Anasayfa / Köşe Yazıları / FETÖ’nün Küresel Efendileri ve Kudüs – Akşam Gazetesi

FETÖ’nün Küresel Efendileri ve Kudüs – Akşam Gazetesi

FETÖ ABD’de görülen Zarrab davasıyla yeniden hareketlenmiş durumda. Yeni fitneler peşinde. Tutuklu FETÖ üyeleri başta olmak üzere, küresel şer ağına eklemlenmiş tüm üyeleri, yeni bir motivasyon kaynağı olarak bu davayı kullanmaktalar. Hedef belli. 2019’a doğru süreç içinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yıpratarak, devirmek. Bunun için tüm şer ittifakları devrede. Örgüt aktif olarak ABD’nin derin devletinin Türkiye düşmanlarının kumandasında şer üretimine devam ediyor. FETÖ, bu davada Türkiye’ye yönelik yıpratıcı sonuçlar üretilmesiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı zor durumda bırakmayı amaç edinmiş durumda.

Son olarak Trump’ın Kudüs kararının da FETÖ’yü mutlu ettiği anlaşılıyor. Türkiye-ABD ilişkilerinin son dönemli sorunlu düzeyine Trump eliyle de katkı sunulacak olması mutluluklarının ana kaynağı.

Bu açık hukuksuzluğa, adaletsizliğe zemin hazırlayan Trump’ın Kudüs kararına yönelik Türkiye’den yükselen tepkilere karşı örgütün ABD’ye kaçan üst düzey yöneticileri rahatsızlıklarını her fırsatta dile getiriyorlar. Sosyal medyada bu konuda FETÖ elemanlarının yazıp, çizdikleri tam bir ibretlik vesikası. FETÖ elebaşı mesele Filistin meselesi olunca, İsrail’e olan koşulsuz bağlılığının gereğini her fırsatta yerine getirdiğinden bugün de aynı pozisyonunu koruyor.

Ancak FETÖ’nün Kudüs konusunda bir de önemli bir rahatsızlığı var. Bu rahatsızlık küresel efendilerine yaptığı maşalık rolünden kaynaklanıyor. Bu meselenin başta Türkiye olmak üzere İslam coğrafyasında birlik ve beraberliğe, bütünleşmeye yol açması FETÖ’nün en önemli rahatsızlığı. Zira örgütün doğası, yapısı, varlığı, fitne üzerine kurulu. Nerede birlik, beraberlik, bütünleşme fırsatı doğuyorsa bu örgütün orada gizli, açık şer hamleleriyle bu imkanı ortadan kaldırmaya çalışmak en önemli misyonu.

Küresel efendilerinin sömürü düzenine dayalı, adaletsiz sisteminin devamı için İslam coğrafyasında fitne rolünü eksiksiz yerine getirmek, örgüt için varlığını sürdürmenin temel gereği. Onlar için esas olan; mazlumların mağduriyeti değil, hak, hukuk, adalet tanımayan zalimlerin hüküm sürmesi. Mevcut adaletsiz sistemi kendine bağlayan, küresel sömürü baronlarının uşaklığıyla bugüne değin elde ettikleri imkanları koruyabilmek ve yeniden özellikle Türkiye’de zemin bulunabilecek atmosferi oluşturabilmek örgütün en öncelikli hedefi. Bunun için iktidar-muhalefet ilişkilerinin ülkeyi yıpratan, devlet-millet bütünleşmesini zedeleyen, iç gerilimleri besleyen ve çatışma atmosferine zemin hazırlayacak düzeyde tutulabilmesi son derece önemli. 2019’a doğru Türkiye’nin siyasi istikrarını bozabilmesinin yolunu bu noktada görmekteler. Bunun içinde ekonomik olarak Türkiye’nin belirlediği hedeflere erişiminin önünün tıkanması en büyük beklentileri.

Her şeye rağmen Türkiye yolunda kararlılıkla yürüyor. Son açıklanan büyüme rakamları da bunu ortaya koymuş durumda. Türkiye ekonomisi üçüncü çeyrekte, %11.1 büyüme oranını kaydederek, tüm dünya ülkelerini geride bırakarak, dünyanın en hızlı büyüyen ülkesi oldu.

Türkiye düşmanlarına duyurulur…

Önerilen Haber

Dağılmış masanın ve ‘sırttaki hançerlerin’ seçim yansımaları

Yerel seçim gündemi, partilerin adaylarını açıklamalarına odaklanmış olarak seyrini sürdürüyor. Cumhur ittifakının adaylarının çok büyük …