Anasayfa / Köşe Yazıları / Direneceğiz… – Akşam Gazetesi

Direneceğiz… – Akşam Gazetesi

Türkiye düşmanları yeniden büyük bir hevesin içindeler. 15 Temmuz’da başarılamayanı, gerçekleştirebilmenin farklı yollarını arıyorlar. Bunun için yeni hamleler peşindeler. Özellikle ABD’de görülen Zarrab davası üzerinden yürütülen bu hamleler silsilesi; hukuk görüntüsü altında siyasi, stratejik ve güvenlik içerikli bir büyük hesaplaşmayı ifade ediyor. Bu hesaplaşma; FETÖ ihanet şebekesi eliyle hükümeti devirmeye yönelik yapılmaya çalışılan 17/25 Aralık hamlelerinin devamı niteliğinde.

Davanın önünde, arkasında, hazırlığında ve sürdürülmesinde FETÖ’nün karanlık izi, kirli eli belirgin olarak var. Dava, FETÖ ve arkasındaki küresel sömürü baronları için 15 Temmuz’un rövanşı niteliğinde. Türkiye’nin başta bankacılık sistemi olmak üzere tüm ekonomik ve siyasal yapılarının sarsılarak, yerinden oynatılması amaçlanıyor. Zarrab’ın ABD’ye gidiş biçimi, sanıkken tanık rolüne dönüşmüş olması bütün bunlar meselenin hukuktan daha çok siyasi, stratejik ve güvenlik başlıklarını öne çıkarıyor. Zarrab ile yapılmış olması kuvvetle muhtemel pazarlıklar, ölümü gösterip sıtmaya razı çabaları, meseleyi başka bir noktaya taşıyor. Böylesi bir kıskaç karşısından Zarrab denilen şahsın vereceği veya vermesi istenilen ifadelerin doğruluğunu sorgulamadan kolayca kabul etmek ve bunlar üzerinden Türkiye’yi yıpratmak oynanan oyunun esasını oluşturuyor.

Türkiye’nin ABD’nin tek taraflı İran’a yönelik ilan ettiği ambargoyu delmiş olması bahane edilerek, doğrudan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yıpratılmasının ve devrilmesinin istendiği çok açık. Esasen Cumhurbaşkanı üzerinden hedef Türkiye’nin geleceği.

Açık olarak saptamak gerekir ki; Türkiye’nin yeni çizgisi, küresel sömürü düzeninin baronlarında rahatsızlık uyandırıyor. Yeni çizgi; blok bağımlılığının bittiğini, ülke çıkarlarının öncelikli olduğunu, bu çıkarları neyi gerektiriyorsa ona göre davranmanın esas olduğunu ortaya koyuyor. Bu çizginin bir gereği olarak, Türkiye’yi Türkiye’den yönetme kararlığının sürdürülmesi ve bunun da dosta, düşmana her fırsatta duyurulması rahatsızlığın ana kaynağını oluşturuyor.

Terör örgütleriyle diz çökertilemeyen Türkiye’nin ekonomik kıskaçlarla, siyasal istikrarsızlık çabalarıyla yolunun kesilmesi, geleceğine hükmedilmesi gayretleri ve buna ilişkin her türlü kirli ve karanlık ilişkiler ağının seferber olması gözlerden kaçmıyor. Bu noktada FETÖ ihanet şebekesinin tüm unsurlarıyla devrededir.

FETÖ’nün içinde konumlandığı küresel şer ağı, bugün Türkiye’ye karşı topyekun saldırıya geçmiştir. Dört koldan, her yoldan Türkiye’yi teslim almanın oyunu içindeler. Bunun için tüm taşeronları, piyonları devrededir. Emperyalist küresel sömürü baronları Türkiye’ye savaş açmıştır. Zarrab davasıyla, türlü sahteliklerle doğrudan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bertaraf edilmesi için uğraşılmaktadır.

Bu gerçeği eski CHP milletvekili, emekli büyükelçi Şükrü Elekdağ da bir TV programında şöyle ifade etmiştir; ”Zarrab davası, hukuk davası olarak başladı. Fakat Amerika’da Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bakış dolayısıyla bu dava tamamen şekil değiştirdi ve siyasi bir dava oldu. Bu dava Türkiye’nin aleyhine gelişiyor. Hedef İran değil. Hedef Erdoğan. Bunu kabul edelim, hazırlanalım. Ankara zaten bunu hissetmiş durumda. Buraya gelmeden önce NBC News’te okudum. Şimdi her yerde, her konuya Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı karıştırmak istiyorlar.

Dışişleri Bakanlığı’na girdiğimden bu yana 65-66 yıl geçti. Bu dönem zarfında ben hiçbir zaman Türkiye’nin veya bir Türk liderinin Amerikan ve Batı medyası tarafından bu kadar ortaklaşa bir bombardımana tutulduğunu görmedim bugüne kadar. Söz vermişler gibi. Bunun sebebi Amerika. ABD, Obama döneminden itibaren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Atlantik sistemi içinde güvenilir bir lider ve müttefik olarak görmüyor. Onun ne Batı ne de Türkiye’ye bir yararı olduğunu düşünüyor. Onu yıkmak için elinden geleni yapıyor.”

Direneceğiz…

Önerilen Haber

Dağılmış masanın ve ‘sırttaki hançerlerin’ seçim yansımaları

Yerel seçim gündemi, partilerin adaylarını açıklamalarına odaklanmış olarak seyrini sürdürüyor. Cumhur ittifakının adaylarının çok büyük …