’da nasıl maskeli hale dönüştüğünü bir kez daha kanıtlamıştır.

6. Zeytin Dalı Harekatı; Soğuk Savaş döneminin kurumlarının artık uluslararası ortamın ihtiyaçlarını karşılamadığını, yeni çıkarlar zemininde milli karakteri kuvvetlendirilmiş yerli kurumların yaşamsal önemini bir kez daha ortaya koymuştur.

7. Buna bağlı olarak, özellikle savunma sanayiinde yerli ve milli karakterin olmazsa olmaz noktasında olduğunu, bu konuda Türkiye’nin aldığı mesafenin son derece önemli bir seviyeye ulaştığını ispatlamıştır.

8. Zeytin Dalı Harekâtı; Türkiye beka sorunuyla yüz yüze kaldığında müttefikliğin hiçbir değerinin olmadığını, esas olanın kendi göbeğini kendinizin kesebilme kararlılığının olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur.

9. Zeytin Dalı Harekâtı; küresel sömürü ve terör baronlarının kumandasındaki terör örgütlerine karşı mücadelede esas olanın sahadaki kararlılığınız olduğunu ve bu durumun masadaki konumunuzu belirleyeceğini açıkça göstermiştir.

10. Bu durum; masada kimin sahte, kimin sahici rol üstlendiğinin çok daha net anlaşılabildiğini ortaya koymuştur.

11. Bu bağlamda Rusya’nın, İran’ın, Şam rejiminin, ABD’nin Suriye kördüğümündeki konumlanışları netleşmiştir.

12. Zeytin Dalı Harekâtı; kimin Suriye’nin toprak bütünlüğünden yana, kimin parçalanmış Suriye’den çıkar umduğunu bir kez daha ortaya koymuştur.

13. Zeytin Dalı Harekâtı; verilen mücadelenin asıl olarak emperyalizme karşı yeniden bir istiklal savaşı olduğunu, tıpkı milli mücadele döneminde olduğu gibi bugün de emperyalizmin işbirlikçilerinin varlığını ortaya koymuştur.

14. Buna göre kimin gerçekten bağımsız Türkiye sevdalısı olduğu kimin küresel baronların uzantıları olduğu netleşmiştir.

15. Zeytin Dalı Harekâtı; Türk milletinin ferasetini, istiklal tutkusunu, teslimiyete boyun eğmeyeceğini yeniden yedi düvele ispatlamıştır.

16. Zeytin Dalı Harekâtı; devlet-millet bütünleşirse güç olur, bu güç de iyi yönetilirse gerçek olur hakikatinin en belirgin delili olmuştur.

17. Zeytin Dalı Harekâtı; Suriye’nin ve bölgenin tüm mazlum halklarının varlıklarına, kaynaklarına, topraklarına, geleceklerine hükmetmek isteyen sömürgeci işgalcilerinin ve maşalarının kirli oyunlarını bozarak, Mehmetçiğin tarihine şan ve şerefle anılacak yeni bir sayfa eklemiştir.

Önerilen Haber

Dağılmış masanın ve ‘sırttaki hançerlerin’ seçim yansımaları

Yerel seçim gündemi, partilerin adaylarını açıklamalarına odaklanmış olarak seyrini sürdürüyor. Cumhur ittifakının adaylarının çok büyük …