Anasayfa / Köşe Yazıları / Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fitneye Tokadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fitneye Tokadı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun verdiği ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edilmeyen istifa kararı ve devamında yaşanan kısa süreç, her açıdan üzerinde durulması gereken önemli hususları içeriyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, istifa kararı verirken; son derece ağır iş yükünü büyük bir titizlikle ve başarıyla sürdürmenin sorumluluk bilinciyle davranmış ve buna bağlı olarak aşırı hassasiyet göstermiştir. Bunu yaparken de, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve hükümetine zarar vermemek için de özen göstermiştir.

Sadece hafta sonuna ilişkin verilen sokağa çıkma yasağı kararının, yöntem açısından eksiklikler taşıdığına ilişkin özeleştirisini yaparak, taşıdığı güçlü sorumluluk anlayışının bir gereği olarak, ülkesine ve milletine karşı hassasiyetini açıkça ortaya koymuştur. Makamların önemli olmadığının, millete hizmetin esas olduğunun altını çizmiştir.

Hiç kuşkusuz bu duygu ve düşünce tek taraflı değildir. Milletin de büyük çoğunluğu aynı duygu ve düşünceyle kendisine sahip çıkmış, tıpkı Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi Türkiye sevdalıları da istifasını asla kabul etmemiştir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; bugüne değin yürüttüğü başarılı çalışmaların altını çizerek, Soylu’nun istifasını kabul etmeyip, görevine devam etmesini istemiş ve bir kez daha güçlü liderliğini ortaya koymuş, halkla olan sarsılmaz bağının gereğini yerine getirmiştir. Fitnelere fesatlıklara asla imkan vermemiş, hükümetin uyumunu zedelemeyi arzulayanları boşa çıkarmış, teröre karşı verilen amansız mücadelenin neferi olan başarılı bakanının başarısını bir kez daha teyit ederek, terör odaklarını ve terör örgütleri sevicilerini sevindirmemiştir. Ona olan güvenini, tüm şer odaklarına bir kez daha duyurmuştur.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanı Soylu üzerinden hükümet içinde gedik açmaya yeltenenlere, istifa duyulur duyulmaz yeni bakan tahminleri yapanlara, sevincinden ne yapacağını bilemeyenlere, pusuya yatarak içten içe mutluluk yaşayanlara, bu konuda ileri yorumlar yaparak meseleye farklı boyutlar katıp, hükümeti yıpratmak isteyenlere, tokat gibi cevap vermiştir.

Cumhurbaşkanlığı düşmanlığıyla yayın yapan TV’lerin canlı yayınlarına bağlanarak, nefretini, hıncını dökenleri, “Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘ın haberi olmadan bu istifa yapılmazdı” diyenleri, hızını alamayıp, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı adıyla yazılmış gibi gösterilen ve “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu görevinden alınmıştır” türünden yalan ifadelerin yer aldığı sahte bildirileri okuyan TV sunucularını, yöneticilerini kinleriyle, şer niyetleriyle, karanlık yüzleriyle baş başa bırakmıştır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; emeği, alın terini, sahiciliği, samimiyeti, direnci, inancı, kararlılığı, mücadele ruhunu, kendisiyle hemhal olan tüm bu özellikleri bir kez daha Türkiye sevdasıyla yoğurmuştur.

Hamuruyla, mayasıyla, alın teriyle çizdiği rotada kimlerle yürüyeceğini, kimlerin hangi ihanetlerin içinde olduğunu çok iyi bildiğini bir kez daha ortaya koymuştur.

Türkiye Sevdalılarının yüreğine bir kez daha su serpmiştir…

Önerilen Haber

Dağılmış masanın ve ‘sırttaki hançerlerin’ seçim yansımaları

Yerel seçim gündemi, partilerin adaylarını açıklamalarına odaklanmış olarak seyrini sürdürüyor. Cumhur ittifakının adaylarının çok büyük …