Anasayfa / Köşe Yazıları / FETÖ Mücadelesinde Kadrolar

FETÖ Mücadelesinde Kadrolar

Bir önceki yazımda; FETÖ mücadelesinde olan veya olması gereken kadroların hangi pozisyonda olduğunu, buna göre nasıl sıfatlanacağı ve tanımlanacağını ortaya koyarak, gruplandırmasının gerekliliğini ifade etmiştim.

Bu noktada esas olan bu mücadelede etkin olunması gereken tüm yapıların, kurumların yetki sahibi olunan makamlarıdır. Bunun için bulunulan mevkiinin kamu veya özel olmasının, siyasi, ekonomi, eğitim, sağlık, güvenlik gibi alanlarda olup, olmamasının ayırt edici olmadığı tüm kurum ve kuruluşları içeren bir genişlikte ele alındığını belirtmeliyim. Zira bizim inancımız odur ki, toplumla teması olan, insanın odağında yer alan hiç bir kurum, kuruluş yapı veya oluşum bu mücadeleden soyutlanamaz, edilgen bir konumda değerlendirilemez. FETÖ’nün bir virüs gibi girdiği her alanda eksiksiz yapılması gereken virüs taramasıdır. Bu taramada rol alması gerekenlerin bu anlayışta, inançta ve kararlılıkta olması gerekir.

Bizim zaviyemizden görünen ve değerlendirileneler esasen FETÖ mücadelesinde bugüne değin yaşadıklarımızdan çıkartılan sonuçlardır. Buna göre; bu mücadelede 5 ayrı sıfatlamayla gruplandırılabilecek kadroların varlığından söz edilebilir.

1. YILMAZ SAVAŞÇI KADROLAR:

– FETÖ mücadelesinde “hiç kimse mücadele etmese de ben yeterim, ben varım ve canım pahasına bu mücadelenin neferim” diyenler.

– Bulunduğu yer ve sahip olduğu konumu FETÖ mücadelesinde örgütün tüm kılcal damarlarını ve köklerini kazıyacağı noktayı mücadelenin nirengi noktası olarak kabul edenler.

– Bulunduğunu kurum ve kuruluşta yaptığı FETÖ mücadelesinde “Erdoğan kararlılığının” temsilcisi durumunda olanlar.

– Bu mücadelede kılı kırk yararak, haksızlıklar, mağduriyetler üretilmesinin de özünde FETÖ’ye yaradığının bilinciyle, sabırla, son derece hassas ve titiz çalışarak, örgütün kripto yeteneğini çok iyi analiz ederek mücadelesini inançla, yılmadan sürdürenler.

2. DUYARSIZ KADROLAR;

– 15 Temmuz gerçeğini yeterince kavrayamayan ve bu mücadelenin küresel sömürü baronlarına ve maşalarına karşı verilen yeniden bir milli mücadele olduğunu yeterince anlayamayanlar, anlamayanlar veya anlamak istemeyenler.

– Kısmen de olsa geçmişte FETÖ ile zaman zaman yolları kesişenler.

– Buna bağlı olarak, geçmişte yaşanmışlıkları zihninde bir türlü silemeyenler.

– Bu mücadelenin iktidar- muhalefet çekişmesinden bağımsız bir memleket meselesi düzeyinde ele alınması gerektiğini benimsemeyenler.

3. ÜRKEK, KORKAK KADROLAR

– Karakteri gereği yeterince mücadele azmi olmayanlar.

– Kişisel kaygılarını mücadelenin önüne koyanlar.

– Örgütün arkasındaki küresel aktörlerden, küresel şer ağından çekinenler, ürkenler, korkanlar.

– “Ne olur, ne olmaz, yaprak döner” kaygısıyla, örgütün arkasındaki küresel gücün, Türkiye’nin milli gücünü bugün değilse yarın kırabileceği korkusuyla şahsi konumunu kaybetme kaygısı taşıyanlar.

4. GRİ KADROLAR

– Örgütün geçmişte şahsi çıkarları adına yararını gören ve iç içe geçen ilişki düzeyinin etkisinden sıyrılamayanlar.

– Kendisi hakkında örgütün elinde geçmişe ait çok sayıda verisi bulunan ve bu nedenle özgür davranma yeteneğini yitirenler.

– Elinde konumu, fırsatı son derece sinsice yollarla çeşitli fitneler çıkararak, ülke ve özellikle de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aleyhine kullananlar.

5. KRİPTO KADROLAR

– Örgütün en mahrem kadroları. Kendilerini çok iyi gizleyerek, sinsice mücadeleye zarar vermenin yollarını üreten ve uygulayanlar.

– FETÖ mensubu olduğunu itiraf etmek zorunda kalan Yüzbaşı Burak Akın benzeri durumda olan ve henüz deşifre olamayanlar.

Önerilen Haber

Dağılmış masanın ve ‘sırttaki hançerlerin’ seçim yansımaları

Yerel seçim gündemi, partilerin adaylarını açıklamalarına odaklanmış olarak seyrini sürdürüyor. Cumhur ittifakının adaylarının çok büyük …