Anasayfa / Köşe Yazıları / Dip dalgası gerçeği ve 24 Haziran

Dip dalgası gerçeği ve 24 Haziran

24 Haziran’a sayılı saatler kaldı. Zihnimizin, vicdanımızla buluşarak, son kararı vermemiz gereken saatlerin içindeyiz. Epeyce bir süredir Türkiye’nin her seçimi, tarihsel anlamlar içeren ve milli mücadele ruhunun izlerini taşıyan nitelikte gerçekleşiyor. Kabına sığmayan, enerjik ve dinamik yapısıyla Türkiye; bulunduğu coğrafyadan unutturulan tarihi tetiklemeye namzet büyük bir yükselişin kararlılığıyla davrandıkça, küresel şer odaklarının hedefi olmaya başladı. Türlü, şeytani yol ve yöntemler denendi. Devlet-millet birlikteliği sınandı, milletin birlikte yaşama iradesi, istiklaline olan bağlılığı sınandı ama netice alınamadı. Her defasında şer hamleleri püskürtüldü. Her yaşanan şer hamlesi; bu topraklara sevdalı, bağımsızlık düşkünü Türk Milleti için derin bir bilinç düzeyi, sarsılmaz bir inanç ve direnç birikimi üretti. Şimdi bu gelinen seviyenin ve yaşananların anlamlandırılacağı, kıymetlendirileceği tarihi bir dönüm noktasındayız. Türkiye’nin istiklal yürüyüşünün devamının kararını vereceğiz.

Bu karar; ne yaşadığımızı ve niçin yaşadığımızı kavrayabilmenin, tehdidin, tehlikenin nereden ne düzeyde geldiğini saptayabilmenin ve gerçek bir dip dalgasıyla bu şer hamlelerinin kökünün kazanacağına dair direncin kararı olacak. Bu noktada gerçek dip dalgasının ne olduğunu, içeriğini ve değerini saptamak gerekir.

Seçim sürecinde muhalefet tarafından zaman zaman kullanılan “dip dalgası” kavramı, tarihi bir değer taşır. Bu toprakların mahsulüdür ve Çanakkale’de, Milli Mücadele’de, 15 Temmuz’da emperyalist kuşatmaya, işgal girişimlerine karşı inancın ve direncin adıdır.

Buna göre belirmeliyiz ki; bugüne değin Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı küresel şer odaklarının saldırılarına karşı bırakınız direnç göstermeyi, bu odakları ve saldırılarını adeta yok sayarak davrananlar, 15 Temmuz’da destan yazarak istiklali uğruna şehit düşenlerin kemiklerini sızlatırcasına o geceye “kontrollü darbe” diyenler, terör örgütü PKK’nın ne kuyruğundan, ne kumandasından kopmayan bir partiyi yeniden cilalayıp, maskeleyip sözde demokrasi adına oy devşirmeye çalışanlar, bu ülkenin yükselişine karşı emperyalizme, küresel sömürü ve terör baronlarına karşı seçim meydanlarında tek bir söz söyleyemeyenler, “iktidar olursak bütün büyük projeleri durduracağız” diyenler, Fetö’ye ve tüm terör örgütlerine karşı mücadele ortamında kendi moralini kahramanca çarpışan askerlerin moralinden daha değerli görenlerden, bunun için apolet söküp, kahramanlığıyla tanınan bir komutanı meydan meydan sürekli yuhalatanlar Kuvayı Milliye ruhunu her daim diri canlı tutan bu toprakların gerçek dip dalgasından söz edemez. Ederse sahici olmaz. Batı emperyalizminin küresel efendilerinin yayın organlarında cilalanan siyasi aktörler için esas olan onlardan beklenenlerdir.

Nedir gerçek dip dalgası? Kimlerdir gerçek dip dalgasını oluşturanlar?

Dip dalgası; bu topraklarının değerini bilen, tarihine, bereketine, değerlerine sımsıkı bağlı hiçbir güç karşısında boyun eğmeyenlerin adıdır. Dip dalgası; sömürgeciliğe, emperyalizmin her türüne, her cenahına, karşı durabilen, istiklalini için canını seve seve verebilenlerin birlikteliğidir.

Dip dalgası; küresel sömürü ve terör baronlarının maşalarına, Fetö ihanet şebekesine, DEAŞ, PKK/PYD ve tüm terör örgütlerine karşı mücadele azmini, inancını, direncini yitirmeyenlerin sıfatıdır.

Dip dalgası; Türkiye’yi hedef alanların ne istediklerini, ne yapmaya çalıştıklarını, hangi kirli ve karanlık oyun içinde olduklarını kavrayan ve buna asla teslim olmayanların kararlılığıdır.

Dip dalgası; yüreği çoraklaştırılamayan ve zihni ele geçirilemeyenlerin vatanıyla, bugünüyle geleceğiyle bütünleşmesidir.

Dip dalgası; sadece bu toprakların istiklali için değil, tüm mazlumlar için dertlenenlerin, kendi medeniyet havzasıyla her daim hemhal olanların, zalimlere karşı her daim direnç ve inanç abidesi olabilenlerin adıdır.

Dip dalgası; 15 Temmuz’da hiçbir tereddüt göstermeden sokaklara dökülerek canını verip, iradesini, demokrasisini, bağımsızlığını ihanet şebekelerine ve arkalarındaki küresel şer odaklarına teslim etmeyenlerin direncidir, inancıdır.

Dip dalgası; bugün dünya genelinde güç mücadelesinin ne anlama geldiğini çok iyi kavrayan, hakkın, hukukun, adaletinin zalimin boyunduruğuyla nasıl yok edildiğini bilincine kazıyan “dünya beşten büyüktür” şiarını dilinden, zihninden, bilinç düzeyinden düşürmeyenlerin sıfatıdır.

Dip dalgası; yerli ve milli duyarlılığıyla üreten Türkiye’nin, bağımsız Türkiye’nin Türkiye’den yönetilme kararlılığının tunç olma halidir.

Boyun eğmeyendir, teslim olmayandır, diz çökmeyendir, 24 Haziran’da milli mücadele sandığına “bağımsızlık bizim karakterimizdir” inancını, direncini nakşedendir…

 

https://www.aksam.com.tr/yazarlar/prof-dr-yasar-hacisalihoglu/dip-dalgasi-gercegi-ve-24-haziran-c2/haber-747634

Önerilen Haber

Dağılmış masanın ve ‘sırttaki hançerlerin’ seçim yansımaları

Yerel seçim gündemi, partilerin adaylarını açıklamalarına odaklanmış olarak seyrini sürdürüyor. Cumhur ittifakının adaylarının çok büyük …