Anasayfa / Köşe Yazıları / Terörün kirli savaşını, Mehmetçik durduracak

Terörün kirli savaşını, Mehmetçik durduracak

Barış Pınarı askeri harekatı tüm kararlılığıyla sürüyor. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK); son derece kapsamlı ve terör örgütlerinin bütünüyle etkisizleştirileceği noktaya kadar devam edecek olan bir harekatı gerçekleştiriyor. Yeni adıyla Suriye Milli Ordusu da önceki harekatlarda olduğu gibi, Mehmetçik’le omuz omuza “Barış Pınarı” harekatında da yer alıyor.

Uzun zamandır Türkiye’nin kararlılığını ortaya koyarak yaptığı uyarılarını dikkate almayanlar şimdi sonuçlarına katlanacaklar. Mehmetçik “Barış Pınarı” harekatıyla; Suriye’yi terör tarlası haline getirenlere karşı insanlık dersi veriyor. Terör örgütlerini üreterek, güçlendirerek, destekleyerek, silahlandırarak, aklını, stratejisini vererek kirli bir savaşı sürdürmek isteyenlerin şer heveslerini kursaklarına tıkıyor.

Hiçbir terör örgütü diğerleriyle meşrulaştırılamaz, varlığı gerekçelendirilemez. Mehmetçik; terör örgütleriyle sahnelenen kirli ve karanlık oyunu bozuyor. PKK/PYD-YPG terör yapısıyla DEAŞ terör örgütünü birlikte sahaya sürenlere, birbirini besleyen terör tahterevallisini Suriye’nin üzerine kuranlara, her iki terör organizasyonunu emanetçi işgalciler olarak kullananlara karşı Mehmetçik haysiyet, hak, hukuk, adalet, insanlık mücadelesi veriyor. Kurdukları kirli ve karanlık terör tezgahıyla Türkiye’yi hedefe koyanların insanlık dışı arzularını sonlandırıyor. Suriye’nin Türk, Arap, Kürt tüm mazlum halklarını birbirine düşmanlaştırarak, sömürge düzenlerini sürdürmek isteyen küresel güçlerin oyunlarını bozuyor. Suriye’yi kendi kirli ve karanlık ajandalarında yazan şer çıkarları için darmadağın etmeye çalışanların hesaplarını bozuyor. Bitmek tükenmek bilmeyen sömürge hevesleriyle kirletilen bereketli toprakları barış pınarlarıyla temizliyor. Çok sıkıntıdalar. Bugüne kadar taşıdıkları maskeler düşüyor. Çok bozuluyorlar. Kullandıkları piyonları etkisizleşiyor. Çok zorlanıyorlar.

Barış Pınarı harekatını karalamak için her yolu deniyorlar. PKK/PYD-YPG maşalarına FETÖ ihanet şebekesinin kaçkınları da ekleniyor ve Türkiye düşmanlığında, yalanla-dolanla, karalamayla, olmayanı varmış gibi göstererek, kirli ve kalleş yöntemlerle sonuç almaya çalışıyorlar. Başka yerlerde yaşanmış görüntüleri, şimdi yaşanıyor gibi göstererek, Türkiye’yi sivilleri katlediyormuş gibi göstermeye can atıyorlar. Bu harekatın Kürtlere karşı yapıldığına ilişkin alçakça yalanı dünyaya yaymaya çalışıyorlar. Aslında çok iyi biliyorlar ki, Suriye’nin ve bölgenin Kürtlerinin de karşılaştıkları zulümler karşısında sığındıkları tek liman Türkiye’dir. PKK/PYD-YPG yapısının organize bir suç şebekesi kimliğiyle, uyuşturucu, insan kaçakçısı olan organizasyon yapısıyla, küresel güçlerin istihbarat örgütlerinin maşalığını üstlenen özelliğiyle asla Kürtleri temsil edemez. Kürtlerde bölgenin mazlum halkıdır ve kendi değerlerine, topraklarının bereketine ve zenginliklerine sahip çıkma iradeleri sömürgeci güçlerce ipotek altına alınmıştır. PKK/PYD-YPG eliyle Suriye’de bir garnizon işlevi üstlenecek yeni bir İsrail kurma hevesi çok açıktır.

Adına müttefik denen, başta ABD ve Fransa gibi ülkeler de sadece maşalarıyla değil, bizzat kendileri de çırpınış içindeler. Türkiye’nin bu harekatla yapmak istediğini çok iyi bildikleri halde, çarpıtarak Kürtlere karşıymış karalamasının yayılmasına çaba sarf diyorlar. Aslında terör örgütünü destekleyip sahaya sürmenin utancıyla karşı karşıyalar. Emperyalist reflekslerinin yörüngesinde oyunlarının bozulacak olmasının telaşındalar. Kim hangi şer planı ve yöntemi benimserse benimsesin… Mehmetçik; Türkiye’nin ve tüm mazlumların haklarını, hukuklarını koruyacak ve muzaffer olacaktır…

Önerilen Haber

Siyasette “Normalleşme” diyenler ve olması gerekenler

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşme talebiyle başlayan siyasette yumuşama veya normalleşme sürecinin …