Anasayfa / Köşe Yazıları / Emperyalizme Karşı Savaşta Safı Netleşenler – Akşam Gazetesi

Emperyalizme Karşı Savaşta Safı Netleşenler – Akşam Gazetesi

Halkın tepkisinden çekindiklerinden doğrudan karşı çıkmadıkları Afrin Harekatı’ndan rahatsız olanlar, büyük bir gayretin içindeler.

Kimileri zihni tutsaklıklarıyla değerleri kirleterek, sözde müthiş bir barışseverlik görüntüsü altında terör örgütlerine ve arkalarındaki küresel sömürü ve terör baronlarına karşı verilen mücadeleyi köreltmeye, itibarsızlaştırmaaya, etkisizleştirme çalışırken, kimileri de Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile omuz omuza çarpışan Özgür Suriye Ordusu’nu (ÖSO) karalama çabasıyla, Mehmetçiğin moralini bozmaya, Türkiye ve TSK ‘yı itibarsızlaştırma gayretine girişiyor.

Bu durum açık bir taraf olma halidir. Emperyalizme karşı verilen savaşta herkes tarafını seçmiştir. İstiklaline sımsıkı bağlı Türk milletinin tarafı bellidir. Ama maalesef yüreği çoraklaşmış, zihni teslim alınmışların tarafı da belli olmuştur. Onlar için bu gönüllü tercih aynı zamanda bir rolün, bir görevin icrasıdır. Bu görev, bu rol; Afrin‘e yönelik başlatılan “Zeytin Dalı” harekatının amacını, esasını, tarihi değerini hiçe sayarak, açık bir şekilde küresel işgalcilere ve maşalarına karşı verilen mücadelede aslında açık olarak tetikçilik rolüdür.

Türkiye bugün tüm mazlum halkların barışı, istikrarı için, Suriye’nin küresel sömürü baronlarının çıkarları adına bölünüp, parçalanmasına yönelik kirli planın ortadan kaldırılması için büyük bir savaşın içindedir. Bu savaş; terör maşalarını Türkiye’nin üzerine salan terör destekçisi, üreticisi emperyalizme karşı verilen savaştır. Bu savaş; istiklalimizi koruma yemininin gereğiyle, Suriye bölünürse Türkiye bölünür hassasiyetiyle davranılan, terör örgütleri eliyle Suriye topraklarını işgal eden sömürgecilere karşı barış adına, özgürlük adına, hak, hukuk, adalet adına, insanlık adına verilen onurlu bir savaştır. Bu tarihi bir hamledir. Yeni bir sayfanın açılmasına, yeni bir dönemin kapılarının aralanmasına yönelik tüm mazlum halkların varlığını, değerlerini, topraklarını, zenginliklerini koruyabilmenin tarihi bir adımıdır.

Bu savaşta Mehmetçik’le omuz omuza savaşan ÖSO, emperyalizme karşı verilen bu onurlu tarihi mücadelede safını belirlemiştir. Fırat Kalkanı Harekatı’ndan, Zeytin Dalı Harekatı’na ÖSO, ülkesinin topraklarına el koymaya çalışan işgalcilere karşı vatan savunmasındadır. ÖSO’yu karalamaya çalışanların düştüğü saf, emperyalizmin, işgalcinin, terör örgütlerini koruyup kollayanların, üretenlerin safıdır.

ÖSO üzerinden başlatılan bu kampanya, emperyalizmin kullanımına açılacak yeni bir siyasi kulvar yapılandırma çabasıdır. 2019’a yönelik küresel baronların sıkıştırmalarına yönelik, Türkiye’yi yeniden bağımlı kılabilmenin kirli hesaplarıdır.

Yeryüzünün neresinde olursa olsun, emperyalizme karşı mücadele ediliyorsa Kuvayı Milliye direnişi, ruhu, inancı oradadır. ÖSO içinde bu geçerlidir.

Tarihte hiçbir zaman manda ve himayeyi asla kabul etmemiş, her daim ya istiklal ya ölüm yemini etmiş bir milletin yeniden milli mücadele ruhuyla yaptığı emperyalizme karşı savaşta işgalciye, sömürgeciye ve onun kuklaları terör örgütlerine söz söyleyemeyenlerin, direnç oluşturamayanların ve giderek onların safına düşenlerin tarih önündeki durumu bir zillet durumudur…

Ve tarih bu durumu not edecektir…

Önerilen Haber

Dağılmış masanın ve ‘sırttaki hançerlerin’ seçim yansımaları

Yerel seçim gündemi, partilerin adaylarını açıklamalarına odaklanmış olarak seyrini sürdürüyor. Cumhur ittifakının adaylarının çok büyük …