Anasayfa / Köşe Yazıları / Hangi savaşa karşısınız? – Akşam Gazetesi

Hangi savaşa karşısınız? – Akşam Gazetesi

Türkiye’nin Afrin’e yönelik “Zeytin Dalı” harekatı, emperyalist kirli projeye karşı başlatılan modern çağın en önemli askeri hamlesidir. Ortadoğu’da orduları birbirine kırdıran, silah tüccarlarının kirli ve karanlık oyunlarının aracısı haline getiren küresel sömürü ve terör baronlarına karşı tüm mazlum halklardan yana son derece önemli bir askeri hamledir.

Kuyrukları birbirine bağlanmış olan terör örgütleri, emperyalizmin Suriye’deki maşaları, kirli projesinin piyonlarıdır. Bu terör örgütlerinin silahını, parasını, insanını temin edenler için; bu topraklarda bütünleşme olmamalı, iç çatışmalar her daim gündemde olmalı, egemenlikleri sürgit devam etmeli ve bu uğurda etnik ve mezhepsel çelişkiler kalıcılaşmalı. Bu kirli ve kanlı hedefin maşaları olan PKK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerinin arkalarındaki irade, bu örgütleri terörün tahterevallisine oturtarak, birbirini besleyen mekanizmayla bölge ülkelerini baskı altında tutabilmenin araçları kılmıştır.

Sahadaki gerçekler bu kadar net iken bu güne kadar bu kirli savaş ortamına ve müsebbiplerine karşı sesleri çıkmayanlar şimdiler de Türkiye’ye “savaşı durdurun” çağrısı yapmaktalar. En hafif deyimiyle tam bir siyasi bilinç yoksunluğu hali, gerçekleri karartma çabası. Türkiye’nin bir savaş verdiği doğru. Bu savaş; bugüne kadar Türkiye’yi çökertmeye dayalı terör maşalarıyla üzerimize gelen emperyalizme karşı var olabilme, direnebilme savaşıdır. Sadece Türkiye için değil, zalimlerin zulmüne uğrayan tüm mazlum halkların barışı ve istikrarı için, bir insanlık suçu olan her türlü teröre karşı bir savaştır. Bu savaş esasen emperyalizme karşı savaştır.

Türkiye’nin bu onurlu mücadelesini hiçe sayarak, sözde barışseverlikle savaş karşıtlığı yaptığını söyleyenlerin, hangi savaştan söz ettiklerini açıklamaları gerekiyor. Bu kadar mı körlük içindesiniz? Bu kadar mı bu ülkenin değerlerinden, milletinin mücadele azminden, teslimiyete boyun eğmeyen karakterinden uzaksınız? Bu nasıl bir teslimiyet halidir? Hangi cazip teklif, hangi parlak beklenti bir insanı ülkesinin, milletinin en haklı olduğu davasında küresel sömürü baronlarının safına iter? Kime, neye düşmanlığınız? Hangi neden sizde vicdan ile zihin arasındaki bağın kopmasına yol açmıştır? Hangi güç, hangi marifetle sizleri her defasında barışı, kardeşliği kurşunlayan emperyalizmin maşaları terör örgütlerinin yaptıklarını, yapmak istediklerini görmemenizi sağlatmıştır? Ve hangi güç ne pahasına sizleri gerçeklerin önüne algı koyabilme çabasının piyonlarına dönüştürmüştür? Hangi güç, hangi teknikle vicdanlarınızı çoraklaştırıp, zihninizi köreltmiştir de; kendisinden yana olmayan Kürtlere de zulmeden PKK/PYD-YPG terör maşalarının bugüne değin kadın, çoluk, çocuk demeden sivil katliamlarında sessizliğiniz muhteşem olmuştur? Çok yazık… Tarih bu zillet durumunu kaydedecektir.

Bu ülkenin milli mücadeleden bugüne yedi düvele boyun eğmemiş, sömürgecilere teslim olmamış, her devrin işgal girişimine göğsünü siper etmiş onurlu milleti, dün olduğu gibi bugün de; işgalciye, sömürgeciye, emperyaliste ve onun uşaklarına karşı taraftır ve zihniyle, bedeniyle yeniden milli mücadele ruhuyla sömürgecilere ve onların maşalarına karşı yürütülen savaşa hazırdır.

Bu onurlu mücadelede Allah ülkemizin, milletimizin, Mehmetçiğimizin yar ve yardımcısı olsun…

Önerilen Haber

Kılıçdaroğlu’nun milliyetçilik sınavı

Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2.turuna günler kala Kemal Kılıçdaroğlu’nun milliyetçi oylara yönelmek istediği için söylem değişikliğine gittiği …