Anasayfa / Köşe Yazıları / Ortak değerlerden rahatsızlık duyanlar (Akşam Gazetesi)

Ortak değerlerden rahatsızlık duyanlar (Akşam Gazetesi)

FETÖ’ nün temel dayanağı dış bağlantıları. Bugüne değin içinde yer aldığı, uzantısı rolünü üstlendiği, taşeronluk ve maşalık işleviyle destek gördüğü tüm şer bağlantılarını ayakta tutmak için büyük çaba içinde. Bunun için yine Cumhurbaşkanı Erdoğan üzerinden Türkiye karşıtlığını hem beslemeyi hem de bundan beslenmeyi sürdürüyor. Örgütün elebaşı başta olmak üzere tüm kaçak elemanları bu iş için seferber olmuş durumdalar. Varlık nedenlerini Erdoğan düşmanlığı üzerinden Türkiye karşıtlığında yapılandırıyorlar.

Uzun zamandır sık, sık dikkat çektiğimiz gibi asıl olan örgütün dış bağlantılarını köreltebilmek. Bu konuda örgütten çok, örgütü kullananların varlığı daha önemli olduğundan doğal olarak bu noktada yapılacak tek şey, örgütün arkasındaki güçlerin maskelerini düşürebilmek ve ardından bu konuda dirençli ve kararlı olmaktır. Bu noktada en ufak tereddüt dahi kabul edilemez.

Öncelikle tehlikenin nereden nasıl geldiğini kavramak ve ona göre pozisyon almak esas olmalıdır. Zira bugünlerde Türkiye karşıtlarının izlediği yol; ülkenin ortak değerleri üzerinden ayrıştırmalar yaparak iç gerilim üretebilmektir. Bu şer yolunun hedefi; bu ülkenin birleştirici tüm değerlerini zedelemek, tartışmalı kılmak, mezhep ve etnik kimlikleri ayrışma unsurlarına dönüştürmektir. Bu kirli hedef kapsamında; Atatürk, inanç değerlerimiz, farklı yaşam tarzları üzerinden provokatif hamleler tasarlayarak, kirli ve karanlık bir senaryoyu sahnelemek en büyük emelleri. Bu konuda FETÖ’nün eline kimse su dökemez. Örgütün özellikle gri kadroları eliyle yerli ve milli olan tüm ortak değerleri ayrıştırmanın, fitne oluşturmanın çabası devreye sokulmuş durumda. Bu noktada ilk ve nihai hamle olarak; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı devre dışı bırakabilmenin gayretindeler. Bu uğurda gözü dönmüşlüğün, şuursuzluğun, her türlü şer ittifakının kumandasında olmaya, bu kirli planın her türlü görevini üstlenmeye hazırlar. “Erdoğan düşmanlığını” her şeyin önüne koyan, siyasi ikbalini ülke çıkarlarının üstünde gören, milli karakterini küresel baronların çıkarlarında yitirenler de bu kervana katılmış durumdalar.

Bugün çok açık olarak saptamak gerekir ki; Cumhurbaşkanı Erdoğan, sömürgeci güçler nezdinde tam bağımsız Türkiye inancının, kararlığının, anti-emperyalist milli mücadele ruhunun günümüzdeki simgesi ve öznesi durumundadır. Bu yüzden de hedeftir.

Nitekim Cumhurbaşkanı Erdoğan; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 77. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen anma töreninde yaptığı konuşmada, “Vefatının 77. yıldönümünde Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi, ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, tazimle yad ediyorum” dedikten sonra geçmişten bugüne ne yaşadığımızı, nasıl yaşadığımızı saptayarak, ondan rahatsız olan sömürgeci güçler ve maşalarına karşı vatan mücadelesinde istikbalimizin rotasını çizmiştir;

”Gazi Mustafa Kemal’in 1919’da başlayıp 1923’te cumhuriyeti kurarak taçlandırdığı o büyük mücadelesi de milletimizi vatansız bırakmaması mücadelesi değil miydi? Avrupa’nın içlerinden Afrika’nın ortalarına kadar uzanan Osmanlı’yı yok etme çabasının son ve nihai hedefi Anadolu idi. Amaç, bizi Anadolu’ya sıkıştırmak değil bizi Anadolu’da boğmaktı. Bizi vatansız bırakmak isteyenleri Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde verdiğimiz o büyük mücadele sayesinde kanımızla, canımızla, yüreğimizle durdurduk.

İşte vatan olmanın bilinciyle bu evlatlarımız şu anda bu destanı bir daha yazıyorlar. Gerektiğinde canımızı vermekten, kanımızı akıtmaktan, uğrunda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağımız bu topraklar bizim vatanımız. Onun için ben her vesileyle bir şey söylüyorum, ‘Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ diyorum. Bu dört ilke, ülke ve millet olarak bizim geleceğimizi üzerinde kuracağımız aslında dört temel sütundur. Bunların hiçbirinde taviz veremeyiz, hiçbirini ihmal edemeyiz. Gazi Mustafa Kemal’in bize emaneti olan cumhuriyetimizi ilelebet muhafaza etmek, ülkemizi dünyanın en gelişmiş ülkeleri seviyesine yükseltmek için bu dört ilkeye sıkı sıkıya sahip çıkacağız. 2023 hedeflerimiz işte bunu ifade ediyor.”

Önerilen Haber

Siyasette “Normalleşme” diyenler ve olması gerekenler

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşme talebiyle başlayan siyasette yumuşama veya normalleşme sürecinin …