Anasayfa / Köşe Yazıları / Siyasi mühendisliğe bel bağlayanlar ve FETÖ – Akşam Gazetesi

Siyasi mühendisliğe bel bağlayanlar ve FETÖ – Akşam Gazetesi

2019’a doğru siyasetin seyri Türkiye’nin geleceği açısından yaşamsal önemini koruyor. Bir yandan FETÖ ihanet şebekesinin tahribatının siyaset alanındaki izleri, diğer yandan devlet kurum ve kuruluşları başta olmak üzere tüm kurumsal yapılara sızan unsurlarının geride bıraktığı yıkım süratle giderilerek yeni bir döneme geçişin hazırlıkları sürüyor.

AK Parti bu süreci, partisinin hemen her katmanında yenilikler yaparak yaşıyor. İl, ilçe teşkilatlarında başlayan bu süreç belediye başkanlarına yönelikler değişimle kapsamlı bir şekilde devam ediyor. Bugüne değin hiçbir seçimi kaybetmemiş, milletle hep hem hal olmayı birincil vazife görmüş, halktan gelen haklı taleplere her zaman hassasiyet göstermiş, güçlü ve vizyon sahibi bir lider olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçim adaylık dönemini beklemeden bazı belediye başkanlarının değişimine yönelmesi bu değişim sürecine verdiği önemi ortaya koyuyor. Bu konuda riski de göze alarak ama mutlaka ilgili yörelerin halkının, seçmeninin nabzını yoklayarak, istişare mekanizmasını işleterek bu önemli kararı veriyor, adımlar atıyor. İstifa eden belediye başkanlarının her birinin ayrı birer öyküsü olduğu ve buna dayalı nedenlerle bu değişime tabi tutuldukları anlaşılıyor.

Türkiye zorlu bir süreçten geçiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan üzerinden Türkiye’yi hedefe koyanlar, ülke içinde oluşturdukları kirli ve karanlık ittifaklarla ülkenin geleceğine ipotek koymanın uğraşısını veriyor. Küresel baronların maşaları deşifre oldukça yerlerine yenilerini yerleştirmek, yeni yöntem ve unsurlarla yeniden toparlanabilmek ve buna dayalı yeni oluşumlar tasarlamak şer güçler için kaçınılmaz hale geliyor.

Bugün Türkiye’nin siyasi ihtiyacı; devlet-millet bütünleşmesini güçlü kılacak, ortak tasada, sorunda ve ortak tehdide karşı iktidarıyla-muhalefetiyle yerli ve milli hassasiyetle buluşabilmektir. Unutulmamalıdır ki; FETÖ şebekesi hukuken teslim olmuştur ama siyaseten olmamıştır. En büyük beklentisi ve buna dayalı motivasyon kaynağı, arkasındaki küresel efendileri ve onların hukuk dışı tutum ve davranışlarıdır. Bu tutum ve davranışların yeni bir siyasi nefes alanı üretebileceği ve buna bağlı olarak sıkıştıkları hukuki alanda da ferahlama yaşayabileceklerinin hesabı içindeler.

Bu noktada soru şudur; FETÖ mücadelesinde, bilhassa küresel şer ittifaklarına karşı Cumhurbaşkanı Erdoğan kararlılığı içinde olabilecek bir başka siyasi oluşum, aktör veya unsurdan söz edilebilir mi? Bu sorunun cevabı hayati önemdedir. Bu sorunun cevabı esasen nettir. Zira Türkiye’nin geleceğine hükmetmenin çabasındaki küresel baronların hedefinde Cumhurbaşkanı Erdoğan dışında ne bir başka siyasi oluşum ne de bir başka siyasi aktör bulunmaktadır. Aksine bu çevreler; birbirine benzemeyen siyasi unsurları, aktörleri “Erdoğan düşmanlığında” buluşturmanın büyük gayreti içindeler. Buna göre yapmak istedikleri yeni siyasi oluşumlarla aslında kazanmak değil, kaybettirmek rolüdür. Yeni siyasi oluşumlar eliyle hesap; 2019’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kayba uğratabilmeye dayalıdır. Yani yeni bir siyasi mühendislik uğraşısı, yeni bir siyasi proje çabasıdır. Bu durum başta FETÖ’ nün tüm unsurlarını ve kirli, karanlık ittifaklarını motive ediyor, 2019 için umutlandırıyor.

Yeni siyasi oluşumların gayretinde olanlara hatırlatmak gerekir ki, Türkiye’nin temel siyasi gündemi ve buna ilişkin ihtiyacı; ülkenin tüm kurumlarını tüm kılcallarına kadar FETÖ ihanet şebekesinden temizleyerek, yeniden yerli ve milli karakterle buluşturmak, bu nokta da tüm terör örgütlerinin arkalarındaki küresel baronların kurdukları şer ağının ezilmesini başarmak ve ekonomiden, siyasete her alanda Türkiye’yi Türkiye’den yönetme kararlılığını sürdürebilmektir.

Türk Milleti bu kararlılığını 15 Temmuz’da ortaya koymuştur. Siyaset erbabına düşen rol, kişisel hırs ve çıkar uğruna bunun gerisinde kalmamaktır…

Önerilen Haber

Emperyalizmi heyecanlandıranlar

Emperyalizmin heyecanı artmış durumda. Daha önce sıkça yazdığımız ve vurguladığımız gibi 2023 seçimine ilişkin yaptığı …