Anasayfa / Köşe Yazıları / “Sağlam irade”

“Sağlam irade”

Suriye’nin kuzeyinde tasarlanan terör koridorunu, iki askeri hamleyle sekteye uğratıyorsunuz. Fırat’ın doğusunda PKK/PYD-YPG terör yapılanmasına ihale edilen ısrarlı ABD tasarımına karşı asla boyun eğmiyorsun.

Suriye ve Irak üzerinden başlatılmak istenen ufalanmalara, parçalanmalara dayalı yeni harita çalışmalarını çıkmaza sokuyorsun. Doğu Akdeniz’de yükselen yeni enerji jeopolitiğini; oldubittiye getirerek, bölgenin mazlum halklarının aleyhine işleyecek şekilde yeni egemenlik projelerinin gerekçesine dönüştürenlerine karşı direnç gösteriyorsun. 15 Temmuz şanlı direnişini, destanını “tiyatro”, “kontrollü darbe” diyerek, karalamaya yeltenenlere karşı Yenikapı ruhunu diri, canlı tutmaya devam ediyorsun. FETÖ ihanet şebekesinin tüm uzantılarının açığa çıkartılması, küresel efendilerinin tüm maşalarının deşifre edilmesi için kararlılığına devam ediyorsun. Kaşıkçı cinayetiyle Ortadoğu’nun bütününe yönelik kanlı ve kirli tezgahları ve aktörlerini, maşalarını açığa çıkartıyor, bu konuda adaletin, hukukun, vicdanın gereği için kararlılığını koruyorsun.

“Dünya beşten büyüktür “ diyerek, tüm dünya halklarına adaletin esas olacağı bir dünya düzeninin çağrısını yapmaya her fırsatta devam ediyorsun. Zalimlere karşı mazlumların yanında, küresel sömürü baronlarına ve kuklalarına karşı, mazlum halkların yanında dimdik durmaya kararlılıkla devam ediyorsun. İslam coğrafyasının terörle anılmasına çalışanlara, sürekli bloklaştırarak, ayrıştırarak Müslümanları birbirine düşmanlaştırmaya gayret edenlere karşı oyun bozucu rolünden vazgeçmiyorsun.

Terör örgütlerine bedelsiz dağıtılan silahları bedeliyle alamamaya, aldatıcı, maskeli müttefiklik davranışlarıyla yüz yüze kalmaya devam ediyor ama buna teslim olmuyorsun. Aksine savunma sanayiinde yerli ve milli büyük bir hamle yapıyor, yerli, milli oranını %20‘lerden %70’lere yükseltiyorsun. Böylece uzun yıllardır silah pazarı yapılmak istenen anlayışı, tek yanlı bağımlılığı reddediyor, geleceğine sahip çıkan, Türkiye’nin Türkiye’den yönetilme kararlılığına inatla, inançla, dirençle devam ediyorsun. Batı ittifaklarında, NATO’da yer alsan da ülke, millet çıkarları neyi gerektiriyorsa ona göre davranmayı esas alıyorsun. Soğuk savaş döneminde NATO’nun ileri karakolu, kanat ülkesi olmaktan, o dönemin asimetrik ilişkilerinden uzaklaşıyor, Türkiye merkezli olmak kaydıyla gerektiğinde herkesle ilişki dinamiğini geliştiriyorsunuz.

Ülke ve millet çıkarları için en uygun gördüğün S-400 füzeleriyle Rusya’yla ilişkini derinleştiriyorsun. Bu noktada NATO üzerinden sıkıştırmalara kulak asmıyorsun.

Tüm bunları yaparken; sosyal, kültürel, toplumsal, ekonomik hemen her alanda Türkiye’den rahatsız olanların algı çalışmalarını, gri propaganda yöntemlerini, fitne, fesat oyunlarını, kripto hamlelerini kursaklarına tıkamışsın.

Bu arada bir yandan seçimler yaşamışsın. Genel seçimler, referandumlar yapmışsın. Şimdi de yerel seçime hazırlanıyorsun. Öncekilerde olduğu gibi bu seçimde de yine boş durulmayacağının farkındasın. Yerel seçimin sadece bir yerel seçim olmadığını da çok iyi biliyorsun. Öncekilerdeki olduğu gibi yine tökezlemeni, yine zayıflamanı bekler olduklarını çok iyi biliyorsun. O yüzden Yenikapı ruhunu diri, canlı, sağlam tutuyorsun. O yüzden bu ruhu sağlam ittifakına taşıyorsun. Sen “Sağlam iradesin”…

O vakit söz de, karar da senindir…

Önerilen Haber

Kılıçdaroğlu’nun milliyetçilik sınavı

Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2.turuna günler kala Kemal Kılıçdaroğlu’nun milliyetçi oylara yönelmek istediği için söylem değişikliğine gittiği …