Anasayfa / Köşe Yazıları / Tam bağımsız Türkiye gençliğine güveniyoruz

Tam bağımsız Türkiye gençliğine güveniyoruz

Yeni bir yıla başlıyoruz. Geride bıktığımız yılların zorlu mücadelelerinin yenileriyle yüz yüzeyiz. Her şeyden önce ekonomide topyekun bağımsızlık mücadelesine girişmiş durumdayız.

Milli üretim hamleleri içindeyiz. Çağın ileri stratejik teknolojine en yoğun biçimde yönelmek istiyor, milli teknoloji hamlelerimizi büyüterek, hedefe hızla varmanın kararlılığındayız.

Bunun için gençlerimize güveniyoruz. Ülkesine, milletine, değerlerine hiçbir koşul altında asla sırtını dönmeden, Türkiye sevdasından asla vazgeçmeden, ekonomide bağımsızlık mücadelemizin taşıyıcısı, önderleri olmalarını istiyoruz.

Onlara çok güveniyoruz. Onlar üzerinden şer oyunları planlayanların kirli ajandalarının etkisiz kılacağına inanıyoruz.

Sürekli Z kuşağı koşullandırmasıyla, gençlerimizi; sadece tükettikçe mutlu olan, hazza dayalı yaşayan, değerlerine yabancılaşmış olarak kabul eden zihniyete inat, biz gençlerimize çok güveniyoruz. Onlar ki; mayaları sağlam, benlikleri bu topraklarla yoğrulmuş, sağlam karakterleriyle, sarsılmaz mücadele ruhuyla bağımsızlık tutkunu, ülkesine, milletine sevdalıdır.

Onlar bir adım önde olacak. Ekonomide tam bağımsızlık davasını dokularına işleyerek, önderliğini onlar yapacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sıkça vurguladığı gibi onlar; Teknofest gençliği olarak, milli teknoloji hamlelerinin içinde yaşayacak, büyüyecek ama ülkelerini de büyütecekler.

Onlar için, “ülkesinden umudu kesen gençler” algısını yayarak, özgüvenlerinin kırılmasına çalışanlara asla izin vermeyecekler. Ülkelerinin her alanda başı dik, özgür, bağımsız, güçlü bir ülke olma yolundaki ilerleyişinin öncüleri olacaklar. Onlar üzerinden emperyalist kirli, karanlık senaryoların işletilmesine asla fırsat vermeyecekler.

Gençleri sokaklara dökerek, onların arkasına saklananların kirli emellerini boşa çıkaracaklar. Gezi olaylarında olduğu gibi ve Boğaziçi Üniversitesi’nde devam ettirmek istedikleri gibi gençleri kullanarak, iç barışımızı zedelemelerine imkan tanımayacaklar.

Emperyalizmin fonladığı medya unsurlarının Türkiye’yi hedef alan algı oyunlarına teslim olmayacaklar. Ülkelerinde hiçbir zaman sisli bir ortamın oluşmasına izin vermeyecekler. Türkiye’yi hedef alanların kimler olduğunu, kirli ve karanlık senaryolarla, terör örgütleri eliyle ne yapmak istediklerini bilinç düzeylerine kazıyarak, istiklal mücadelesinin bayraktarları olmaya yemin edecekler.

Tarihlerini çok iyi bilecekler, tarih bilinciyle, değerlerine, medeniyetine ve köklerine sımsıkı sarılarak, tüm değerlerini geleceğe yücelterek taşıyacaklar.

Türkiye’yi; 2023’ten 2053’e, 2071’e güçlendirip taşıyıp, küresel güce dönüşmüş büyük Türkiye hedefine ulaştıracaklar.

Yılmayacaklar, bıkmayacaklar, boyun eğmeyecekler, diz çökmeyecekler asla geri adım atmayacaklar. Tam bağımsız Türkiye davasının, ekonomide tam bağımsızlığın yılmaz savaşçıları onlar olacaklar. Onlara inanıyor, güveniyoruz. Onlar yarınımız, onlar umudumuz. Onlar fidanlarımız. Onlar geleceğin ulu çınarları. Onlar; ‘Tam Bağımsız Türkiye Gençleri’.

Yolları açık olsun… Yeni yılda da başarıları daim olsun…

Önerilen Haber

Dağılmış masanın ve ‘sırttaki hançerlerin’ seçim yansımaları

Yerel seçim gündemi, partilerin adaylarını açıklamalarına odaklanmış olarak seyrini sürdürüyor. Cumhur ittifakının adaylarının çok büyük …