Anasayfa / Köşe Yazıları / Yeniden istiklal meşalesi ateşleniyor

Yeniden istiklal meşalesi ateşleniyor

Yeni yönetim sistemiyle Türkiye yeniden tarih yazmaya hazırlanıyor.İstiklal mücadelesinin ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile gerçekleşen 1923’e dair ilk hamlesiyle kaydettikleri sonrasında yeniden büyük bir adıma ilişkin öncelikle 2023’e dair ilk hamlesini gerçekleştiriyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yeniden istiklal mücadelesinin meşalesi ateşleniyor.16 yıllık direncin, inancın, kararlılığın püskürttüğü şer hamlelerine karşı şimdi istiklal meşalesi yeniden güçlü bir şekilde ateşleniyor. Ele avuca sığmayan, dinamik yapısıyla, bugüne kadar yapılanlarıyla yetinmeyen Türkiye, geleceğe ilişkin yeniden güçlü inşa sürecine giriyor.

Gelecek Türkiye için umut yüklü. Uluslararası ortamın içine düştüğü sistemsizlik buhranı, insanlık adına yeni umut kapılarına, çıkış noktalarına, nefes kanallarına ihtiyaç duyuyor.

Mevcut sistemin sistem olmadığını, mevcut küresel güçlerin aşınma sürecine girdiğini vicdanı körelmemiş, zihni ele geçirilmemiş herkesin gördüğü bir gerçek. Bu gerçekliğin rotasında insanlık çare arıyor. Mazlumlara nefes olacak, özgüven olacak, umut olacak bir aktör arıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Davos’ta “one minute” isyanıyla ve BM’de “dünya beşten büyüktür” şiarıyla dünya ezilen, horlanan halkları için umudun adı oluyor. Venezuela lideri Maduro bunun için Erdoğan hayranlığını gizleyemiyor, bunun için her fırsatta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında yer alıyor.

Türkiye’nin sorumluluğu artıyor. Tüm mazlumlar milletler için küresel düzeyde hakkın, hukukun, adaletin tesisi için çok güçlü olması gerekiyor. Yeni sistemle bunun yolu açılıyor.

Şimdi artık kolları sıvamanın vaktidir. Herkese büyük görev düşüyor.

Türkiye’nin topyekun büyük bir kalkınma, yükselme mücadelesi başlıyor. Birbirimizle kenetlenerek, tüm küresel şer odaklarına karşı; çalışarak, büyük işler başararak cevap vermemiz gerekiyor. Türkiye’nin Türkiye’den yönetilme kararlığının kurumsallaşması gerekiyor.

Zihinleri bulandırılanların, gerçeklerden uzaklaştırılanların yıkıcı bir maksat taşımıyorsa, gönüllü bir şer odağı uzantısı değilse iyileştirilmesi gerekiyor. Türkiye’nin tüm unsurlarıyla, kurumlarıyla, değerleriyle hemhal kılınarak, ülke bütünlüğüne yönelik balıkçı ağını örerek, bu ağı kuvvetlendirmesi gerekiyor.

Herkesin üzerine düşeni yapması gerekiyor. Hatta durumdan vazife çıkarması, bu büyük yürüyüşe, inançlı yükselişe paydaş olması gerekiyor.

Üniversitelerimiz yeniden yapılanarak, ülkenin büyük hedefleriyle yoğrulması gerekiyor. Ülkenin en kıymetli maddi, manevi sermayesi olan genç nesli bunun için hazırlaması gerekiyor. Ülke, millet bağlılığını her şeyin önüne koyan, değerleriyle hem hal olan, geleceğini tarihten aldığı şuurla inşa edebilen, özgüvenli, dirayetli, inançlı, kararlı, ülke sevdalısı bir nesille yarınımızı güvence altına almamız gerekiyor.

FETÖ ihanet şebekesini tahribatını onarırken, mücadelede en ufak bir soğuma göstermeden diğer kurum ve alanlarda olduğu gibi üniversitelerimizde de tüm kılcallarının temizlenmesi gerekiyor.

Eğitim alanında tüm eksiklerimizi gidererek, yeteneklerimizi keşfederek, her alanda dünyayla yarışacak gençlerin yetişmesine imkan tanıyacak, medeniyetinin değerini bilen ve onu tüm insanlık adına kıymetlendiren bir eğitim seferberliğini kararlılıkla yürütmemiz gerekiyor. Öğretmenlerimizi çok iyi yetiştirerek, ülkenin yükseliş kararlığının öncü kadroları haline getirmek gerekiyor.

Üretim gücümüzün artması, ”Silikon Vadisi” benzeri yapılanmanın hızlanarak hayata geçmesi, teknoloji üreten bir ülke olma yolunda mesafe kaydetmemiz gerekiyor. Enerjide dışa bağımlılığımızın azaltılması adına başlatılan milli enerji stratejisinin süratle menziline erişmesi gerekiyor.

Tüm bunlar için güçlü, liyakatlı, bu topraklara sadakatli, cefakar, fedakar öncü bir kadro gerekiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğiyle bu kadro yola çıkıyor… Esasen tüm millet olarak bu öncülüğün içindeyiz… Zira hepimiz bu toprakların istiklalinin neferleriyiz…Davamız kutlu, yolumuz açık olsun…

Önerilen Haber

Dağılmış masanın ve ‘sırttaki hançerlerin’ seçim yansımaları

Yerel seçim gündemi, partilerin adaylarını açıklamalarına odaklanmış olarak seyrini sürdürüyor. Cumhur ittifakının adaylarının çok büyük …