Anasayfa / Köşe Yazıları / 24 Haziran’la Şer Planlarına Baskın

24 Haziran’la Şer Planlarına Baskın

15 Temmuz sürecinden bugüne her defasında, her fırsatta 2019 yılının son derece önemli olduğunu, o yıl içinde yapılacak seçimlerin klasik bir seçim olmadığını, esasen ülkenin geleceğinin oylanacağını, yeniden milli mücadele duyarlılığıyla ele alınması gereken bir atmosfer olduğunu vurguluyorduk.

15 Temmuz’da Türkiye’ye diz çökertemeyenlerin bitmeyen kirli ve karanlık oyunlarına karşı 2019’a uzanan sürecin her safhası, her dakikası dikkatin ve hassasiyetin azamisini gerektiriyordu. Zira Türkiye’yi Gezi’de, 17/25 Aralık’ da, 15 Temmuz’da kıskaca almaya çalışanların ne kirli ve karanlık oyunları bitmiş, ne de kuklaları, piyonları, uzantılarının kökü bütünüyle kazınabilmişti.

Bugün gelinen noktada büyük bir mücadelenin içinden geçiyoruz. Kararlılıkla, inanç ve dirençle geleceğimize hiç kimsenin ipotek koyamaması için, Türkiye’nin Türkiye’den yönetilmesi ısrarımız için büyük bir mücadelenin içindeyiz.

Mehmetçik Suriye’nin kuzeyinde küresel sömürü ve terör baronları ve maşalarına karşı savaş veriyor. Yeniden İstiklal mücadelesinin içindeyiz. Türkiye düşmanları pes etmiyorlar. Türkiye’yi, Mehmetçiği dış cephede mertçe bileğini bükememenin sancısıyla, ülkenin iç cephesini, onun tunç halini her türlü şeytanlıkla, kirli- karanlık hamlelerle, fitne- fesatlarla yıpratabilmenin, gedikler açabilmenin hesaplarını yapıyorlar.

2019 tarihine yönelik bir yandan şer çabalarını, kaos denklemlerini adım, adım, aşama, aşama devreye sokarak, bir yandan da kendilerine müzahir bir siyasi kulvarı yapılandırarak veya destekleyerek Erdoğan’sız Türkiye hayali kuruyorlardı. Fırat’ın doğusunda Mehmetçikle cehpe, cepheye gelmeyi asla göze alamayacakların tek beklentisi; 2019 seçiminde Erdoğan’sız Türkiye hayaliyle yeniden bağımlı Türkiye günlerini yapılandırmaktı.

FETÖ ‘de büyük umut besliyordu 2019’a. Yeniden dirilmenin hesapları içindeydi. Arkasındaki küresel şer ağına da güvenerek ve Türkiye’de o ağa takılan, 15 Temmuz’a tiyatro diyen siyasi çizgiye yaslanarak adım, adım 2019 hesaplarının içinde pozisyon almaya çalışıyordu.

Küresel sömürü ve terör baronlarının ekonomiyi manipüle etme, ülkeyi istikrarsızlaştırmaya yönelik ekonomik salvolarının yansıra bel bağladığı siyasi çizgiyle, aktörlerle siyaseti gerilime sokarak, OHAL’i bahane ederek, Gezi benzeri sokak eylemlerini tasarlaması 2019’a yönelik şer sürecinin kirli hamleleri olmaya adaydı. İlk sinyalleri görülmeye de başlamıştı.

24 Haziran kararıyla; fitne-fesada bel bağlayanlara, kirli ve karanlık planlarla kaosu arzulayanlara, seçilmeyi değil seçtirmemeyi öncelikli sayanlara, ülkeyi yeni sistemle yönetmeyi değil, geriye götürmenin hesaplarını yapanlara baskın yapılmıştır. Planları, şer çabaları ellerinde patlamıştır. Telaş içindedirler. ABD’den hemen devreye girmiş, S-400 füzelerine ilişkin yaptırım tehditleri savurmaya, OHAL koşullarında seçimin adil, özgür, şeffaf olmayacağını dair sözlerle gerilim hazırlayıcısı rolüne soyunmuştur. Oysa vatandaşın gündelik yaşamını etkilemeyen OHAL, seçimin güvenliği açısından da önemlidir. Kaldı ki sürekli yeni FETÖ hücreleri ve kadroları deşifre edilmektedir ve mücadele bütünüyle bitmiş değildir.

63 günün telaşıyla ellerinden ne gelirse denemeye çalışacaklarına dair hiç bir şüpheniz olmasın. Ama ne denerse denesinler. Bu millet kimin dost kimin düşman olduğunu çok iyi bilmektedir. Son sözü de o söyleyecektir…

Önerilen Haber

Güçlendirilmiş Cumhurbaşkanı Yardımcılığı Sistemi ve Paralel Kabine

72 saatlik gelgitli kriz sonrası 6’lı masanın geçiş sürecinin yol haritası ortaya kondu. 12 maddelik …