Anasayfa / Köşe Yazıları / Emperyalizmin Sözcüleri – Akşam Gazetesi

Emperyalizmin Sözcüleri – Akşam Gazetesi

Türkiye; terör örgütleri ve arkalarındaki kirli hesaplarıyla mevzilenen emperyalizme karşı vatan savunmasında. Türkiye; milletiyle, devletiyle, liderliğiyle tek yürek, tek vücut yeniden milli mücadelenin içinde.

Bu mücadele, yeniden istiklal savaşıdır. Yeniden dirilişin, yeniden Kuvayı Milliye’nin ete kemiğe bürünmesidir. Teslimiyete boyun eğmemektir. Başta Suriye olmak üzere tüm Ortadoğu’nun mazlum halklarına kol, kanat germektir. Sömürüye, manda ve himayeye, teslimiyete, mazlum halkları birbirine kırdırmaya, düşmanlaştırmaya, fitne, fesada, kuklalara, boyunduruğa meydan okumadır.

Türkiye dış cephede vatan savunmasındadır. İçeride de vatan savunması millet merkezli yürümektedir. Ancak dış cephedeki kararlılığı, emperyalizme karşı meydan okumayı, istiklal mücadelesini kırmaya, etkisizleştirmeye çalışan bir avuç güruh; iç cepheyi de yarmaya, zihinleri bulandırmaya, fitnelerle, dışarının mızrak ucu rolüyle emperyalizme Türkiye içinde siyasi bir kulvar açmaya çabalamaktadır. Bir yandan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO)’nun Mehmetçik’le omuz omuza mücadelesini karalamaya, bir yandan PKK/PYD-YPG yapısını yok sayarak, PYD’ ye terör örgütü diyemeyerek ve sonunda Afrin’e girilmemesini isteyerek emperyalizmin sözcülüğüne soyunmuşlardır.

Bu güruhun bazıları da sanki adı sanı, içeriği, tarafları, nedeni belli olmayan bir savaş varmış gibi “savaş halk sağlığı sorunudur” mesajlarıyla kelime oyunları yaparak, algılara yönelik çabanın içindeler.

Ne istiyorlar? Türkiye terör örgütlerine ve onların ağababalarına teslim mi olsun, boyun mu eğsin? Siz kimden yanasınız? Emperyalizmin bu açık saldırısına karşı ne istiyorsunuz? İstiklalimizden taviz mi verelim? Türk, Kürt, Arap ayırmaksınız tüm mazlum halkları birbirine düşmanlaştıran emperyalizmin kirli oyununa, kirli savaşına teslim mi olalım?

Sizler varın küresel terör ve sömürü baronlarının ve emperyalizmin safına katkı sunun. Ne bu millet ne tarih bu durumu asla unutmayacaktır. Türk milleti ayağa kalkmıştır. Asla boyun eğmeyecektir. Tehdidin nereden, nasıl geldiğinin farkındadır. Yeniden milli mücadelesini vermektedir ve yeniden ya istiklal ya ölüm demiştir…”Zeytindalı Harekatı”nda şehit düşen Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar’ın Karabük’te son yolculuğuna uğurlayan binlerce vatan evladı hepimizin istiklal yeminini emperyalizme ve maşalarına, uşaklarına bir kez daha tek vücut ortaya koymuştur… Tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun… Allah mekanlarını cennet eylesin…

Önerilen Haber

Dağılmış masanın ve ‘sırttaki hançerlerin’ seçim yansımaları

Yerel seçim gündemi, partilerin adaylarını açıklamalarına odaklanmış olarak seyrini sürdürüyor. Cumhur ittifakının adaylarının çok büyük …