Anasayfa / Köşe Yazıları / FETÖ’ye umut olanlar

FETÖ’ye umut olanlar

24 Haziran’da neyin seçimini yapacağız? Ülkemiz için neyin öncelikli olduğunu, nelerle karşı karşıya olduğumuzu nasıl saptayacağız? Bir seçmen olarak ülkemizin temel sorunun ne olduğunu tüm çıplaklığıyla, en gerçekçi biçimde nasıl belirleyeceğiz?

Bu soruları her şeyden bağımsız, her türlü karşıtlıktan arınarak cevaplamak zorundayız. Bu zorunluluğu hissetmesi gerekenler; bu ülke için dertlenenler, vicdanı çoraklaşmamış, zihni ele geçirilememişlerdir. Onlar için şucu, bucu olmadan görülmesi gerekenler, bu topraklara yönelen şer hamleleridir.

Nedir bu ülkeden istedikleri? Terör örgütleriyle yıllardır bu ülkeyi dize getirmenin çabası niye hiç eksilmiyor? FETÖ’yü hâlâ diri, canlı tutmalarının nedeni nedir?

Unutulmamalıdır ki, bir ülkenin geleceğinden ürkülmüyorsa bugünüyle uğraşılmaz. Bu uluslararası güç mücadelesinin tunç yasasıdır.

Bu ülkenin ele avuca sığmayan dinamizminden, yükselmek isteyen inancından, kararlılığından ürküyorlar. Ne yaptıysalar başaramadılar. En son 15 Temmuz kaos planıyla, iç savaş çıkartarak, bu ülkenin geleceğine topyekun el koymak istediler.

FETÖ’nün ülkenin tüm kılcallarına sızan ihanet şebekesiyle, küresel şer odaklarına hizmet eden çizgisinden sonuç beklediler. Başaramadılar… Ama uslanmadılar, vazgeçmediler… Onlar için bu seçim son şans. İçeriden, dışarıdan, gözü iktidar hırsıyla kararmışları da kullanarak, sonuç almanın peşindeler. Denilebilir ki, iktidar- muhalefet arasında el değiştirme, demokrasinin olağan bir durumu değil midir? Tabii ki öyledir. Ancak esas olan iktidar ve muhalefet ülkenin en önemli sorununun nerede olduğunu ortak olarak tanımlayabilmesidir. Kim FETÖ’nün, PKK’nın şer heveslerinin tamamen kuruduğunu, arkalarındaki güçlerin tamamen destekten vazgeçtiğini söyleyebilir?

O vakit bu ülkeyi yönetmeye talip olanların FETÖ ve PKK konusunda öncelikle güven vermesi gerekir ki, klasik bir seçimden söz edelim.

Bu ülkenin ana muhalefeti,15 Temmuz’dan bugüne kontrollü darbe sözünü dilinden düşürmüyorsa, FETÖ’nün bu çizgiden umutlanmaması mümkün müdür? Esas olan iktidarıyla, muhalefetiyle bu şer umudunu kırmaktır. İktidar alternatifi olan muhalefetten bunu beklemek, en yaşamsal hakkımızdır. 250 sayfalık seçim bildirgesinde FETÖ’den bir tek kelime dahi söz etmeyenler, seçim meydanlarında iktidar olmaları halinde fetö mücadelesinin yol ve yöntemini açıklamayanlar FETö’ye umut olmaya devam ediyor.

Oysa bu seçim, FETÖ’nün şer umutlarının tükenmesi gereken son seçim.

Bu noktada belirtmeliyiz ki;

FETÖ’nün şer umutlarının tükenmesini engelleyenler için de bu seçim son seçim. FETÖ’nün kökünün kazınması için, umutlarının tükenmesi için onlara umut olanların tükeneceği seçim bu seçim…

Öte yandan bu seçim; tıpkı FETÖ gibi PKK terör örgütünün de siyasi ayağının yeniden diriltilme çabasının seçimi. Bu yönüyle bu seçim;

FETÖ, PKK, PYD ve arkalarındaki küresel şer odakları için son şans…15 Temmuz’a kontrollü darbe diyenlerden, Afrin’e girmeyin diye çırpınanlardan çok şey bekliyorlar… Dış cephede başaramayanlar, iç cephede siyaset eliyle gedik açmanın çabasındalar.

Bugüne değin; kalleşliğin, terörün adı olmuş, bebek, çocuk, genç, yaşlı, kadın, erkek, öğretmen, doktor, asker, polis, mühendis demeden katletmiş bir terör örgütünün siyasi ayağı olmaktan vazgeçmeyen bir partiye kol kanat gerenler, küresel sömürü ve terör baronlarına maalesef umut oluyor…

Hiç bir Batı ülkesinde rastlanmayacak bir durumla karşı,karşıyayız. Terör örgütüyle bağı olan hiç bir yapı veya kişiye hukukun, demokrasinin bir gereği olarak hiç bir imkan tanımayan Batı ülkelerinin bu tavrını görmezden gelenler,söz de demokrasi sözcülüğündeler.

Artık bu sahteliklerin katlanılır yanı kalmamıştır.Gerçek barışı,hakkı,hukuku,adaleti,demokrasiyi,özgürlüğü kurşunlayanlardan ve onların maskelilerinden kurtulmadıkça gerçek huzuru bulamayacağız…

Asla umutsuz değiliz.Bu milletden ve bu topraklardan umut kesilmeyeceğini çok iyi biliyoruz.24 Haziran’da akla,karanın aydınlanacağına inancımız tamdır…

Ramazan Bayramınız mübarek olsun…

 

https://www.aksam.com.tr/yazarlar/prof-dr-yasar-hacisalihoglu/fetoye-umut-olanlar/haber-745485

https://www.aksam.com.tr/yazarlar/prof-dr-yasar-hacisalihoglu/fetoye-umut-olanlar/haber-745485

Önerilen Haber

Dağılmış masanın ve ‘sırttaki hançerlerin’ seçim yansımaları

Yerel seçim gündemi, partilerin adaylarını açıklamalarına odaklanmış olarak seyrini sürdürüyor. Cumhur ittifakının adaylarının çok büyük …