Anasayfa / Köşe Yazıları / 15 Temmuz ‘Milli Vuruş’ kitabında yaşıyor

15 Temmuz ‘Milli Vuruş’ kitabında yaşıyor

15 Temmuz gecesinin tarihe işlenen gerçeklikleri, tüm canlılığıyla yaşamaya devam ediyor.

15 Temmuz iki farklı yüzüyle tarihin şanlı sayfalarına işlenmiştir. Aydınlık yüzüyle; canını verip, iradesini, istiklalini küresel şer odaklarına ve maşalarına teslim etmeyen Türk Milleti’nin Çanakkale ruhunu yeniden diriltmesinin destansı dirilişini, direnişini yansıtıyor. Karanlık yüzüyle ise; ihanet şebekesi FETÖ’nün, Türkiye düşmanlığında neleri göze aldığını, nasıl kirli bir kaos planına yeltendiğini tüm açıklığıyla ortaya koyuyor.

Tüm bu gerçekler ve sonuçları bir kitapta yaşamaya devam ediyor. 15 Temmuz gecesinde; neyi, neden ve nasıl yaşadığımızı tüm ayrıntılarıyla doğrudan yaşayanın kaleminden ışık tutuyor, ortaya koyuyor, “15 Temmuz Kıyam(et) Gecesi ve Milli Vuruş” kitabı. Kitabın yazarı, İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan.

Kitap; gecenin İstanbul’da yaşananlarını tüm çıplaklığıyla ilk elden, samimi bir üslupla ele alıyor. Dr.Çalışkan; o gecenin bilinmeyenlerini aydınlatarak, yaşadıklarını an ve an geniş bir çerçevede ortaya koyuyor. İl Emniyet Müdürü olarak aldığı kararların, verdiği talimatların sonuçlarını, içerdiklerini bizler öğrendikçe 15 Temmuz destanının kahramanlarını çok daha iyi tanımış oluyoruz.

“Şehit olunacaksa o gün bugündür” diyen bir Emniyet Müdürü’nün 15 Temmuz kitabından neleri mi öğrenmiş oluyoruz?.. Sıralayalım;

-O gece kimin gerçek vatansever, kimin söz de vatansever olduğunu, kimin sahici, kimin sahte, kimin gecenin rengine göre pozisyon aldığını bir kez daha ilk elden öğreniyoruz.

– Bir il Emniyet Müdürü’nün vatan, millet sevdasıyla tereddütsüz aldığı kararların İstanbul Emniyet Teşkilatı’nı nasıl diri, canlı tuttuğunu, direncin motivasyon kaynağı ve gücü haline getirdiğini anlıyoruz.

– Aynı İl Emniyet Müdürü’nün askerine, halkına, polisine yaklaşımında; bu toprakların mayasının, değerlerinin, inancının ve sosyolojik gerçeklerinin derin izlerini görüyor, kararlılık, bağlılık, cesaret ve asla yılmayan koca bir yüreğin direnişini öğreniyoruz.

– Başta kitabın yazarı olmak üzere, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, Küçükçekmece Başsavcısı Ali Doğan, Tümgeneral Yavuz Türkgenci gibi daha birçok vatanseverin; o gecenin hemen başında hiç tereddüt etmeden, herhangi bir talimat beklemeden ülkenin ve milletin selameti için çırpınan davranışlarını öğreniyoruz.

-O gece, Hava Harp Okulu’nda; içinde her bir kalıbı bir konferans salonunu havaya uçurabilecek güçte toplam 24 C4 kalıbı,222 adet savunma ve taarruz tipi el bombası ve çok sayıda mühimmat ile yüklenmiş bir minibüsle FETÖ tarafından hangi kalleşliğin, vahşetin yaşatılmasına hazırlıklı olduğunu öğreniyoruz.

– Gözlerini kırpmadan, düşman işgal kuvvetleri rolüne soyunarak, rütbeli, rütbesiz FETÖ mensuplarının, tetikçilerinin halka nasıl kurşun yağdırdığını, bu noktada “masum erler” edebiyatı yaparak toptancı yaklaşımın iyi niyetli olmadığını anlıyoruz.

-15 Temmuz’a tiyatro diyenlerin sahteliklerini, FETÖ mikrofonu olmalarının hazin durumunu kavrıyoruz.

– O gece halkın inancında, direncinde Çanakkale ruhunun tekrar yaşandığını çok daha iyi anlıyoruz.

– FETÖ ihanet şebekesinin küresel efendilerinin rollerini, PKK terör örgütüyle organik bağını bir kez daha delilleriyle öğrenmiş oluyoruz.

-O gece kripto FETÖ’cülerin alttan, alta, ince yol ve yöntemlerle hangi şer amaca murat ettiklerini, bugün de henüz deşifre olmamış olanların aynı şer amaç için çabaladıklarını bir kez daha kavramış oluyoruz.

Tüm bunlara ilave olacak birçok gerçeğin öğrenilmesi ve 15 Temmuz destanını unutturmaya, karartmaya çalışanların kirli ve karanlık oyunlarını çok daha iyi anlayabilmek için bu kıymetli kitap tüm Türkiye sevdalılarınca okunmalı, okutulmalı…

Bir kez daha 15 Temmuz şehitlerini rahmetle anıyor, İl Emniyet Müdürümüz Dr. Mustafa Çalışkan ve o gecenin sivil, polis, asker tüm kahramanlarına, gazilerimize minnettarlığımızı sunuyoruz…

Ve bir kez daha haykırıyoruz; 15 Temmuz’u unutursak, kalbimiz kurusun…

Önerilen Haber

Dağılmış masanın ve ‘sırttaki hançerlerin’ seçim yansımaları

Yerel seçim gündemi, partilerin adaylarını açıklamalarına odaklanmış olarak seyrini sürdürüyor. Cumhur ittifakının adaylarının çok büyük …