Anasayfa / Köşe Yazıları / PKK-FETÖ hevesini cesaretlendirenler

PKK-FETÖ hevesini cesaretlendirenler

Cumhur İttifakı pazar günü Yenikapı’daydı. Tohumlarının ekildiği yerde Cumhur İttifakı, geleceğe dair sağlam, inançlı, kararlı duruşunu bir kez daha sergiledi.

Cumhur İttifakı, 15 Temmuz direnişinden doğan, Türk milletinin canını verip istiklalini teslim etmediği destansı gecenin ürünüdür. 15 Temmuz direnişinin, inancının, kararlılığının dosta düşmana duyurulduğu, yüreklere ve zihinlere nakşedildiği Yenikapı ruhu, Cumhur İttifakı’yla ete kemiğe büründü, kurumsallaştı, geleceğe dair kararlılık yeminiyle yüreklere mühürlendi.

“Pazara kadar değil, mezara kadar biz bu dayanışmamızı, bu birlikteliğimizi inşallah taşıyacağız”diyerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan Cumhur İttifakı’nın bugünden geleceğini saptamış oldu. Aynı kararlılık, Cumhur İttifakı için “kan kardeşliği”nin kısaltması olan “kanka” benzetmesini yapan MHP Genel Başkanı Bahçeli’den de yansıyor.

Cumhur İttifakı’yla gelinen nokta; 15 Temmuz bilincinin dimdik ayakta olduğunu, beka mücadelesine dair tüm engellemeleri, küresel saldırıları püskürterek, istiklal yürüyüşünün sürdüğünü işaretliyor.

Öte yandan can sıkan, kaygı üreten bir başka tablo ile de yüz yüzeyiz. HDP Eş Başkanı Temelli,”3 milyon Kürt’ün oyuyla seçileceksin” diyerek, Millet İttifakı’nın adayına ismini de vererek, meydan okuyor. İttifak partilerinden ve ismi geçen adaydan tepki yok. Sen nasıl olur da tüm Kürtlerin sahibi gibi konuşur, oylarına ipotek koyarsın diyen yok.

Yurtdışına kaçan FETÖ’cü Ekrem Dumanlı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaretler edip, Millet İttifakı’na oy istiyor. Millet İttifakı’nın aktörlerinden bu duruma ilişkin hiçbir ses yok, tepki yok.

HDP sözcüleri, belediye başkan adayı çıkarmadıkları yerlerde Millet İttifakı’nın meclis üyelikleri listelerinde adaylarının olduklarını söylüyor. İtiraz eden yok. Yalanlayan yok.

Millet İttifakı’nın belediye meclis üye aday listelerinde yer alan çok sayıda ismin HDP-PKK bağlantılarına ilişkin günlerdir yayınlar yapılıyor. Bu duruma ilişkin kamuoyuna tatmin edici bir açıklama yapma ihtiyacı duyan yok.

Bu tablonun yaşanmasını cesaretlendirenler Türkiye’ye büyük kötülük yapıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan düşmanlığının vardığı bu nokta, en masum tanımıyla akıl tutulmasını tarif ediyor.

Görünen o ki; “YPG bize mi saldıracak” anlayışının açtığı yoldan HDP-PKK, “kontrollü darbe” propagandasıyla çizilen rotadan FETÖ yürümek istiyor.

Bu yürüyüşün sonunda istikrarsızlıkla, kaosla yerel seçimden genel seçim atmosferinin üretilmesi en büyük beklentileri, hevesleri.

Bu hevese kapılanların bir gözü de küresel şer odaklarında. Ve heveslerini cesaretlendirenlerin karanlık ajandalarında.

Bu hevesleri kursaklarında bırakmak da Türkiye sevdalılarının tarihi görevi..

Önerilen Haber

Dağılmış masanın ve ‘sırttaki hançerlerin’ seçim yansımaları

Yerel seçim gündemi, partilerin adaylarını açıklamalarına odaklanmış olarak seyrini sürdürüyor. Cumhur ittifakının adaylarının çok büyük …