Anasayfa / Köşe Yazıları / FETÖ’ye ne lazım? (Akşam Gazetesi)

FETÖ’ye ne lazım? (Akşam Gazetesi)

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu yürüyüşünün sonuçlarını merakla bekleyenlerin başında FETÖ’nün tutuklu, tutuksuz, ülke içinde, dışında tüm mensupları geliyor.

Zira onlar için tutunacak dal lazım. Umut olacak siyasi kulvar lazım.2019’a kadar 15 Temmuz’un arkasındaki toplumsal desteğin zayıflaması lazım. Bir yandan sürmekte olan davaların siyasallaştırılması, uluslararası yargıdan medet umulması diğer yandan FETÖ’ ye karşı mücadelenin soğutulması mümkünse sulandırılması lazım.

Onlar için 15 Temmuz’un FETÖ ürünü olmadığına dair şüphelerin artması, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından planlandığına dair kara propagandanın yaygınlaşması lazım. Bunun için 15 Temmuz’a ısrarla “kontrollü darbe” denilmesi lazım. Hatta bu da yetmez asıl darbenin 20 Temmuz’da OHAL’in ilanıyla hükümet tarafından yapıldığını ve bir milyon mağdur olduğunu her fırsatta söylemek lazım. Bunu yaparken Ömer Halisdemir’ler gibi canını verip istiklalini, demokrasisini vermeyen 249 vatan evladını katledenleri, Gazi Meclis’i bombalayanları, halkın üzerine tankları sürenleri, Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne, Gölbaşı’ndaki Polis Özel Harekat Müdürlüğü’ne bombaları, kurşunları yağdıran katilleri, sahte üniformalı teröristleri ayırt etmeden ısrarla bir milyon mağdur var demek lazım. Bunun için de adalet istemek lazım.

O vakit yürümek lazım. Yürüyüşe herkesi çağırmak, kimseyi haklı, haksız ayırt etmeden ben de mağdurum diyorsa buyursun gelsin o da yürüsün, onun içinde yürüyelim demek lazım. Dünyaya duyurmak için yürümek lazım. O dünyanın kim olduğunu, kime, neyi duyurmak ve ondan neyin beklendiğini açıklamadan o dünyaya duyurmak için yürümek lazım. O dünya ki, küresel vicdanını çoktan kaybetmiş, gerçek mazlumlara sırtını dönmüş, denetimini zalimlere kaptırmış olsa da, 15 Temmuz’ da Türk milletinin hak, hukuk, adalet, istiklal direnişine bırakınız katkı sunmayı “muhataplarımızı kaybettik” diyerek darbecilere ağıtlar yakar hale gelse de olsun yine de “bu dünya görsün” diye yürümek lazım. Tam bu noktada haksızlık etmemek lazım. Zira tam da bu dünyadan yani küresel efendilerin, baronların dünyasından medet ummak lazım. Majestelerinin adaletine sığınmak lazım.

MİT TIR’ları konusunun açık bir FETÖ kumpası olduğunun anlaşılmasına rağmen bu konudaki suçlamaları, yargılamaları saptırmak casusluk eylemini hiçe saymak lazım. Asıl bunun için yürümek lazım. MİT TIR’ları konusunda sık, sık; “Erdoğan savaş suçlusudur. Uluslararası mahkemelerde yargılanacaktır” demek lazım. Bu noktada küresel baronların ürettiği “Erdoğan düşmanlığı” projesinin tetikçisi olmayı da ihmal etmemek lazım.

Darbenin arkasında FETÖ’ nün olduğuna dair kanıt göremedik diyen Alman İstihbarat Servisi şefini haklı çıkarmak lazım. Onun için de yürümek lazım. Bu arada içinde bulunulan referandum sonrası anayasal düzeni gayri-meşru göstermek lazım. Ne olur ne olmaz FETÖ’ nün kurtuluşu için ülkede her zaman kaos ortamını hazır tutmak lazım. Bunun için iç ve dış gezi provokatörlerine ihtiyaç olacağını bilmek lazım. Türkiye’de birlik, berberlik ortamını dağıtmak için her zaman hazır olan dış destekçilerin hazır olduğunu da unutmamak lazım.

Yenikapı ruhundan süratle uzaklaşmak lazım. Günlerce belde, belde süren birlik, dayanışma, demokrasi, istiklal nöbetlerindeki direniş bilincini köreltmek, fitne-fesadı her daim devreye sokmak lazım. Bunun için örgütün gri kadrolarının katkısını her zaman almak lazım. Hâlâ diriliğini koruyan gri kadrolar eliyle önce bilinçli mağduriyetler üretmek, sonra da bunu Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhine kara propagandayla kullanmak lazım.

NATO içindeki kaçak subayların hazırladığı kara propaganda ürünü rapordan yararlanmak lazım. Bu raporun kullandığı; “kontrollü darbe”, “Erdoğan savaş suçlusu”, “ülkede gayri-meşru düzen” nitelemelerini sıkça kullanmak ve yaymak lazım. Kılıçdaroğlu’nun da bu kavramları kullanmasının değerini bilmek lazım. Bunun için de kuyruğu dik tutmak, 2019 için umutlanmak, darbe suçlaması, terör örgütü yöneticiliği ve üyeliği suçlamasıyla tutuklu olanlar için 2019 sonrasının kurtuluş yılı olabileceğine bel bağlamak lazım. Bunun için yürüyenleri takdir etmek, amaçlarına ulaşmalarını beklemek ve bunun da son bir şans olduğunu bilmek lazım.

FETÖ için bunlar lazım olabilir ama FETÖ’nün de bir şeyi bilmesi lazım. Küresel terör baronlarına karşı, tüm mazlumlar için zalimlere karşı, tüm ihanet şebekelerine karşı 15 Temmuz direnişinin ruhuyla gerçek adalet yürüyüşümüz ve direncimizle yılmayacağımızı bilmesi lazım. Sadece maşalarının değil efendilerinin de bilmesi lazım…

Önerilen Haber

Siyasette “Normalleşme” diyenler ve olması gerekenler

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşme talebiyle başlayan siyasette yumuşama veya normalleşme sürecinin …