Anasayfa / Köşe Yazıları / Türkiye’nin istiklalini zedelemeye çalışanlar

Türkiye’nin istiklalini zedelemeye çalışanlar

Yine fitne, yine kutuplaştırma çabası, yine ayrıştırma gayretleri sahne almaya çalışıyor. Türkiye’nin istiklal yürüyüşünün önünü kesebilmek için yine hedef iç cephemiz.

Bugünün başarılarını, Türkiye’nin bağımsızlık mücadelesini gölgelemek için tarih ile kavga etmeye, bugünü tarih üzerinden ve tarihi değerler üzerinden ayrıştırmaya çabalıyorlar.

Dün olduğu gibi bugünde emperyalizmin kirli ve karanlık emelerine araç olmaya devam ediyorlar.

Unutulmamalıdır ki; bugün için Atatürk, Fatih, Osmanlı, cumhuriyet üzerinden toplumsal çatışma iklimi hevesleyenler, emperyalizme hizmet eder. Bugün verdiğimiz istiklal mücadelemizi baltalamaya hizmet eder.

Bugün Türkiye geleceğine sahip çıkmanın kararlılığında. Bu uğurda yılmadan büyük bir mücadelenin içinde. Doğu Akdeniz’de, Mavi Vatanda egemenlik haklarına sahip çıkmanın kararlılığında. Emperyalizmin üzerimize saldığı tüm terör örgütlerine karşı soluksuz mücadelenin içinde. Ekonomik bağımsızlığını güçlendirme çabalarını baltalamaya çalışanlara karşı topyekun mücadelenin inancında, direncinde.

Türkiye’nin tüm bu mücadele alanlarındaki kararlılığından rahatsız olanlar iç bütünlüğümüzü hedef almaya çalışıyor. Ayasofya’nın açılmasını bahane ederek, meseleyi Atatürk ve hilafet tartışmasına, dönüştürmeye çalışanlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ nın sağlam iradesiyle sürdürülen siyasi kararlılığı da zayıflatmak, zedelemek için gayret içindeler.

Bugünlerde bu şer gayretini güdenlere karşı AK Parti sözcüsü Ömer Çelik aşağıda ki en güzel cevabı vermiştir. Birlikte okuyalım;

“Türkiye Cumhuriyeti, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk devletidir. Bu nitelikleriyle Cumhuriyetimiz hepimizin ortak çatısıdır. Ülkemizin siyasal rejimi büyük sosyal ve siyasal tecrübelerden geçmiş ve geleceğe yürümektedir. Türkiye’nin siyasal rejimiyle ilgili siyasal kamplaşma üretmek yanlıştır. Cumhuriyetimiz tüm nitelikleriyle gözbebeğimizdir.

Dünden beri sosyal medyada siyasal rejimimizle ilgili ortaya çıkan sağlıksız tartışma ve kamplaşma, Türkiye’nin gündemi değildir.

Siyasi kamplaşmalar yerine ülkeyi ileriye taşıyacak ideallere odaklanılmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti güçlü ve büyük bir devlet olmasının yanı sıra, tüm dünyada “bilhassa kimsesizlerin kimsesidir. Sorumluluğumuz ahlaki ve siyasidir. Siyasal temeli olmayan kamplaşmalar yerine ortak ideallerimizle geleceğe yürümeliyiz.

Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Milletimizin duası ve desteğiyle, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemiz ve insanlık için erişilmez denilen hedeflere yürüyoruz. Cumhuriyetimiz parlamaya devam edecektir. Milletimizin tüm fertleri bu gelecekte pay sahibidir.

Kurtuluş Savaşı’mızın başkomutanı, devletimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Savaşı kahramanlarını rahmetle ve saygıyla yad ediyoruz. Tarihten bugüne kesintisiz bir halka olarak devam eden mücadele azmimizi daha da kuvvetli kılıyoruz.

Türk devlet geleneğinin asırlara dayanan bilgi ve birikime sahiptir. Cumhuriyetimiz, milletimizin asırlara dayanan büyük devlet geleneğinin birikimi ve billurlaşmış halidir. Mensubu olmakla şeref duyduğumuz milletimiz, insanlık ailesinin seçkin ve saygın mensubudur. Buna layık olmak hepimizin borcu ve kaderidir.

Cumhuriyetimiz ilelebet payidar kalacaktır. Cumhurbaşkanımızın dirayetli yönetimiyle milletimizin özlemlerine sağlam adımlarla ulaşacağız.

Duamız milletimizledir. Gayretimiz biricik ülkemiz içindir.

Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti…”

Önerilen Haber

Kılıçdaroğlu’nun milliyetçilik sınavı

Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2.turuna günler kala Kemal Kılıçdaroğlu’nun milliyetçi oylara yönelmek istediği için söylem değişikliğine gittiği …