Anasayfa / Köşe Yazıları / Saygı duymayı öğrenecekler

Saygı duymayı öğrenecekler

Ne dış cephede, ne iç cephede istedikleri gibi sonuçlar elde edemediler. Gerek Fırat Kalkanı, gerekse Zeytin Dalı harekatıyla tasarladıkları terör koridoru sekteye uğradı. DAEŞ ve PYD terör örgütlerine dayalı terör tahterevallisiyle sürdürdükleri terör oyunu büyük ölçüde bozuldu. PKK/PYD terör yapısını meşrulaştırma çabaları sekteye uğradı.

Zeytin Dalı harekatıyla Membiç’e dayanan Mehmetçik, PKK/PYD terör örgütüne yönelik kararlılığını koruyor. Türkiye; ABD’nin hukuka,demokrasiye,insan haklarına aykırı tutumundan vazgeçmesi konusunda bir yandan ısrarını sürdürüyor, diğer yandan kararlılığını sahada da, masada da koruyor.

Tüm bunlardan sonuç alamayınca iç cepheden medet ummaya başladılar. Seçimler bir fırsattı. Zira; PKK/PYD, FETÖ terör örgütlerine yönelik saldırılarını,Türkiye’ye yönelen şer hamlelerini, Türkiye’nin güvenlik gündemini, beka meselesini seçim gündeminde tutmak istemeyen siyasi aktörlerde vardı. Onların kazanmasını, Erdoğan’ın kaybetmesini çok istediler. Olmadı. Yine hayal kırıklığına uğradılar.

Henüz pes etmediler.Ellerine geçirdikleri her fırsatı şerre dönüştürmenin çabasına yöneldiler. Papaz Brunson gerekçesiyle iki bakan üzerinden yine hedefe Türkiye’yi, Başkan Erdoğan’ı koydular. Yıldırmak, yıpratmak, geri adım attırmak adına saygısızlığı had safhaya taşıdılar. Yine başaramadılar. Tehditle, şantajla bu ülkeye, Türk Milletine boyun eğdirilemeyeceğini bir kez daha yaşadılar.

Yayın yoluyla tetikçiliğe soyunanları sahneye sürdüler. Doğrudan Türkiye’nin Başkanı’nı yine yıpratabilmenin pervasızlığına kapıldılar.

ABD’li Newsweek dergisinden Türkiye’ye operasyon çağrısı yapmaya cüret ettiler.

31 Temmuzda yayımlanan “Erdoğan Kürtleri kırmak ve Osmanlı’yı diriltmek istiyor” başlıklı yazıyla; yalana, iftiraya, karalamaya dayalı bir yöntemden medet umdular.

Aynı yayında; Türkiye’nin “terör rejimi”ne doğru yöneldiğini, bölgedeki operasyonlarda Kürtlerin katledildiği” yalanını utanmadan, sıkılmadan yazabilme pervasızlığını gösterdiler.

Jonathan Watchel ve Albert Watchel tarafından yazılan aynı yazıda, hadlerini daha fazla aşarak; “Türkiye’nin tüm dünya açısından tehlikeli olduğunu ve “dünyanın en güçlü devleti olan Amerika”nın çok önemli yardımlarda bulunabileceğine, özgür dünya Erdoğan’a karşı ne kadar çabuk hareket ederse, dünyamız o kadar güvenli olacaktır. Türkiye dönüştürülmeli” ifadeleriyle açıkca suç işlemeyi tercih ettiler ve hukuku, demokrasiyi, adaleti, insan haklarını ayaklar altına alacak yeni bir şer hamlesi çağrısı yaparak, Türkiye düşmanlarının vardığı ruh halini ortaya koydular.

Çırpınışları boşuna.Pes etmeyeceğiz. Türkiye’ye,Türk Milletine, Türkiye’nin Başkanına saygı duymayı öğrenecekleri zamana kadar, sabırla direncimizi tunç kılmayı sürdüreceğiz…

 

https://www.aksam.com.tr/yazarlar/prof-dr-yasar-hacisalihoglu/saygi-duymayi-ogrenecekler/haber-762109

Önerilen Haber

Dağılmış masanın ve ‘sırttaki hançerlerin’ seçim yansımaları

Yerel seçim gündemi, partilerin adaylarını açıklamalarına odaklanmış olarak seyrini sürdürüyor. Cumhur ittifakının adaylarının çok büyük …