Anasayfa / Köşe Yazıları / “ANKARA’NIN SEÇİLMESİNDEKİ ASIL HEDEF TÜRKİYE’DİR”

“ANKARA’NIN SEÇİLMESİNDEKİ ASIL HEDEF TÜRKİYE’DİR”

Son 5 ayda meydana gelen 3 terör eyleminin Ankara’da olmasının nedenini açıklayan Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, “Ankara’nın seçilmesindeki asıl hedef Türkiye’dir. Türkiye yükselen bir güç, devletlerarası güç mücadelesinin içeresindeyiz. Dolayısıyla bunun kontrol edilip durdurulması gerekiyor. Türkiye çözüm sürecinin içerisine girmişti. O süreç giderek yerlileşmeye başlamıştı yani bu toprağın çocukları kendi sorunlarını kendileri çözmeye, gözyaşını durdurmaya, geleceğe birlikte yürümeye karar vereceklerdi. Bundan korktular, ürktüler bu bendin ortadan kalkmasının Türkiye’yi daha fazla şahlandıracağını gördüler ve bunu engellediler” diye konuştu.

PKK’NIN AMACI, KÜRT- TÜRK ÇATIŞMASI ÇIKARTMAK
Terör doğrudan devletlerin yaptığı bir şey değildir diyen Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu “Hiçbir terör örgütü devlet desteği almadan yaşayamaz. Terör, devletlerarası güç mücadelesinin silahlı diplomatik yoludur. O yüzden hedef Ankara’dır çünkü hedef Türkiye’dir. PKK terör örgütünün epey zamandır yapmaya çalıştığı şey bir evi, öbür eve düşman kılmak, Kürt-Türk çatışmasını çıkartmaktır. Bunu görmek gerekir, Doğu’dan daha çok Batı kentlerine sivil hedeflere yönlenmesinde böyle bir mana vardır. Bırakın Türkiye’nin yükselmesini, Türkiye’yi eli kolu kırılmış ülke haline getirmeyi ve içe kapanmasını istiyorlar ”dedi.

 “DEVLET DESTEĞİ OLMAYAN TERÖR ÖRGÜTÜ YAŞAYAMAZ”
Terör örgütlerinin para kaynaklarına da değinen Prof. Dr. Hacısalihoğlu, açıklamalarına şöyle devam etti: “Bu örgüt aynı zamanda organize bir suç örgütüdür. İnsan, silah daha da ötesi uyuşturucu kaçakçılığı yapıyorlar. Kaynaklar buradan geliyor nasıl oluyor da bu denetlenemiyor. Aynı şey DAEŞ ve başka terör örgütleri için de geçerli. Arkasında devlet desteği alamamış hiçbir terör örgütü yaşayamaz mümkün değil. DAEŞ’E 30 yıl ömür biçmişlerdi, bütün devletler bir araya gelip mücadele etse bir hafta dayanamaz. Kökünü kazırlar, tarih sahnesinden silerler ama bunu yapmıyorlar” diye konuştu.

 “ÇOCUKLARIN ELİNE SİLAH VERİP ÖLÜME GÖNDERİYORLAR, SONRA DA ‘DEVLET ÇOCUK KATİLİDİR’ DİYORLAR”
“Terör örgütleri kandan beslenir. Şiddeti ve korkuyu yayarak öfkeyi ve kaygıyı taze tutarlar. Güneydoğuda çok etkili bir operasyon sürdürülüyor üstelik o operasyon kılı kırk yararak sürdürülüyor, çünkü orada hain bir denklem işliyor. 15 yaşındaki çocukların boyları kadar silahlar ellerine tutuşturulup o hendeklerin içerisinde ölüme gönderiliyorlar. ‘Devlet çocuk katilidir’ denilmesini istiyorlar. Böyle bir kara propagandayı yürütmek için o Kürt çocuklarını ölüme gönderiyorlar” ifadelerini kullandı.

Önerilen Haber

Dağılmış masanın ve ‘sırttaki hançerlerin’ seçim yansımaları

Yerel seçim gündemi, partilerin adaylarını açıklamalarına odaklanmış olarak seyrini sürdürüyor. Cumhur ittifakının adaylarının çok büyük …