Anasayfa / Köşe Yazıları / PKK terörüne karşı milli seferberlik çağrısı

PKK terörüne karşı milli seferberlik çağrısı

PKK terör örgütü, virüsünü yaymaya devam ediyor. Bu ülkenin; toprağına, suyuna, kurduna, kuşuna, çoluğuna, çocuğuna, insanına düşmanlığa devam ediyor. Korona virüsünün yapamadığını yapmak için; şerrini,kirini,pisliğini buluşturmaya çaba sarf ediyor. Kundaktaki bebek, emeğiyle çalışan işçi, bir harf öğretmenin mutluluğundaki öğretmen,halka hizmet için çırpınan kamu görevlisi ve tüm bu güzellikleri, mutlulukları, paylaşımı korumak ve güvenli kılmak için canını vermeye hazır güvenlik görevlisi, emperyalizmin kirli, karanlık, kalleş maşalarının hedefi olmaya devam ediyor.

Şimdide;Covid-19 salgınına karşı verilenmilli mücadelede nefer olarak çalışmak üzere kurulan Vefa Sosyal Destek Grubunu hedef aldı. Van’da bu grubun 2 gönüllü çalışanını katletti.

Lanetliyoruz. Sadece PKK terör örgütünü değil, arkasındaki küresel sömürü ve terör baronlarını ve içimizdeki maskeli PKK sevicilerini, PKK ile aynı organizmada olanları, siyasete bulaştıranları ve onlarla ittifak yapanları da, lanetliyoruz.

Tarafıma ulaşan ve imzaya açılan aşağıdaki bildiriyi, seferberlik çağrısını sizlerle paylaşıyorum.

PKK Şiddeti ve Terörüne Karşı Seferberlik, Dayanışma ve Kınama Çağrısı

“Türkiye, tüm dünya ülkeleri gibi, küresel korona-virüs salgınına karşı uzun süredir teyakkuzda. Sağlık çalışanları başta olmak üzere, tüm kurum ve kuruluşlarıyla başarılı bir mücadele yürütüyor, tüm ülke sathında hiçbir vatandaşını aç açık, muhtaç ve kimsesiz bırakmamaya gayret ediyor. Bu mücadelenin hiç şüphesiz Türkiye’ye özgü, en başarılı ve sosyolojik olarak ayrıca incelenmeyi hak eden organizasyonlarından biri, tüm ülke sathında örgütlenmiş, AFAD, belediye personeli, Kızılay personeli, güvenlik personeli ve benzeri kamu çalışanlarından oluşan, Vefa Sosyal Destek Grubudur!

Bugün 14 Mayıs 2020 günü PKK bizi işte bu güzel Vefa organizasyonumuzdan vurdu!

Bir Vefa Ekibi, her zamanki gibi, küresel salgın tedbirleri kapsamında karantinaya alınan Van’ın Özalp İlçesi Eğribelen Mahallesi’ne yardım götürdü, yardımları dağıttı, vatandaşlarla görüştü, danıştı.

Ve görevini yapmış insanların gönül rahatlığıyla ilçe merkezine dönerken arkalarından yaklaşan bir araçtaki PKK’lı teröristlerce uzun namlulu silahlarla saldırıya uğradılar. 1 sivil, 1 belediye çalışanı hayatını kaybetti, 1 belediye çalışanı yaralı. Acımız büyük.

Terör, şiddet ve PKK için Vefa, yardım, can diye bir şey yok, hiç olmazsa şu Ramazan gününde, diye bir şey yok…

Sonuçlarını henüz kimsenin kestiremediği küresel bir salgına karşı genel bir seferberlik halindeyiz. Seferberlik Bize en çok Kurtuluş Savaşını hatırlatır, varlığımızı borçlu olduğumuz bir Kurtuluş İradesini!

Biz aşağıda imzası olanlar, bu hatıra, hafıza ve iradeye binaen,

Tüm toplum kesimlerini, sendika ve meslek örgütlerini, siyasi partileri, insan hakları örgütlerini ve diğer sivil toplum kuruluşlarını ve tüm Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarını aynı seferberlik ruhu içinde,

– PKK’yı kınamaya, PKK’nın şiddetini/terörünü kayıtsız şartsız ret ve mahkum etmeye,

– Hepimizin yurdu olan bu güzel Yurtta terörsüz ve şiddetsiz bir yaşam için ortak bir arzu ve irade inşa etmeye,

– Nereden gelirse gelsin her türlü şiddeti dışlayan, ikna ve rızaya dayalı demokratik siyaseti vazgeçilmez ortak payda kılan bir irade ve inisiyatif geliştirmeye, davet ediyoruz.

Türkiye uzun zamandır bu eşikte bir sarkaç gibi sallanıyor, artık eşiği geçmeli, geçebilir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Tüm Türkiye sevdalıları bu çağrı ile yüreklerini, zihinlerini koyarak kenetleniyor. Yılmayacağız, teslim olmayacağız. Küresel terör ve sömürü baronlarının kuklalarına, ağa babalarına, içimizdeki maskeli sevicilerine fırsat vermeyeceğiz. Bu topraklara kiri, pası, virüsü bulaştırmalarına fırsat vermeyeceğiz…

Ve İstiklal davamızdan asla vazgeçmeyeceğiz… 

Önerilen Haber

Dağılmış masanın ve ‘sırttaki hançerlerin’ seçim yansımaları

Yerel seçim gündemi, partilerin adaylarını açıklamalarına odaklanmış olarak seyrini sürdürüyor. Cumhur ittifakının adaylarının çok büyük …