Anasayfa / Köşe Yazıları / 15 Temmuz bilinci dimdik ayakta

15 Temmuz bilinci dimdik ayakta

15 Temmuz bilincinin; dün başta İstanbul Şehitler Köprüsü olmak üzere tüm şehirlerin meydanlarını dolduran milyonların zihnine, yüreğine nakşedildiğine şahit olduk. Gurur duyduk, güven duyduk. Türkiye Cumhuriyeti’nin Başkanı Erdoğan’ın ifade ettiği gibi, bu milletin ferdi olmaktan onur duyduk.
Dün Şehitler Köprüsü’nde toplananlar o gecenin karanlığını aydınlığa dönüştürenlerin inancını, direncini, kararlılığını taşıyorlardı. Ne yaşadığımızı, niçin ve nasıl yaşadığımızı çok iyi biliyorlardı. Kimlerin, neden bu ülkenin geleceğine ipotek koymak istediklerinin farkındaydılar. Millet olarak üstlendikleri sorumluluğun tarihi değerinin bilincindeydiler. Onlar Çanakkale direnişinin bugünkü neferleriydiler. Yaradılışlarında, inançlarında kula kulluk olmayan, atalarından genetiklerine taşınan boyunduruğa sokulamayan bir milletin bugünkü temsilcileri olmanın gururu içindeydiler. Yeniden Kuvvay-i Milliye ruhunu, direnişini yaşamanın sorumluluğundaydılar. FETÖ ihanet şebekesinden arındıkça güçlenen devletine sımsıkı sarılmanın, yılmayan güçlü liderleriyle hem hal olmanın değerinin farkındaydılar. Millet olarak o geceden bugüne duruma el koymanın, küresel şer odaklarına karşı direnmenin haklı gururu içindeydiler.15 Temmuz’u karalamaya, karartmaya, değersizleştirmeye çalışanlara karşı öfkeliydiler. 2 yıldır 15 Temmuz’u, “kontrollü darbe”, “tiyatro” diyerek, gerçekleri örtmeye, mücadele azmini kırmaya, geniş halk kitlelerinin zihinlerini bulandırmaya ve böylece FETÖ ve arkasındaki küresel efendilerine umut olmaya, nefes olmaya çalışanlara karşı bilinç yüklüydüler.
15 Temmuz bilincinin köreltilemeyeceğinin tek yürek, tek ses kararlılığının neferleri durumundaydılar.
15 Temmuz gecesi saklandıkları kovuklarından darbe girişiminin başarılı olmasını bekleyenlerin, gecenin rengine göre pozisyon değiştirenlerin maskelerini düşürmenin huzuru içindeydiler.
Türk milletinin istiklal düşkünü, vatan sevdalısı birer fertleri olarak, emperyalist güçlere ve onların maşalarına karşı dün olduğu gibi bugün de teslim olmamanın, galip gelmenin onuru içindeydiler.
15 Temmuz şehitlerinin kemiklerini sızlatan hiçbir yanlışa tahammül etmeyeceklerinin kararlığı içindeydiler.
Ve unutulan ihanet tekrarlanır diyerek, 15 Temmuz’u asla unutmayacaklarının, unutturmayacaklarının ve unutursak kalbimiz kurusun şiarını her daim yaşatacaklarının yeminini ettiler.

 

Önerilen Haber

Dağılmış masanın ve ‘sırttaki hançerlerin’ seçim yansımaları

Yerel seçim gündemi, partilerin adaylarını açıklamalarına odaklanmış olarak seyrini sürdürüyor. Cumhur ittifakının adaylarının çok büyük …