Anasayfa / Köşe Yazıları / 15 Temmuz şanlı direnişi sürüyor

15 Temmuz şanlı direnişi sürüyor

15 Temmuz şanlı direnişinin 3. yılındayız. Tarihe altın harflerle işlenen şanlı direniş; istiklalleri ve demokrasileri uğruna canlarını verenlerin, göğüslerini siper edenlerin destanıdır.

O gün bugündür bu direnişi yok sayanların, karalamaya gölgelemeye gayret edenlerin kirli, karanlık tezgahların ürünleriyle, unsurlarıyla kirli sözleriyle zaman zaman yüz yüze kaldık. Bu süreçte FETÖ ihanet şebekesinin küresel ağının maşaları hep devrede oldu.

Örgütün en iyi bildiği şer yönetimlerinden biri olan fitne metodunu bu süreç içinde devam ettirmeye çok gayret etti. Kısmen başarılı olduğu alanlar ve olaylar da yaşandı. Özellikle küresel ağının diri ve canlı olması ve arkalarında küresel efendilerinin varlığının sürmesi hâlâ şer umutlarının tükenmemesine yol açtı.

İçimizdeki kriptolarıyla, çok mahrem kadrolarıyla Türkiye’nin geleceğine yine kirli emelleri adına tutunmaya çalıştıklarını gördük. FETÖ mücadelesinin yılmaz savaşçıları eliyle yapılan temizlikte mesafe alınmış da olsa, halen yeterince sonuçlanamamış alanlar ve unsurlar vardır ve el atılmaya muhtaç durumdadır.

Son derece titiz, isabetli, mağdur üretmeden yapılan değerlendirmeler, inceleme ve soruşturmalarla FETÖ temizliğinin en ince, en kılcal noktalardaki varlıklarına yönelik adeta virüs temizliği niteliğinde yapılması kaçınılmazdır.

Bu kaçınılmaz durum; 15 Temmuz şehitlerinin vasiyeti, gazilerinin beklentisidir. Hiç kimsenin şehitlerimizin kemiklerini sızlatmaya, gazilerimizin yüreklerini sızlatmaya hakkı da, haddi de yoktur. Onlar canlarını verdiler, vermeyi göze aldılar. O gecenin karanlığını aydınlığa taşıdılar. Can verdiler şehit oldular. Vuruldular, ezildiler bedenlerini siper ettiler gazi oldular. Bizler bugünleri görelim diye en ufak bir tereddüt etmediler. Türkiye’nin ikinci kurtuluş mücadelesini başlattılar. O gecenin küresel kuşatmasını, emperyalizmin maşaları eliyle yapılmak istenen işgal girişimini elleriyle, gövdeleriyle, vücutlarıyla, bilekleriyle vatan, millet, bayrak, iman aşkıyla püskürttüler. Bu gerçeği hiç kimse karartamaz, üzerini örtemez, lekeleyemez.

15 Temmuz’un kahramanlarından aldığımız güçle bugün de 15 Temmuz şanlı direnişi sürüyor. Bizler yeminliyiz. 15 Temmuz’u unutursak kalbimiz kurusun demişiz. Ne sözümüzden, ne davamızdan asla vazgeçmeyiz. Şimdilerde FETÖ’ nün yeni plastik suratları yeni maskeli unsurları, karanlık yüzleri başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere hepimizi hedef almış durumdalar. Yılmayacağız, boyun eğmeyeceğiz.

Bugün bir kez daha duyurmak isteriz ki; etkisizleştirmeye çalıştıkları, partisini ve hükümetini içeriden çeşitli oyunlarla dağıtmaya gayret ettikleri Cumhurbaşkanı Erdoğan; tüm mazlum milletlerin gür sesidir, sömürgeci zihniyetlere ve zalimlere karşı direncin, özgüveninin kaynağıdır. Bu sesin kısılmasına, bu kaynağın kurutulmasına izin vermeyeceğiz. Küresel çevrelerin sahaya sürdükleriyle iç cephenin gedikler açmasına seyirci kalmayacağız. Yine millet olarak duruma vaziyet ederek, küresel emperyalizmin yeni plastik suratlarına, maşalarına, unsurlarına karşı Türkiye’nin bağımsızlığını canımız pahasına korumaya devam edeceğiz.

15 Temmuz İstiklal Şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, Kahraman Gazilerimizi minnetle anıyoruz. Bir kez daha tüm cihana duyuruyoruz ki; 15 Temmuz’u unutursak kalbimiz kurusun…

Önerilen Haber

Siyasette “Normalleşme” diyenler ve olması gerekenler

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşme talebiyle başlayan siyasette yumuşama veya normalleşme sürecinin …