Anasayfa / Köşe Yazıları / FETÖ mücadelesinde FETÖMETRE’nin önemi

FETÖ mücadelesinde FETÖMETRE’nin önemi

FETÖ’ye karşı mücadelenin gereklikleri, ilk gün ne ise bugün de aynı kıvamda özene ihtiyaç duyuyor. Her zamanki hassasiyetten asla taviz vermeden, el atılmamış kurum ve kuruluş bırakmadan, FETÖ taramasının virüs temizliği titizliğinde sürmesi gerekiyor. Zira arkasındaki küresel efendileri ve onların desteğiyle kurulmuş olan küresel ağı etkisizleştirilmediği sürece içeride en ufak kalıntısının, kırıntısının, uzantısının kalmaması gerekir.

Bunun içinde mücadelede yöntemin son derece titiz, hata yapmayan nitelikte olması gerekir. Gereksiz boş hamleler yapmak, kriptoların tuzağına düşmek, olmaması gereken hatalarla mağduriyetlere sebep olmak, FETÖ’nün arzu ettiğidir. Bu durum; hem kripto FETÖ unsurlarını perdeleyen hem de mücadeleye gölge düşürülerek örgütün propagandasına katkı sağlamaktadır.

Tüm bu sakıncalardan uzak kalmanın en kestirme, en güvenilir, sonuç almaya dayalı en kapsamlı yolu, yöntemi; FETÖMETRE’nin her kurum ve kuruluşa uygulanmasıdır.

Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Tümamiral Cihat Yaycı’nın geliştirdiği FETÖMETRE yöntemiyle bugüne kadar bilinmeyen çok sayıda örgüt bağlantılı kişiler tespit edilmiş durumda. Öncelikle Deniz Kuvvetleri’nde uygulanan bu sistem; 72 ana ve 253 alt kriterden oluşuyor ve bu kriterin puanlamasıyla FETÖ bağlantılı olduğuna dair şüphe duyulan kişilerin gerçek yüzleri ortaya çıkarılıyor. FETÖMETRE bu özelliğiyle bir sistem ve bu sistemin analiziyle hatasız sonuçlar üreterek, örgütün en mahrem kadrolarına ulaşmak mümkün hale geliyor. Sistem yedi başlık altında tüm bilgileri derleyip topluyor. Bu başlıklar şöyle sıralanıyor; kimlik bilgileri (8 ana kriter), eğitim bilgileri (1 ana, 29 alt kriter), sınav bilgileri (4 ana 15 alt kriter), sosyal bilgileri (7 ana 16 alt kriter), meslek bilgileri (19 ana 87 alt kriter), resmi kurumdan edinilen bilgiler (24 ana 96 alt kriter), tahkikat bilgileri (4 ana 10 alt kriter).

Sistemin tüm ana ve alt kriterleri, bugüne değin son derece önemli tespitler yapılmasına zemin hazırlamıştır. Birçok ByLock kullanıcısı, örgüt iltisaklısı ortaya çıkarılmış ve çıkarılmaya devam edilmektedir. Eğitim yaşamı, iş yaşamı, sicilleri, aldığı puanlar, aile bağları, evlilik hikayeleri, görev yaptıkları yerlerin özellikleri, katıldıkları kurslar, yaptıkları yüksek lisans ve doktoraların seyri, yakın çevresinin eğitim faaliyetleri, mali hareketlilikler gibi birçok ayrıntının titizlikle incelenmesiyle örgütün kılcallarına girmek ve tespit etmek mümkün hale geliyor. Şimdilerde Kara Kuvvetleri Komutanlığı da FETÖMETRE’yi uygulamaya başlamış durumda.

FETÖ mücadelesinde yılmaz savaşçıları arasında özel bir yere sahip olan Tümamiral Cihat Yaycı’ya şükran borçluyuz. Bu noktada FETÖMETRE sisteminin her kurum ve kuruluşta kendi özellikleriyle ve işleyişiyle uyumlandırarak uygulanması şarttır.

Böylece Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararlılığının, mücadele azminin her kurum ve kuruluşa yayılması çok daha kolay olacaktır. Ayrıca bu yöntem, FETÖ mücadelesinin kurumsallaşmasına büyük katkı sağlayacaktır.

Yüreği bu topraklar için atan tüm Türkiye sevdalılarının, 15 Temmuz şehitlerine ve gazilerine olan sorumluluğu en önemli mücadele azmidir.

Önerilen Haber

Dağılmış masanın ve ‘sırttaki hançerlerin’ seçim yansımaları

Yerel seçim gündemi, partilerin adaylarını açıklamalarına odaklanmış olarak seyrini sürdürüyor. Cumhur ittifakının adaylarının çok büyük …