Anasayfa / Köşe Yazıları / FETÖ’nün uluslararası şer ağı (Akşam Gazetesi)

FETÖ’nün uluslararası şer ağı (Akşam Gazetesi)

FETÖ, konuşlandığı özellikle Batı ülkelerinde Türkiye düşmanlığını en etkili düzeye taşıma çabasında. Sığındıkları inlerinden etkileyebildiği her kesimi ve her makamı Türkiye düşmanlığı için seferber ederek, özellikle “Erdoğan düşmanlığını” derinleştirerek şimdi den 2019’un siyasi hesaplarının peşindeler.

FETÖ’nün 140 ülkeye yayılan şer şebekesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her yurtdışı temasında hareketlenerek, Türkiye aleyhine işleyecek her mekanizmayı devreye sokabilmenin gayretinde. Bu gayret, FETÖ’nün Türkiye’de diri tutmaya çalıştığı kadrolarına yönelik motivasyon kaynağıdır.

FETÖ elebaşı ve tüm örgüt elemanları özellikle Avrupa ve bilhassa da ABD’de de bağlantılı oldukları siyasi çevreleri, medya tetikçilerini, örgüt ağına kattıkları bürokratları Türkiye düşmanlığında aktif rol üstlenmeleri konusunda her yola sevk etmeye çalışıyorlar. Bu konuda kimi zaman başarılı olduklarını da söylemek maalesef mümkün. Zira 15 Temmuz öncesinden başlayan şer odaklı Türkiye karşıtı gayretleri kapsamında Türkiye’yi zor durumda bırakacak türlü oyunlar, kumpaslar tertipleyerek ve her defasında iktidarı ülkeyi yönetemez hale sokabilmenin kirli ve karanlık hesaplarını yaptılar. Uluslararası düzeyde özellikle etkin oldukları ABD ve Avrupa ülkelerinde Türkiye’nin saygınlığını zedeleyecek, karşılıklı ilişkilerini, bozacak açık-gizli lobi faaliyetlerini sürdürdüler, yenilerini tezgahladılar.

Türkiye’yi DAEŞ terör örgütü üzerinden terörü destekleyen ülke karalamasına dayalı algıyı yerleştirmek için soluksuz çaba sergilediler. Bu konuda en somut örnek olarak MİT TIR’ları meselesinde, FETÖ’nün örgüt elemanları başından itibaren ve eşgüdüm içinde Türkiye’yi zora sokacak tarzda yalan ve karalamayla gerçeğin önüne algıyı koymamaya çalıştılar.

Türkiye teröre karşı amansız bir mücadele verirken, FETÖ ihanet şebekesi; devletin tüm güvenlik kurumlarına sızarak, çalıntı sorularla edinilmiş makam ve kadrolarıyla bu mücadelenin zayıflatılması için her yolu denediler. Türkiye terörle mücadele ederken, bir yandan da terörle mücadele etmesi gereken güvenlik ve yargı içindeki bu ihanet şebekesiyle de mücadele etti, etmeye çalıştı. Buna rağmen hendek terörünü bertaraf edebilmeyi başardı. Terörle mücadele edilen bölgelerde, şehirlerde tüm askeri birliklerin en üst komutası, il ve ilçelerin neredeyse tamamına yakını ve mülki amirlerin önemli bir bölümü bu ihanet şebekesinin, FETÖ’ nün egemenliğinde iken, Türkiye teröre karşı mücadele verdi.

Bu noktada FETÖ ihanet şebekesi, “Erdoğan düşmanlığı” projesinin temel sürükleyicisi oldu ve bu yolla küresel baronların maşalık görevini üstlendi. Böylece Türkiye’nin demokrasi ve insan hakları bakımından sorunlu bir ülke olarak yaftalanmasına büyük çaba sarf etti.

Bugün de FETÖ’nün yurtdışındaki aktif kadroları her türlü hayasızlığın, ihanetin zirvesindeler. Örgütün ABD’ye kaçan bazı elemanları öylesine pervasızlığın, gözüdönmüşlüğün içindeler ki, Denizli Başsavcısı yürekli insan Mustafa Alper’in ardından takındıkları çirkin tavırla, sözüm ona kuyruğu dik tutmanın çabasındalar.

Şimdi de aynı şer kimlikler, tüm tetikçileriyle Erdoğan-Trump buluşmasının rahatsızlığı içindeler. Nedense pek huzursuzlar. ABD’nin terör örgütü PKK/PYD-YPG yapısına destek olmaları onları ziyadesiyle mutlu ediyor. Amaçları kendilerinin Türkiye düşmanlığında yapmadıklarını, medet umdukları diğer terör örgütleriyle yapılabilmesi.

Bilmiyorlar ki, bu topraklar, bu millet yüzyıllardır ne ihanetler gördü ama hiç boyun eğmedi, hiç yılmadı… Yine boyun eğmeyeceğiz… Yine yılmayacağız…

Önerilen Haber

Dağılmış masanın ve ‘sırttaki hançerlerin’ seçim yansımaları

Yerel seçim gündemi, partilerin adaylarını açıklamalarına odaklanmış olarak seyrini sürdürüyor. Cumhur ittifakının adaylarının çok büyük …